Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet adni olyan...

Miért nem lehet adni olyan tápszert ami mondjuk újszülött kórtól adható egy 10 hós babának? Miért kell pont 2-es 3-as tápszerre váltani miért nem jó az 1-es? Talán azért mert nagyon meghíznának a babák?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Épp azért mert nem.

Egyrészt a 2-es 3-as tápszerekben általában nincsenek annyira szétbontva a fehérjék, másrészt magasabb a kalória tartalmuk.

Tehát egy 8-10 hós babának nem elég az újszülött tápi.

2010. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem muszáj váltani, a gyermekorvos és a védőnő tanácsára mi sem tettük. Bár tudtam szoptatni kilenc hónapig, több-kevesebb kiegészítésre szükség volt végig, és egészen a tehéntej bevezetéséig ( 13 hónap) Milupa Milumil HA Startot evett. Amikor kérdeztem fél éves és egy éves korában, hogy esetleg adjak-e 1-es vagy 2-es tápot, azt mondták felesleges, mert azoknak inkább a kalóriatartalma nagyobb, tehát épp ellenkezőleg, azok jobban hizlalnak. Egyébként egy évesen kilenc és fél kiló volt a lányom, fél évesen kezdtem a hozzátáplálást.
2010. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell váltani, 10 hónapos koráig a lányom az 1-es tápszert ette. Azért nem kell váltani, mert hozzátáplálással pótolod azt ami amúgy kiesne, egyáltalán nem lesz alulfejlett a babád. Nálunk pl fél éves kora előtt felírattam 12 doboz tápszert így kitartott 10 hónapos koráig.
2010. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az én babám 6 hetes korától átaludta az éjszakát. fél éves koráig szoptattam. onnantól estére humana baby fit 1-et kapott. ezt itta 8 hónapos koráig, ekkor elkezdett felébredni hajnalban. váltottam humana 3-ra, ismét átaludta reggel 9ig az éjszakát. majd 10 hónaposan ismét felébredt hajnalban, most a hipp 3-at kapja, ami 10 hónapos kortól adható. egyszerűen nem lakott jól a kevésbé laktató tápszerrel.

noj

2010. febr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!