Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek minimum 2 gyermekük...

Akiknek minimum 2 gyermekük van, tudnátok ekkora különbséget tenni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm folyton azt hangoztatja hogy ő jobban szereti a lányát mint a fiát. 4 éves a fia de azt mondja sosem szerette annyira mint most a 11 hónapos kislányát. A fia 8 hónapos se volt mikor visszament dolgozni mert utált otthon lenni vele, nem szerette úgy ahogy kellett volna. Azt mondja minden lelkiismeret furdalás nélkül hagyta otthon az anyukájával, és boldog volt hogy csak este kellett a kicsivel lennie. Most a lányával egész más a helyzet, 11 hónapos, imádja azt mondja ameddig lehet otthon marad vele, úgy tervezi 3 éves koráig. De igazából a mai napig nem szereti úgy a fiát ahogy egy anya a gyerekét és igazából ezt a kisfiú is érzi mert sokkal inkább kötődik az apjához mint hozzá.

Én nem is tudom elképzelni hogy valamelyik gyerekemet jobban szeressem mint a másikat. Ti mit gondoltok erről?


2015. márc. 19. 07:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sajnos néha én is érzek így, és rettentően bánt, de az érzés ott van. A nagyobbik lányom nehéz természetű, soha semmi nem jó neki, mindig dünnyög, cirkuszol valamin. Nem szeret összebújni, puszit adni, nem igazán lehet közel kerülni hozzá, mert bármit szólok támadásnak veszi. Reggel nyűgös mert álmos, este azért mert fáradt. Napközben meg suliban van. Nehéz így, mert nagyon szeretem, de az a típusú gyerek akit nehéz szeretni, mert úgy érzed sosem tudsz elég jó lenni, és ennek hangot is ad. Hiába próbálkozok elnyomni, de néha úgy érzem jobban szeretem a kicsit, aki kedves, bújós, érzékeny kislány. Pl amikor őt keltem reggel, megpuszilom, ő hozzámbújik, puszit ad, megsimogat, mosolyog. A nagyot ugyanígy próbálom kelteni, erre rugdos, és nyüszög, és nem hajlandó kelni, stb. És ez nem csak reggel. Pl nyaraláskor elmegyünk sétálni, a kicsi kér egy fagyit, és boldogan jön velünk, és élvezi a helyzetet. A nagy mindent megvetetne, és megsértődik ha nem megy, ha megsértődött akkor képes órákig dünnyögni, nem szólni hozzánk stb. Nehéz mindehhez jó pofát vágni. Pedig tudom hogy szeret, és szüksége van ránk, de nem tudom hogy kerülhetnék közelebb hozzá. Amúgy a suliban nyitott, kedves, kreatív, alkalmazkodó gyerek. Néha otthon is, de többségében katasztrófa. És utálom magam hogy így látom, de nem vagyok vak.
2015. márc. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ahogy utolsó írja,én is ilyen voltam egyébként sajnos.Lányom is húúúúúú de nehéz természet. 2,5 éves lesz,de 0-24 hisztizik,visít ha nem az van amit ő akar,és pedig ám nincs neki engedve,nincs elkapatva és mégis ...

Nincs több gyerek,de én meg miatta nem akarok többet,nem bírnék még egy ilyen stílusú gyerekkel.És nem lenne más,mert párom és én is makacsak vagyunk nagyon.Imádom lányomat,de nagyon örülök,hogy bölcsis lett. Jó igaz én gyesen vagyok,szóval...Egy hónapja kezdte a bölcsit minden gond nélkül,beteg már volt párszor.Már lassan 2,5 éves lesz,szóval nem lett beadva hamar,csak mert hisztis és nehezen bírok vele.

De ott van egyik öcsém. Anyu régi párja hozta a kapcsolatba 1 évesen a kisfiút,mert az igazi anyja éheztette.Ez a férfi azt a fiát szerette ,aki anyutól lett,állandóan mondta ,hogy a másikat nem szereti.Ellökte ha odabújt volna a nagyobb,ha ő kért valamit nem kapott,csak ha a kicsi ment oda kérni...Hát feldobta a pacskert már,na a kisöcsémmel sok is a gond....18 éves,azt hittem én nagyon rossz természet vagyok,ő ezerszer rosszabb...

