Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalatotok, van...

Mi a tapasztalatotok, van összefüggés aközött, hogy milyen volt a szülő kisbabaként és milyen lesz a kisbaba?

Figyelt kérdés

Mindketten a férjemmel, szüleink elmondásaiból, nagyon jó gyerekek voltunk, átaludtuk az éjszakát, nem sírtunk sokat, egyedül aludtunk, jól ettünk, később is jó gyerekek voltunk, nem volt velünk sok gond soha, nem volt dackorszak, hisztirohamok, semmi. Felnőttként is nyugodtak vagyunk, sosem veszekszünk, harmóniában, boldogságban élünk.

Arra gondoltam, hogy ha mindketten ilyen nyugis gyerekek voltunk és most is nyugisak vagyunk, akkor talán a gyerekünk is az lesz. Szerintetek van összefüggés? Nyilván tudom, hogy lehet nyugodt szülőnek problémás gyereke, de általában vagyok kíváncsi.


2015. márc. 24. 12:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Én állítólag babaként reggeltől- estig sírtam, hisztiztem, később kisgyerekként is hisztis, nyafogós voltam, állítólag soha semmi nem volt jó. Anyukám mondogatta is, hogy reméli nekem is olyan gyerekem lesz, mint amilyen én voltam kicsinek és akkor legalább megtudom miket kellett neki átélnie:)...szerencsére a babám ezzel ellentétben nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba. Mozgásfejlődésben hasonlóak vagyunk. Én sem kúsztam és a babám is egyből mászni kezdett 7 hónaposan. Anyum mindig mondta, hogy már 7 hónaposan álldogáltam és a lányom is nagyon hamar felállt még 7 hónapos sem volt. Amúgy a szülő hozzáállásától is függ, hogy milyen egy gyerek. Ismerősöm panaszkodott, hogy milyen hisztis a gyereke, mikor náluk voltam mondtam neki, hogy tök átlagos a babája, nem tudom mit aggódik de neki már ez sok.
2015. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak a baba természetén kívüli dolgok is, ami befolyásolhatják, hogy milyen egy baba.

Férjem nyugis gyerek volt, szófogadó, és állítólag én is. Nem voltunk sírósok.

Lányunk szegény viszont refluxos lett, és az első évét végigüvöltötte! Azt hittem megpusztulok az aggódástól, na meg a sok-sok sírástól.

Most 5 éves, okos és szófogadó.

De a babakorszak...jaj...


Ennek ellenére imádtuk őt mindig, és a saját gyerekedhez úgyis másképp állsz hozzá, bárhogyan is viselkedik!


A nevelés meg egy másik dolog: ha szeretettel és türelemmel nevelitek, nem hiszem, hogy pl. bűnöző lesz belőle. :) A ti viselkedéseteket fogja alapból utánozni, átvenni. Még akkor is, ha más a természete mint nektek, tehát ti fogjátok őt "megalapozni".

De ez még nem jelenti, hogy nyugis gyerek lesz. Lehet nyüzsögni fog, de ettől még lehet értelmes és okos.

2015. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lányom is tündéri volt.Na most 2,5 éves lesz és olyan hisztis,de már másfél éves korától,hogy rá se ismerek...Hát ez van.Én hisztis voltam nagyon ez tuti,páromról nincs ki elmondja milyen volt.
2015. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!