Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugy érzem, nem birom tovább a...

Ugy érzem, nem birom tovább a gyereknevelést, mit csináljak, hogyan változtassak a helyzetemen?

Figyelt kérdés

Elöre leirom,hogy negativ kommentek nem érdekelnek,ilyenek hogy tudtad mit vállaltál,senki nem kényszeritett stb,épp elég bajom van e nélkül is.

Aki esetleg érzett már hasonlót,azoknak a véleménye érdekelne.Már sokszor az is megfordul a fejemben,hogy nem akarok tovább élniSzóval ez most egy komoly helyzet.Akartam ezt a babát,de sajnos soha senki nem mesélte el,mit jelent az,hogy gyerek.A lényeg,hogy 1 éve szültem,és egy idegroncs vagyok.Igen már most.8 hónapig csak sirt a babám,mert hasfájós volt.Pedig tudom,még sok nehéz év vár rám.A leginkább az zavar,mikor azt látom,hogy másoknak olyan kis nyugodt gyereke van,és akkor látva,hogy az enyém milyen,sokszor sirva fakadnék.Olyan mint egy bugócsiga, reggeltöl estig csak megy,mászik.Tudom,hogy szánalmas,de az eddigi életemet is siratom.Idáig reggelente felöltöztem a szép kis szoknyámba,és magassarkumba,megnéztek a férfiak(ami valljuk be,kell a nök egójának,ne nézzetek egy hülye kis libának mert nem vagyok az ,akinek csak ez számit!) hétvégén azért volt egy kis pihenés(nem buli!)a férjemmel összebujás.Most magamra nézek,és egy éve a négy fal közt vagyok,egy hisztis gyerekkel,aki csak azt akarja csinálni, amit nem szabad,kaparja a falról a tapétát,eszi a virágföldet,a cipö talpát,egész nap azt mondom,hogy nem szabad!Nem tudom ugy rendezni hogy teljesen elkeritsem,mert akkor addig sir mig ki nem engedem,kell neki a nagy mozgástér,mert most tanul járni. Most a télen 4 szerre beteg, persze én is elkapom töle, igy lázasan takonyfolyva köhögve futok utána reggel 7töl este 11ig.(délben egy órát alszik,de ha beteg,akkor csak az ölemben hajlandó)Akkor mikor már ájuldozok a fáradságtól, akkor még beveri a hisztit este 10kor mert nem akar aludni.Ha felteszem másoknak a kérdést,hogy ti ezt hogy birjátok,akkor jön a válasz más anyáktól,hogy....nem tudom az én gyerekem nem ilyen-.......na akkor megint a falra mászok hogy miért pont az én gyerekem ilyen?Férjemmel megromlott a kapcsolatunk ami nem csoda,nem érti meg a helyzetemet,el fogunk válni.Segiteni nem segit.NAgyszülök nagyon messze,és dolgoznak,több ezer km-re,senki nem segit nekem.A lényeg,hogy idáig egy csinos életvidám nö voltam.És ha most itt lennétek,tudjátok mit látnátok?Egy összekötött zsiros hajú,kisirt szemü nöt szakadt leevett melegitöben,tele orral,39 fokos lázzal,és azon gondolkozok,hogy én tényleg erre vágytam???