2015. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Amikor terhes lettem, fiút akartam! Az egész terhesség alatt azt mondta az orvos, hogy valószínűleg lány, de nem biztos! Szinte a szülés pillanatáig reménykedtem, hogy fiú! Aztán megszületett a kislányom és abban a pillanatban beleszerettem! Másodjára lányt akartam, a doki azt mondta, hogy 110%, hogy fiú és az lett! Ugyanúgy beleszerettem! Az ismerősöm terhes lett, azt mondta, ha lány lesz, neki nem kell, odaadja a barátnőjének! Lány lett! Azóta a gyerek le van passzolva, bárhova és bárkinek, alkalmatlan személyeknek is! Az ilyennek nem kell gyerek! Én mind a kétszer más kaptam, mint, amit akartam, de még 10 percnél tovább egyiket se tudtam hátrahagyni! A kislányom lassan 5 éves, a kisfiam 7 hónapos! Ilyennek nem kell gyerek!
2015. márc. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es és 12-es válaszoló!

Én a 6-os vagyok. Ne gondoljátok, hogy rossz anyák vagytok, a gyerekek nem egyformák, és bizony vannak nagyon rossz természetű kisbabák, gyerekek is. Nekem a 3 gyerek közül a középső lett ilyen, s azt mondom, ha ő születik elsőnek, lehet én sem akartam volna többet...

Már pici babának is rettentő volt, állandóan sírt, ordított, sosem volt jó semmi sem. Utána is nehéz volt vele, ő az állandó elégedetlen, akinek mindig más kellett mint ami van, akinek mindig félig üres a pohár, nem pedig teli. A másik két testvére egy áldott jó mintagyerekek, de tényleg, el se hinnétek, hogy testvérek ám. Sokszor a fenébe kívántam már a középső fiamat, de attól még őt is ugyanúgy szeretem, csak nehéz vele.

A feltétel nélküli szeretetnek az a lényege, hogy akkor is szeretem a másikat, ha probléma van vele, jóban is rosszban is, nem a cselekedetei alapján ítélem meg, hanem önmagáért szeretem, mert a gyerekem és kész. Könnyű a jó gyereket szeretni, de nehéz a problémás gyereket. Én ezt kihívásnak veszem.

Amúgy tanítónéni vagyok, és a munkám során egy osztálynyi gyereket "kell" egyszerre szeretnem, különbségtétel nélkül, ami elég nehéz, mert akad aztán mindenféle gyerkőc. A jókislányokat, az osztályelső eminens tanulókat könnyű szeretni ugye? És mi van a többivel? A rossz tanulóval, a hiperaktívval, a verekedőssel, a magatartászavarossal? Nekik talán még több szeretetre van szükségük. Igyekszem minél jobban megismerni őket, és mindenkit a maga módján elfogadni, szeretni.

Így van ez a saját gyerekeimmel is, mindegyik egyformán fontos nekem, de mindegyiknek másképp mutatom ki a szeretetemet, mert mindegyiknek másra van igénye. A nagyfiamat nem lehet ölelgetni, azt nem szereti, inkább hogy együtt viccelődjünk, bohóckodjunk, neki az kell. A középső, a problémás fiam érdekes módon nagyon bújós, egy nagy ölelés mindig jót tesz neki. A kicsi lányom meg nagyon szereti, ha kettesben beszélgetünk, csak mi csajok.

Szóval minden gyereknek mások az igényei, másképp fejezik ki magukat. Anyukák, igyekezzetek minél jobban megismerni a saját gyerekeiteket, minél közelebb kerülni hozzájuk, és nap mint nap éreztetni velük, hogy mennyire szeretitek őket, akkor is ha rosszak, és akkor is ha nem. A gyereknek szüksége van a feltétel nélküli szeretetre, hogy őt elfogadják olyannak, amilyen.

Sok türelmet és minden jót kívánok nektek a gyerekeitekhez!

2015. márc. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!