Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor és hány ml-t eszik...

Hányszor és hány ml-t eszik éjjel 8-9 hónapos tápszeres babátok?

Figyelt kérdés
Már akié egyáltalán felébred és eszik. :-)

2015. márc. 18. 12:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

En 1-4-5-9-es vagyok, es nem en itelkeztem Rolad, 10-es...ahogy irtam, nekem ikreim vannak, ketpetejuek, 1 lany, 1 fiu. Tehat van azert nemi tapasztalatom, h minden baba mas es mas, mert 24/24-ben tapasztalom, mint ahogyan azt is, h nem kell siettetni oket, m nagyon is jelzik, h mikor minek van itt az ideje. a kislanyom majdnem a kezdetektol atalussza az ejszakat este 9-tol masnap reggel 7-8-ig alszik. A kisfiam viszont felkel, annak ellenere, h ketszer annyit eszik, mint a kislany. Tudom, h azert kel fel ejjel, m ehes, ugyanis, ha nem ehes, akkor nem sir es azonnal vissza is alszik, masreszt pedig anya letemre tudom, h melyik siras mit jelent es az ehes siras mas, mint a tobbi. A foguk meg nem no. Egyre ritkabban kel fel es inkabb alussza at az ejszakat. Es nem fogom siettetni ebben, m megvan amaga tempoja, es eddig teljesen idoszeruen haladunk mindenben.


Probaltuk a "siettetos" modszert, de meglett a bojtje, ugyh onnantol inkabb azt nezem, h a babam mit akar, nem pedig azt, h nekem hogy jobb.


Elhiszem, h a szoptatas kimerito. Hidd el, ikreknek tapszert gyartani, uveget mosni, sterilizalni sem leanyalom, sot, kepzeld, megetetni is duplaannyi idobe telik, mint egy babanal - meglepo modon :) De barmilyen kimerito is, felkelek hozzajuk, ha kell, akkor tobbszor, vagy amikor csak szukseguk van ra, es ha ennyi idosen felkel ejjel enni az egyik, akkor felkel, es azt is tudom, h le fog szokni rola, ha eljott az ideje, m eddig mindig igy tett annak ellenere, h nem siettettem. Erre nincs egyetemes szabaly.

2015. márc. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utólag mindig megbánom, hogy kérdezek, mert sikerül összeugrasztanom a válaszolókat.


Nálunk úgy van, hogy legalább 5x kelünk. Egy szobában alszunk a kisfiammal, nincs lehetőség külön szobára. Ha lenne, akkor se lenne rá igény, nekünk jó így.

Szinte menetrendszerűek az ébredések. Mindig kivárok valamennyit, hátha csak álmában nyöszörög, de újabban teljesen belehergeli magát, pár perc után már elfúló hangon morog és feszíti magát, mint aki hisztizni készül. Első két alkalommal teát/vizet adok neki és cumit; szépen vissza is alszik. 3. alkalommal ez már nem elég, ilyenkor magam mellé veszem és láss csodát, mire leér a feneke, már alszik is. VISZONT: mellettem is megébred, ilyenkor megkínálom innivalóval. DE fél óra múlva újra felnyöszörög, megébred. Ilyenkor már gondolom, éhes, csak valamiért (nyilván az álmosság miatt) kevésbé élénken jelzi az éhségét. És ha csak folyadékkal, cumival kínálom, akkor ez így megy reggel 7-8-ig.

Mivel nem jelzi egyértelműen az éhségét (ha tényleg az), nem is etetem meg. Így viszont úgy telnek az éjszakáink, ahogy fentebb leírtam.

Napközben sokszor keveset eszik, mert fontosabb dolga van.

