Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kapaszkodva állás és járásta...

A kapaszkodva állás és járástanulás közbeni véletlen elesés (nem nekiesés valaminek, hanem sima elvágódás) is okozhat olyan nagy bajt, mint a shaken baby szindróma?

Figyelt kérdés

Pár oldallal ezelőtt olvastam erről a SBS-ről, és ott írta valaki, hogy a baba levegőbe dobálása (játék!!!) is okozhat ilyet 1 éves korig, akkor viszont az elesés is veszélyes lehet. Sőt, még jobban, mint a sima levegőbe dobálás. Én már 5 hónaposan ezt csináltam néha a gyerekkel, mert nagyon tetszett neki, de nem úgy kaptam el, mintha falnak ütközne, hanem puhán, engedtem a kezemmel tovább lefelé, és lassan állt meg.

Így el nem tudom képzelni, hogy most 8 hónaposan, járástanlás közben ha hanyatt vágja magát véletlenül, nyilván nagyobb erőhatás éri a kis fejét, mint dobálás közben, hogy akkor abból is baja lehessen.

Szóval nem értem az egészet.

Ha a dobálásba belebetegedhet, akkor az elesés szabályos öngyilkosságnak kellene lennie, nem?

Elég bonyolultan tetem fel a kérdést, emélem érthető azért.


2010. febr. 16. 22:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!