Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldanátok meg ezt?

Hogyan oldanátok meg ezt?

Figyelt kérdés

10 hónapos, nemrég állt fel. Még eléggé instabil, horrorisztikus manőverekkel tud felborulni. Itthon minden keményebb/élesebb felületet leburkoltunk, így nagy baja nem esik, csak fáj neki.


Egy hétre meglátogatjuk a nagyszülőket. A nappali közepén van egy étkezőasztal (annyi hellyel körülötte, hogy oldalazva meg lehessen kerülni), mellette kanapé.

A székek miatt aggódok kicsit, mert keményfából készültek és a lábán éles szélű díszítés van.

Kikerülhetetlen, hogy ott mászkáljon, olyan helyzettől tartok, hogy székbe kapaszkodva feláll, elveszti az egyensúlyát és szétzúzza a fejét a szék kiálló részén.


Kérjem meg a szüleimet, hogy átmenetileg lakoltassák ki egy másik helyiségbe a székeket? (enni a konyhában szoktak, a székeknek csak akkor van funkciója, ha vendégek jönnek)


2015. márc. 17. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ebben az esetben én megkérném őket, mert ez így veszélyes lehet.
2015. márc. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

hát az enyém már nagyobb, de sehol nem rendeztettem át a lakást, mielőtt vendégségbe mentünk...

gondolom nem egyedül fogja felfedezni a terepet, majd kíséritek és vigyáztok rá.

2015. márc. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze, kísérjük, de egy hétig leszünk ott.

Ma is úgy esett el, hogy a járókába kapaszkodott kívülről (én fél méterre tőle), majd az egyik kezével elengedte, a másik sugarában megpördült és félkörívből érkezve lefejelte a külső sarkát. Mire megmozdultam, már a földön volt, fél másodperc alatt elvégezte a mutatványt.


Emiatt tartok tőle, hogy hiába vagyunk ott, így is durva eséseket produkál. Szó szerint fogni, kézben tartani pedig nem tudjuk egy héten át.


Persze, vendégségben nem rendeztetek át lakást. Itt viszont a szüleimről van szó, akik az "unokáért bármit" jegyében mindenre hajlandóak :) Ha nem róluk lenne szó és nem ilyen hosszú időről, nem merülne fel bennem ilyen kérdés.

2015. márc. 17. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:
lehet mire mentek már ügyesen le tud ülni :) fiam 1-2 hét alatt rájött hogy kell szépen leülni nem pedig hanyatt esni, ha mire mentek még nem sikerül neki, szerintem is nyugodtan megkérheted őket, hogy rendezzék át a nappalit , de esetleg gyakoroltasd a babáddal a leülést, leguggolást és hátha hamar belejön ő is, hogy is kell csinálni :) (neked is könnyebb lenne :) )
2015. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Szerintem veszélyes dolgokat (mert ami éles az veszélyes) nem szabad elől hagyni, mert egy pillanat alatt megvan a baj. Nem lehet állandóan a nyomában lenni a gyereknek, de ha ott is vagy, akkor sem biztos, hogy el tudod kapni. Az, hogy megkéred a nagyszülőket, hogy tegyék át másik szobába a székeket, szerintem nem átrendezés és a nagyszülőknél nem vendégségben van az ember. Normális nagyszülő egyébként szerintem megérti ezt a kérést.
2015. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Anyám három napja mániákusan takarít, mert kutya (yorkie, még a szőre se hullik) van a lakásban (szerintem a kutya sterilebben van tartva, mint máshol az emberek :)), apám meg felvásárolta a környék bababoltjait, hiába mondtam, hogy viszünk mindent, amire szüksége lehet.


Szóval, nagyon készültek a látogatásra, kis túlzással, ha azt mondanám, hogy a gyerek örül a zöld színnek, átfestenék zöldre az egész lakást :)

2015. márc. 17. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz itt gond :)
2015. márc. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát az elkövetkező pár hónap a legkeményebb szerintem a babakorban. Mert már menne, de még fogalma sincs mit tud és mit nem, szinte állandóan elesik, persze mint egy darab fa és még csak előre sem rakja a kezét.

Emlékszem ilyenkor utáltam minden vendégeskedést, állandóan a gyerek mellett kellett görnyedni(üvegasztalok, éles sarkok, semmi védelem).

Bár nálunk a legnagyobbat úgy esett, hogy bár a sarokvédő ott volt az dohányzóasztalon, de ahogy esett az asztal lábának az éle szántotta végig a fejecskéjét, elég csúnya volt. Szóval hiába minden védelem, mégis megtörténhet a baj. Hát ezt az időszakot túl kell élni.

Úgy látom a szüleid készségesek, így akkor rendeztesd át velük a helységet, pláne hogy egy hétig lesztek ott.

2015. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!