2015. márc. 14. 23:32
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os es 7-es valaszolo!Nem szerettem volna bennetek a kerdesem altal rossz erzeseket kelteni !Nem biztos hogy ti igy fogjatok majd megelni a babazast!Nagyon sokat szamit hogy ott van e a közelben anyukatok vagy barmilyen rokon testver akire igazan szamithatsz!Ha nincs ilyen akkor mar a terhesseg elött kell egy nenit keresni aki egy ketszer atjön a heten es addig te kikapcsolodhatsz!Nekem ilyen ember nem volt es ez vezetett ide!Ja es kedves 7-es olyan szörnyü ilyet olvasni,hogy egy ferfi nem meri fel mit tesz gy növel aki egy uj eletet hord a szive alatt.Ne keseredj el,tudod mennyi olyan nöt ismerek,akik utana megismerkedtek tarskeresön valakivel,es boldogabb mint valaha!Nalam az a baj,hogy tul sokaig hagytam magam a lejtön lefele menni,es mar semmihez nincs eröm kedvem.Nem szabad hagyni hogy ilyen szintre kerülj segitseget kell kerni es akkor minden rendben lesz!
2015. márc. 15. 08:45
 12/47 A kérdező kommentje:
Kedves 10 es !ok pszihologus de addig hova teszem a gyereket?
2015. márc. 15. 08:50
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy barátnőd, akiben megbízol, esetleg felfogadhatsz pár órára egy dadust, az is biztos sokat segítene. Óvodai gondozónők gyakran vállalnak extra gyerekfelügyeletet. Esetleg mikor hazaér a férjed egyszerűen nyomd a kezébe a gyereket, mert ha nem érti meg, hogy ez mennyire fontos az egészséged és a családotok szempontjából, akkor jobb is, ha inkább elmegy, legalább az ő hülyeségein nem kell majd aggódnod.
2015. márc. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag megteheted én a helyedben mindenképp valamilyen segítségben gondolkodnék, akár keresni egy anyukát, akivel kölcsönösen vigyáztok egymás gyerekeire, akár babaysitter, akár egy idősebb néni, aki szívesen lenne pótnagyni. Szerintem már az is sokat javítana a helyezeteden, ha legalább heti egy nap pár órára "kiszabadulhatnál". A másik amit esetleg kipróbálnék: sokszor könnyebb úgy szembesülni a problémákkal és apránként megoldani őket, ha látjuk rendszerezve leírva, szóval minden gondod, bajod írd fel és szépen sorban tűzz ki magad elé célokat, például ugy ismerkedés a környezetedben, immunerősítés, sport (otthon is kipróbálhatjátok milyen lenne babával tornázni, lehet ő is nagyon élvezné, neked meg jó súlyemeléshez :)). ha minden kötél szakad, esetleg 1-1,5 éves korától is mehet bölcsibe, érdeklődj már most mi a menete ennek.

Semmi nem lehetetlen! Igazából az a szomorú az egészben, hogy ketten vállaltatok gyereket, de a férjed ezt nagyívben lesz*rja

2015. márc. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

1esnek igaza van.

ne érezd szégyennek bárki kerülhet ilyen helyzetbe. nekem az elején nem volt tej,de nem tudtam. visszasárgult,és kiszáradt. azt hittem szopik,de nem. úgyhogy 2 napot voltunk itthon,már mehettünk kórházba. 1hetes kórába kezdődőtt a hasfájása. én közbe tejet szaporítottam,ami egész napos elfoglaltság volt, kb. fésülködni nem volt időm. éjjel is csak fejtem,fejtem az első 3 hónapban 5óránál többet 1x se aludtam összesen. ő meg közbe katasztrófa ahogy ordított.egyszerűen nehezen emésztett,bármilyen "csodagyógyszert"adtunk is neki,pedig tízezreket költöttünk rá minden hónapban. napi 10-14 órát üvöltött,egy időszakban pedig reggel fél 7től kezdte kb 5ig nyomta. 5percekre aludt csak be,aztán felkelt a csikarra,még jobban sírt.látszott a kétségbeesés a kis arcán. nehéz időszak volt,majd bekattantam. nem mehettem sehová vele,mert mindenhol üvöltött. ha letettem,annyira sírt,hogy fuldoklott. még tusolni se tudtam estig. semmit. este 2 óra ordítás alvás előtt,éjszaka még 2. mikor átaludta,nappal akkor is bepotolta,én meg úgyis fejtem éjjel. a tej elég lett,kaptam érte 3 mellgyulladást mindhárom lázzal,2x beteg is voltam,ő meg csak vísított vísított egész nap.közbe hallgattam a szövegeket,hogy milyen jó egy újszülött egész nap alszik,addig biztos én is tudok aludni,meg,hogy a rokonom gyereke aki akkor született kb ő milyen aranyos hát ő egész nap nevetgél,másnak a gyerekét letették 3 órát úgy végigaludt.nekem 5 perceket max. úgy puffadt úgy nézett ki mint egy etiopnak a hasa. pokoli egy időszak volt,főleg,hogy ezeket hülyeségeket hallgattam és mindenki meg volt róla győződve,hogy rózsaszín vattacukor boldogság felhőkőn lebegek egész nap. közbe meg fésülködni nem tudtam,örültem,hogy egy mackót felkaptam. vagy szoptattam,hogy legalább a mellemen aludjon már,vagy hordoztam,hogy addig ne ordítson legalább. anyukámmal nem tudtam telefonálni se,annyira üvöltött mindig. pedig jó messze lakik,alig látom. nekem se segített senki. viszont mikor 5hónapos korában javult a hasfájása,én is jobb passzban lettem. de eltudom képzelni,hogy 8 hónap után,plussz,hogy a házasságoddal is gondok vannak 8na hát nekünk se volt időnk se energiánk egymásra) te nem lábaltál ki ebből a helyzetből. keress segítséget,mert nem szégyen beismerni,hogy szükséged van rá. segíteni fog,és jobban leszel,és te is élvezni fogod az anyaságot bármilyen nehéz is időnként. a férjeddel pedig érdemes lenne egy párteriápia,hátha használ. a lényeg,hogy miharabb menj szakemberhez!

