Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Képtelenség! Hallottatok már...

Képtelenség! Hallottatok már ilyet hogy babát fejjel lefelé megrázzák?

Figyelt kérdés
Anyósom meg sógornőm ma mondta hogy a védőnő is csinálja és ezt szeretik a babák is. Hallott már valaki erről??? szerintem ez állatság! Mondtam neki hogy ne mutassa meg nem szeretném, de megmutatta kérésem ellenére is a kicsi (3hónapos) lábánál fogva felemelte és enyhén megrázta. Nagyon pipa vagyok azóta is. Az én védőnőm soha nem mutatott, mondott ehhez hasonlót sem

2015. márc. 16. 20:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

nemrég még hirdetések is voltak erről ,hogy milyen káros újságokban, metroban

[link]

2015. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
btw most voltam eü tanfolyamon, kedves 1-es, és ott azt tanultuk h fuldoklas eseten kell igy megrazogatni fejjel lefele (de en sem hinnem h o ezt elvezne)
2015. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Meglepődött a kicsi, különösebb reakciója nem volt, de AKKOR IS :( A 4. válasz linket végig olvastam, hát durva Nagyon kell vigyázni a picurkákra <3 .

Meg az is hogy akkor ez egy ilyen "régimódi" hülyeség volt..

2015. márc. 16. 20:40
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát attól függ milyen rázás. Én egyszer elaludtam büfizés nélkül, apu úgy érezte nem lélegzem. Jól megráztak, arra felébredtem. A hugom narancstól fuldokolt, rajta is segített a módszer.

A 3 éves gyerekem fejlesztő tornájában is nem egy fejjel lefele lógatós, hintáztatós gyakorlat van. És nem mellesleg marhára élvezi.

2015. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%
Kedves utolsó! Azt azért vedd figyelembe, hogy egy 3 éves és egy 3 hónapos fejeltségi szintjében óriási különbség van! Ha a csecsemőkorú babát akár csak egy kicsit is megrázol fejjel felfelé olyan súlyos sérülést okozol az agyában amibe akár bele is halhat. Viszont egy 3 éves gyereknek már lehet az meg sem kottyanna. Szóval nagyon nem mindegy a dolog!
2015. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

én már láttam dévényes videot, hogy lábbal lógatja a gyereket és úgy masszírozza a hátát


meg Világhíres masszázs is van, amit asszem Afrikából indult, úgy dobálják, rángatják a babát masszázs címen rossz nézni, hát ott még a fejénél fogva emeli a gyereket és úgy rázza (csoda hogy nem történik baj..)


meg asszem amerika, vagy hol, de normális, fehér tanult emberek a karjánál fogva himbálják a gyereket a fejük felé, szaltó szerűen repül a baba(és mint tudjuk nagyon veszélyes ez a karjára, vállra, lapockára-nem emlékszem pontosan egy újságban volt, hogy sok szülő helytelenül a karjánál fogva emeli a gyereket és ez veszélyes nagyon a kicsire nézve.

2015. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ez egy óvatos torna, 2:20-nál lábbal lógat

https://www.youtube.com/watch?v=2DZcVAKsBX4&list=PLTEeKLQ7ZT..


a Shantala masszázs olyan híres, nem találom azt a vadállat nőt aki a fejénél fova rángatta a babaát, meg úgy csapkodta össze vissza

ez a normál

https://www.youtube.com/watch?v=Fq8wcpKxuXc

2015. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha kicsit lógatod,és ésszel "rázod" akkor élvezheti és nem árt.De gondolom nem rázott rajta akkorát.Viszont nem,egyébként egy 3 hónapos nem élvezi ezt,majd egy 2 éves már igen,de kicsiként minek rázni?Bőven elég a csörgő meg a tárgyak a szórakoztatására,nem kell fejre is állítani.
2015. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy vannak egyes (elfogadott vagy vitatott) tornák, gyakorlatok amikben lógatják a babákat. Mert azokat orvos/szakember csinálja...itt meg nagyi lógatja a csecsemőt hivatkozva a "jajj én is felneveltem ennyi meg ennyi gyereket, majd én megmondom neked hogy csináld a saját gyerekeddel".

Gondolom látogatáson voltatok ott és egyszer csak nagyi előállt ezzel az egetverő ötlettel. Persze hogy a hajad téped tőle.


Anyósod ilyen és hidd el csak még durvább lesz. Szerintem nagyon határozottan fektesd le a szabályokat (párod közreműködésével) különben rengeteg problémátok lesz (mondjuk amikor majd okosan elkezd hozzátáplálni helyetted meg hasonlók).


Az alapszabály, a te gyereked, te felelősséged, ő meg szüljön magának egyet és lógassa ha ahhoz van kedve.

2015. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! fején találtad a szöget! pontosan ahogy írod etetni akarták... de nem ám almával, de nem is ragozom inkább! Úgyhogy igen határozott voltam tegnap, és ha átmegyünk ilyesmi soha nem fog megtörténni mert látta rajtam hogy akkor bye bye unoka!!!
2015. márc. 17. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!