Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell aggódnom, hogy 8 hónapos...

Kell aggódnom, hogy 8 hónapos kisfiam még nem mászik?

Figyelt kérdés

Elég nagy baba, 75 centi és 9,5 kiló.

Körbekúszik, hátrafelé is tud kúszni, előre sajnos nem megy neki. Néha tesz 1-2 mászómozdulatot, de többnyire tolatva, vagy oldalazva leül. Az ágyról ügyesen lekúszik és a szélébe kapaszkodva megáll. Párszor sikerült a kiságy rácsába kapaszkodva felhúzni magát.

Nagy ritkán fordul a hasáról a hátára, szerintem csak véletlenül.

Ha valami nem sikerül neki, ordít és addig nem hagyj abba, míg nem segítek neki. Nincs túl sok kitartása és türelme sem. :)

Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy vannak-e még anyukák, akiknek a babája ennyi idősen itt tartott a mozgásfejlődésben és hogy mikor kezdett el a babájuk mászni, menni.

Köszönöm a válaszokat. :)



2015. márc. 14. 17:49
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy nem te pontoztál le és igazából nem is a pontom érdekel. Csak úgy gondolom, hogy adtam egy helyes választ és ha a kérdező látja az alacsony százalékot, akkor azt fogja gondolni, hogy rossz. Nem értem egyesek honnan veszik a bátorságot, hogy ennyi információ alapján konkrét kezelést ajánljanak. Szerintem ez felelőtlenség és azt tapasztalom egyéb kérdéseknél, hogy sokszor az ilyeneknek magasabb a százaléka. Ez félrevezetheti a kérdezőt és esetleg rossz irányba vezetheti. Szerintem jobban jársz, ha a gyerekorvossal, vagy a védőnővel beszélsz.
2015. márc. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!