Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Julius 2-re várom az első...

Julius 2-re várom az első babámat és milyen ruhácskákra és miből mennyire van szüksége egy "nyári" babának?

Figyelt kérdés

Nem szeretnénk mindent a végére tartogatni igy lassan apránként szeretnénk valamiket venni,csak sajnos fogalmam sincs hogy miből mennyit meg mit lehet vagy kell adni egy picurkára

nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2010. febr. 16. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
2010. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Helló!

Én júli 24-re várom, nekem is az első manó.

Azt még én sem tudom miből mennyi kell, de tuti veszek 1-2 hosszú cuccot is. Egy-egy nap olyan hűvös szokott lenni. K

2010. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Júli 16-ra várom, nekem is az első lesz:)


Ezen az oldalon van egy kis összefoglaló a szükséges ruhákról:

[link]

2010. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
jók ezek az oldalak le is mentettem őket köszi szépen nektek
2010. febr. 16. 09:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly júliusban születm és egész nyáron nagyon meleg volt. Szóval 4-5 rövid újjú body és u.e hosszú, hosszú pizsirugi az alváshoz, vékony hálózsák. Zokni, mert a bodyhoz én mindíg adtam rá. Vékony takaró, sapi. Kocsikabát, nem baj, ha vastagabb, mi először abban vittük ki és nem volt melege, pedig kint volt vagy 35 fok.Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valami még érdekelne írj bátran. Az is igaz, hogy tavaly végig nagyon meleg volt. Jó babavárást neked.
2010. febr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

utolsonak:

alváshoz a hosszu bodyt egyszerre használtad a zsákkal?

és kis takaró vagy pléd is kell rá?

nem sok az ugy?

2010. febr. 16. 09:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia


Én tavaly július végén szültem.

Szerintem ezeket ellehet hagyni a ruhák közül..: poló,nekünk szerintem elég volt egy vékony kis cipzáros kabát is,elég 3 törölkző,lepedőből is 2,pelenkából 20 tuti,hogy kell!,angolpólya...azt sem tudom,hogy mi az,de ha az amire én gondolok,mi örököltünk egyet,és kb 1-szer próbáltam beletenni,mert nyugtalan volt,de nem segített...,szóval mi azt nem hasznéltuk...,tehát a hozzávalók sem szükségesek,ha veszetek kiskesztyűt,abból is elég 1 pár,pelenkatartó bugyi sem kell,hisz manapság mindenki rendes eldobhatóst használ nem,az meg tartja magát rendesen...

Na most már viszont nem tudom,hogy milyen válaszokat kaptál,de azért folytatom,csak közben felkelt a kis manócskám enni,meg ilyenek....:)

Na szóval nézem tovább a belinkelt lapot...:)Nekünk nincs is paplan huzatunk,mert egy polár babatakaró van a kis testén,és azon még egy ilyen kis takaró féle...,szóval nálunk egyenlőre nincs semmilyen huzat..

Az alvásnál még írja az utazóágyat...hát nekünk még nincs...Párásítót egyszer ha használtuk..,

Etetésnél ezekre nem volt idáig szükségünk,azaz most kezdtük el használni őket,mert anyatejes a babám,és most hozzátáplálásnál kell már,hogy igyon,mert kemény lett a széklete...:cumisüveg,üvegmosókefe,poharunk még nincs is.,termoszunk se.,és sterilizálós bogyóink sincsenek..

Fürdetés,egészségnél szerintem minden kell,vagy mondjuk nálunk nincs fürdető párna,de viszont a tesco-ba,vagy az auchanban lehet kapni olyan szivacsot,amit a kádba belehet rakni,és csak a baba fejét kell fogni fürdetésnél,és nem csúszkál a kádban a baba.

Pelenkázásnál.. nálunk ez egy összetett dolog,mert nálunk egyben van a káddal...tehát a pelenkázó alatt van,és fellehet hajtani fürdetéskor,így nem foglal helyet a fürdőszobában.. Na végigolvastam,és igazából nálunk még a mai napig nincs pl pelenkázó táskánk...mindíg beleteszem a dolgait ha megyünk valahova az én táskámba...köldöktapaszra nálunk nem volt szükség.,törlőkendőből szerintem nyugodtan vehetsz akár két csomit is,mert biztos gyorsan fog fogyni,a többiaz jó!

Ja..most néztem,hogy mivel még nálunk is 6.4 hónapos a kislányunk,így még autósülésünk sincs,max hordozónk,mert még csak abban ülhet a kocsiban!


Na most már azt sem tudom,hogy miket írogattam végül össze,de remélem,hogy tudtam segíteni..!!! :)


Amúgy gratulálok a babához,:)és sok örömet kívánok hozzá nektek a pároddal!

Na és persze könnyű,komplikáció mentes szülést!!! :)

További szép napot mindenkinek! :)

2010. febr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok-sok segítséget:)
2010. febr. 16. 11:35
 9/10 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok.

Szóval én úgy altattam, hogy hosszú újjú body plussz vékony ujjatlan hálózsák a takaró vagy vékony pléd csak nappal vagy a babkocsiban volt rajta. De olyan is volt, hogy a kocsiban textilpelussal takartam be.

Csak a ruházatot írtam le,mert a többi úgyis minden évszakban u.a.

Gratula neked, tényleg ez a legszebb és legjobb dolog a világn:)

2010. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11.09-es vagyok.


még annyi,hogy nekünk van 3 hálózsákunk is,de csak 1-et használtunk,és azt sem sokáig....

nyáron mi is sokszor csak a textil pelussal takartuk be nappal,mert nagyon meleg volt...

éjjel nem tudom hogy volt sajna...,de bodyban,meg szerintem kis zokniban fektettem le aludni..asszem...:)

húúú...de rég volt....:)

2010. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!