2015. márc. 18. 15:32
 13/20 anonim ***** válasza:
Esetleg probald kicsit eltolni akkor az alvasidejet tolod egy kicsit? Nappal probald meg ebren tartani, vagy este kicsit tovabb. Lehet, h napkozben kipiheni magat es azert ebredezik ejjel ilyen sokszor. Probald meg este ebren tartani kicsit tovabb, es az esti etetest kitolni, ameddig csak lehet, h telihassal fekudjon le.
2015. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Reggel 7-8 között kel. Nem sokat alszik napközben: fél 12-től fél 1-ig, aztán 3-tól kb. fél 5-ig. Legkésőbb fél 8-kor muszáj fürdenünk, mert akkor már nem bír magával, elálmosodik és a fürdéstől felélénkül. Utána viszont rögtön meg kell etetnem (fél és 8 között), mert követeli. Fél 9-9 között alszik el.
2015. márc. 18. 16:08
 15/20 anonim ***** válasza:
Es ha felkelted egy etetesre mielott Te elmesz aludni? Nalunk is igy van, h az ikrek 7-8 kozott vacsoraznak, aztan 8-9 kozott elalszanak. De a kisfiamat neha felkeltem egy etetesre akkor, amikor en is aludni megyek. Az elejen mindig felkeltettem olyan 11-ejfel kozott, es ivott is egy csomo tapszert, es azutan sokkal tovabb aludt. Most mar, h ritkabban kel fel ejjel enni, en is csak neha keltem fel, mielott en is agyba megyek. De az statisztikam szerint, eddig akarhanyszor megetettem 11-ejfel kozott, aludt legalabb hajnali 4-ig. Ha ennyire ebredos es mas megoldas nincs, akkor az alvasidovel kell sakkozni sajnos, h estere teljesen kimerult legyen, es aludja at az ejszakat. Az elejen nehez az ebrentartas, de ha jatszol vele, eltereled a figyelmet, akkor kepes fent maradni 1 oraval tovabb :)
2015. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Az a bajom, hogy nem jelzi úgy az éhségét, mint ahogy akkor szokta, amikor valóban az.

Tulajdonképpen víz helyett megkínálhatnám tápszerrel is, de tudom, hogy akkor is megenné, ha nem is éhes, mert egy kis zabagép. :) Így viszont attól félek, hogy rászoktatom az éjszakai kajálásra.

Volt már, hogy fél 10 után aludt el, de ugyanúgy felkeltünk éjjel többször is és reggel is fent kukorékolt már 7-kor.

Nem értem...

2015. márc. 18. 16:26
 17/20 anonim ***** válasza:
Igen, de ha Te felkelted, mielott agyba mesz, az mar eleg keso neki, viszont Neked nem, h ki tudd meg pihenni magad. Es ha felkelted, mielott Te lefekszel, akkor adsz neki tapszert, akkor azt utana lehet meg tologatni szinten. Az en ikreim 2 honappal korabban szulettek, korhazban voltak 1 honapig. Akkor, es meg kis ideig otthon is napi 6-szor ettek, tehat nekem 2-szer kellett ejjel kelnem. Az orvos/vedono is ezt javasolta, h az esti/ejjeli eteteseket tologassuk. A kislanyomnal nem kellett, m o ataludta az ejszakat a kezdetektol. A kisfiamnal ezt alkalmaztuk, h ebren tartottuk, kitoltuk az etetest. Ha meg vegkepp nem tudtuk ebren tartani, akkor felebresztettuk es megetettuk, mielott mi agyba mentunk. Ha en ebresztem, akkor persze, nem mutatja, h ehes, sot fel sem ebred igazan, de ahogy a szajaba teszem a cumisuveget, azonnal elkezdi inni. Valtozo, h akkor mennyit iszik, van, h csak 60 ml-t, van, h tobbet. De legalabb nem, vagy kesobb kel fel ejjel...Nalunk ezek a tapasztalatok
2015. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerintem megetetem éjjel, ha megébred, nem szórakozok a cumival meg a vízzel. Egyik rossz szokás helyett kialakítok nála egy másikat VAGY megoldódik a dolog.
2015. márc. 18. 16:37
 19/20 anonim ***** válasza:
Hülye kérdésnek fog látszani, de a hőfok/pára milyen nálatok? És takarót adsz neki, vagy hálózsákot?
2015. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hálózsákban alszik és olyan 21-22 fok van. Szerintem száraz a szoba levegője.

És logikus kérdés volt. :) A hálózsákot pl. most újítottuk be, de eddig nemigen változott a helyzet az ébredések szempontjából.

2015. márc. 18. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!