Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma a bölcsis gondozónő megkérd...

Ma a bölcsis gondozónő megkérdezte, hogy felsírt-e a fiam, mikor megszületett. Nem sírt fel, csak akkor, mikor vágták el a köldökzsinórt. Ez ekkora baj? Jelenthet ez hátrányt valamiben neki?

Figyelt kérdés
2015. márc. 26. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
szerintem semmiben.
2015. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

attól függ


ahogy nézem van baba aki azért nem sír

-mert nyugodt, semmi baj, de levegőt vesz

-v mert már korábban ki kellett volna jöjjön, nem vesz levegőt el van kékülve, oxigént kell kapnia

-v gyenge, éretlen, korás hörgőket kell tágítani v légzéstámogatás kell



oxigénhiányos bbaáknál van esély, hogy nem fog ütemben fejlődni, vagy el is marad

2015. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Na szóval, a legnagyobb fiam mikor anno született, nem sírt fel rögtön, mert a nehéz szülés miatt nagyon legyengült, lehetett ott egy enyhe oxigénhiányos állapot.

Normális csecsemő volt, az átlagtól kicsit lassabban fejlődött, mozgásfejlődés, beszéd, később ovis korban a finommotorikája volt kicsit gyengébb. Jelenleg 6. osztályos és 4-es 5-ös tanuló, úgyhogy nincs gond.

Úgy gondolom, a bölcsis gondozónő azt láthatja, hogy valamiben el van maradva a gyermeked a korosztályához képest, ezért kérdezett rá, nem került-e szülés során oxigénhiányos állapotba. Ebben a korban a gyerekek fejlődése nagyon eltérő lehet. Kérdezz rá, konkrétan mit tapasztalt, ami miatt ezt a kérdést feltette. Ha úgy látja, hogy valamiben el van maradva a társaitól, most még könnyű fejleszteni, nagy gond nincs szerintem.

2015. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Amennyire emlékszem, a lányom sem sírt fel.

Még csak a feje volt kint, már kiköpte a magzatvizet és levegőt vett. Férjem is bent volt, ő mesélte.

2015. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
az én fiam se sirt fel és utána sem, amikor feloltoztettek. amikor kérdeztem, hogy miért nem, azt mondták itt, hogy ez lenne a normális..a baba nyugodt, nincsenek nagy fények, nincs nagy homérséklet kulonbozet, sokszor csap alá dugják oket (hál istennek itt meg sem furdetik oket, hanem majd az anyukák a 2. napon)..stb.
2015. márc. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!