Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy érzem, nem birom tovább a...

Ugy érzem, nem birom tovább a gyereknevelést, mit csináljak, hogyan változtassak a helyzetemen?

Figyelt kérdés

Elöre leirom,hogy negativ kommentek nem érdekelnek,ilyenek hogy tudtad mit vállaltál,senki nem kényszeritett stb,épp elég bajom van e nélkül is.

Aki esetleg érzett már hasonlót,azoknak a véleménye érdekelne.Már sokszor az is megfordul a fejemben,hogy nem akarok tovább élniSzóval ez most egy komoly helyzet.Akartam ezt a babát,de sajnos soha senki nem mesélte el,mit jelent az,hogy gyerek.A lényeg,hogy 1 éve szültem,és egy idegroncs vagyok.Igen már most.8 hónapig csak sirt a babám,mert hasfájós volt.Pedig tudom,még sok nehéz év vár rám.A leginkább az zavar,mikor azt látom,hogy másoknak olyan kis nyugodt gyereke van,és akkor látva,hogy az enyém milyen,sokszor sirva fakadnék.Olyan mint egy bugócsiga, reggeltöl estig csak megy,mászik.Tudom,hogy szánalmas,de az eddigi életemet is siratom.Idáig reggelente felöltöztem a szép kis szoknyámba,és magassarkumba,megnéztek a férfiak(ami valljuk be,kell a nök egójának,ne nézzetek egy hülye kis libának mert nem vagyok az ,akinek csak ez számit!) hétvégén azért volt egy kis pihenés(nem buli!)a férjemmel összebujás.Most magamra nézek,és egy éve a négy fal közt vagyok,egy hisztis gyerekkel,aki csak azt akarja csinálni, amit nem szabad,kaparja a falról a tapétát,eszi a virágföldet,a cipö talpát,egész nap azt mondom,hogy nem szabad!Nem tudom ugy rendezni hogy teljesen elkeritsem,mert akkor addig sir mig ki nem engedem,kell neki a nagy mozgástér,mert most tanul járni. Most a télen 4 szerre beteg, persze én is elkapom töle, igy lázasan takonyfolyva köhögve futok utána reggel 7töl este 11ig.(délben egy órát alszik,de ha beteg,akkor csak az ölemben hajlandó)Akkor mikor már ájuldozok a fáradságtól, akkor még beveri a hisztit este 10kor mert nem akar aludni.Ha felteszem másoknak a kérdést,hogy ti ezt hogy birjátok,akkor jön a válasz más anyáktól,hogy....nem tudom az én gyerekem nem ilyen-.......na akkor megint a falra mászok hogy miért pont az én gyerekem ilyen?Férjemmel megromlott a kapcsolatunk ami nem csoda,nem érti meg a helyzetemet,el fogunk válni.Segiteni nem segit.NAgyszülök nagyon messze,és dolgoznak,több ezer km-re,senki nem segit nekem.A lényeg,hogy idáig egy csinos életvidám nö voltam.És ha most itt lennétek,tudjátok mit látnátok?Egy összekötött zsiros hajú,kisirt szemü nöt szakadt leevett melegitöben,tele orral,39 fokos lázzal,és azon gondolkozok,hogy én tényleg erre vágytam???


2015. márc. 14. 23:32
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
És mennyit keres a férjed így, + mennyit kell törleszteni? Hosszú vagy nem olyan hosszú távon ebből az lesz, hogy te is elmész dolgozni, és a gyerek megy bölcsődébe. Nem lehet, hogy túl akarsz teljesíteni otthon? Egy fél éves gyerektől nem kéne, hogy ennyire kiborulj.
2023. aug. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Köszönöm az "empatikus" és "érzékeny" hozzászólást és a sok "segítő szándékú" kérdést. Ha hibáztató,okoskodó és beszologato,szerintem ezt meg azt kéne így meg úgy kommunikációra vágyok,akkor felkeresem az anyósom. Lőtéri kutyát nem érdekli szerinted mit meg hogyan kellene én így érzem magam . Ha empátiával nem tudsz,ne írj. Nincs rá szükségem van elég bajom így is.
2023. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Na ki is képek innen. Mindig megbanom,ha havonta egyszer gyakori kötik ki a legzavartabb mentális allapotaimban. Itt én meg olyat nem olvastam,amitől jobberzesem lett volna.ellenkezoleg,sokszor a segglyukam is okolbe szorul a sok okoskodó,kioktató ezt meg azt kellene megmondó embertől.
2023. aug. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Márpedig ha te egy már nem újszülött gyerek és egy háromfős háztartás mellett ennyire kiborulsz, akkor te valamit rosszul csinálsz. Ennyi otthoni tevékenység nem viselhetetlen, hanem normális. És igenis segítő szándék, ha erre felhívom a figyelmedet. Meg az is segítő szándék, hogy rákérdezek, hogy feltétlenül szükséges-e, hogy a férjed annyit dolgozzon, hogy egyáltalán ne legyen mellettetek.
2023. aug. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Klasszik nárci, hibáztató hozzáállás,klasszik nárci hát márpedig én csak segíteni akarok hozzáállás. Köszönjük. Narcikkal pedig nem lehet érzelmekről beszélni. Nem is folytatom. De nyugodtan írj még valamit hogy tiéd legyen az utolsó szó. Azt már tudjuk hogy én szarul csinálom én nem vagyok elég jó biztos valami hiba van ebben.m.hala a jó égnek hogy nem kajálok ezeket be,mert akkor lenne nekem csak nagy szopó,ha ezeket is elhinném az amúgy is szetkurt idegrendszeremre.
2023. aug. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
A "szétkúrt idegrendszereddel" valami produktívat kellene kezdeni. Amitől jobb lesz. A sajnálattól nem lesz jobb. Magányos vagy, egyedül hagy a férjed, így aztán érthető, hogy szét van "krva". De akkor végig kell gondolni, hogy min lehet változtatni azért, hogy jobb legyen. Nem feltétlenül egyedül, hanem kívülállók, barátok, normális rokonok szemszögéből is ránézve.
2023. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátaim nincsenek normális rokonok. Nem fogom az életem elmondani,hosszu,így alakult. Egy éve nem aludtam két óránál többet egy huzamban sem. Minden éjjel legalább tízszer kelek,hol a hasfájás miatt,hol a fogzas miatt hol csak a holdallas miatt,hol mert szoptatni kell. Ugyanis a tobbmint fél éves szoptatás is felorolt már. Nappal is esélytelen aludnom. A terhességem ultra szar volt,végig hánytam cukorbeteg voltam és húsz kilót híztam. Mitől lennék jól? Talán vége lesz a szoptatassal és talán tudok aludni. Addig hiába is kel az apja O nem tud zotatni.
2023. aug. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!