2015. márc. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Szerintem itt nem fogsz negatív kommentet kapni, az ide író anyukák nagy része empatikus. A te kicsit többemberes szerintem is. Nem tudsz megkérni valakit, akár pénzért hogy heti pár órára legyen a kicsiddel míg elmész valahova kikapcsolódni? Hova való vagy? Ha a közelbe én segítek szívesen.
2015. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
Mozduljatok ki. Nekünk bejött kocsimba be es indulas babaaruhaz, etterem, jatszohaz, úszas, vagy seta jatszoter barmi es elvan. Itthon nem. Nekem sem segitetett senki egy masodpercet sem es hozzam nem szol senki sem tavol mindenkitol akit ismerek. Ferj allandoan dolgozik
2015. márc. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok a veget lehagyta valamiért.

Megértelek ezer szazalekban az en gyermekem sem volt soha egy masodpercig el pedig mar 21 honapos. Mindenki kerdezi ugye mostmar könnyebb hogy nagyobb es nem mert kicsinek legalabb aludt most mar az a picike pause sincs. Max egy orat

2015. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó, hogy fel mered ezt vállalni itt, mert mindenki csak azt hallja, hogy a gyerekkel lett az élete teljes, stb..... Én fiatalon szültem a lányomat, utána nagyon hiányzott az, hogy lemenni, sétálni, találkozni ismerősökkel.... Nem tudtam akkor menni, amikor akarok, meg még költöztünk is.... Eltelt 10 év, megszületett 4 éve a kisfiam. Kb 1 éves sem volt még, amikor úgy éreztem, megőrülök itthon. Nem volt értelme csinosan felöltözni, mert úgyis lebüfiz, akkor még nem voltak FB-s babás csoportok, hogy anyukákkal lehessen beszélgetni, hiányzott a munkám, én is hasonló beállítottságú vagyok, mint te, szeretek csinosan öltözni... El is határoztam, hogy 2 éves korában megyek vissza dolgozni. Sosem bírtam a babsírást, az éjszakázást annyira sem..... 1 éves volt a kisfiam, amikor kiderült, hogy megint terhes vagyok. lelkileg oda voltam. Visszafogytam, a kicsi is akkora volt, hogy ott lehetett hagyni anyura, anyósra, nem kellett a szoptatás miatt aggódni, mérni, stb, erre tessék..... 2. uh: hab a torán, kiderült, hogy ikrek..... Nem hittem el. De innentől kezdve vártam őket. Most 2 évesek múltak a kicsik, a kisfiam 4 lesz, a nagy 14. (én 32). Az idegeim sokszor cérnaszálon lógnak. Gondolj bele, 3 kicsi mit művel itthon. Tényleg van, hogy azt mondom, belehülyülök. Nem bántam meg, de marhán nem könnyű. Most fogom ráadásul a 2. diplomámat megcsinálni, tanulni is nagyon nehéz mellettük, mert mindig van aki: bepisilt, bekakilt, éhes, szomjas, elvettek tőle valamit, beütötte magát, megtépték, megharapták..... Szóval ez vagyok én dióhéjban. Szeptemberben megyek vissza tényleg dolgozni. Hoyg te mit tegyél? Lazíts. Vedd lazábban. A sírásra én akkor ugrok, mikor hallom, hogy tényleg baj van. Komolyan. Rakd el, amit el tud érni, pl virág, amit szétpakol, azt meg este összerakod. (én is így csinálom, amit összerakok, 5 percig olyan csak...) Ha hisztizik, hagyjad, majd megunja. Ha este magad mellé raknád? Utána át tudod rakni a helyére, de lehet könnyebben elaludna. Egy a lényeg, ne görcsölj rá. Facebook-os baba-mama csoport esetleg? Ott ki tudnád magad beszélni, tanácsot kérni...
2015. márc. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
Ja, és én mindig szerettem egyedül lenni, komolyan. lyan jól feltaláltam magam otthon. Most csend sincs soha. A 2 kicsi sír, ha egyik nem ad oda valamit, a nagyobbik üvölt, ha a lányok bántják, a legnagyobb itt már visít velük, én meg üvöltök, hogy csend legyen....:) ááááááááááááá, csak az első 25 év nehéz...:) Fel a fejjel.....! Szorítok!
2015. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!