Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenben egyet értettetek a...

Mindenben egyet értettetek a férjetekkel a baba körül? Nálunk ez normalizálódik valaha?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk.

A terhességem teljesen problémamentes volt, 35 hetesen még 14 cm-es magassarkú cipőkben rohangáltam egész nap.

A császárt is jól viseltem, a beavatkozás után sem volt semmi gond.

A baba sem az a nyűgös, sírós fajta, nagyon nyugodt. Minden tökéletes lenne, de az a baj, hogy a vőlegényemmel alig értünk egyet valamiben a baba körül.

De tényleg, a legalapvetőbb dolgokon összeveszünk és ez baromi fárasztó. Komolyan, már az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne nélküle...

Ráadásul féltékeny a legjobb barátomra és ahogy hazajön, érződik a feszültség közöttünk. Ez hosszabb távon a picinek sem tesz jót, nekem sem és nem szeretném, hogy olyan környezetben nőjön fel a lányom, ahol azt látja, hogy az anyukája és az apukája alig kommunikál, de ha mégis, akkor is csak veszekedés lesz.


2015. márc. 12. 14:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
31%
Abból amiket írtál nekem úgy tűnik teljesen más az elképzelésetek a gyermeknevelésről... a férjed az ,aki úgy gondolja, hogy a méregdrága ruhák-babakocsi stb. helyett a kötődés, az odafigyelés, a gyermekre koncentrálás a fontos, te pedig, aki a külsőségekre adsz, de magadból nem tudsz eleget adni a babának, ( nem kötelező együtt aludni a babával, félre ne értsd,de nem tudom felfogni, hogy ezen mi annyira szörnyű, hogy veszekedj a férjeddel...? miért nem akasz a kicsivel lenni?), ez az az időszak mikor szinte még össze van nőve a baba-mama, szimbiózisban, hisz pár hete még benned élt... miért akarod máris ennyire elszakítani? ha tudsz szoptatni miért tápszerezed? 3 hetes baba mellől miért kell körmöshöz-fodrászhoz rohanni? nekem meg sem fordult a fejembe , és nem azért mert elítélem, egyszerűen teljesen más világban voltam-voltunk... kicsit úgy érzem, nem alakult még ki az igazi kötődés a babáddal, míg párod ezt várja... adj időt magatoknak, menni fog ez, hidd el!
2015. márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

De nem akar normálisan segíteni, csak a "jótanácsait" osztogatja, meg tolmácsolja, hogy mit mond az anyja...

Én is figyelek a babára, de nekem az is fontos, hogy szépen, csinosan legyen felöltöztetve és a babakocsija is kényelmes legyen, meg jól is nézzen ki.

Azért nem akarom, hogy velünk aludjon a baba, mert később sokkal rosszabb, nehezebb lesz a saját szobájába átszoktatni. Most pedig tök nagyokat alszik ott, semmi baja nincs, behajtom rá az ajtót és azt csinálok, amit szeretnék. De ha a szobánkban lenne, ami a fürdőszobánk mellett van és a nappalink is ezen az emeleten van, semmit nem tudnék csinálni, mert azt figyelném, hogy fel ne ébredjen.

Az az ő kis birodalma, nem akarok még 10 év múlva ott tartani, hogy milyen trükkel szoktassuk át a saját szobájába.

Már nem tudok szoptatni, de az elején sem ment annyira, 2 nap után tápszeres lett teljesen, a terhességem alatt is inkább efelé hajlottam. Nekünk ez így sokkal jobb.

Azért megyek el a szépségszalonba, mert alapból 3 hetente járok és addig simán elvan vele a nagymamája. Nekem fontos, hogy attól, mert lett egy kisbabám, nőnek érezzem magam és csinos legyek. Elhiszem, hogy valakinek ezért nem kell fodrász és a többi, de nekem erre szükségem van.

2015. márc. 13. 15:05
 13/14 anonim ***** válasza:
... 2 nap után tápszeres lett.... mondjuk úgy nem is akartad szoptatni, hisz a tejtermelés be sem indul ennyi idő alatt.... jól értem, hogy még másik emeleten is van a baba??? csak hogy ne zavarjon? atya gatya... nem jó helyre született szegény :(
2015. márc. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Na álljon meg a menet!

Mi az, hogy nem jó helyre született?!

Ezt Te mégis miből szűrted le, hogy mered ezt állítani?!


Azért, mert tápszert kap?

Vagy mert a házunk úgy van felépítve, hogy lent csak egy hálószoba van és a többi fent van?

2015. márc. 16. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!