Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mással is történt már olyan...

Mással is történt már olyan hogy beriasztott a légzésfigyelő, de utána már megint azt jelezet hogy veszi a levegőt a baba?

Figyelt kérdés
Már 2x történt hogy elkezdte a sipolást a légzésfigyelő, aztán abbamaradt, utána már a zöld villogott, hogy rendesen veszi a levegőt a kicsi. Más babánál is van hogy hosszabb kimaradás van 2 levegővétel között?
2015. jan. 2. 21:36
 1/1 anonim ***** válasza:

nálunk ilyen két háromszor is volt.

először jó besz..rtam :) mikor másodszor is volt ilyen (babycontrol-2 típusú figyelőnk volt, 10mp után csippan, aztán 2 mp és újra és megint 2 mp után riaszt. nekünk is csak csipogott) szóval mikor másodszor csinálta ezt a gép, már nem kaptam fel ijedten a gyereket a kiságyból, hanem árgus szemmel figyeltem, és a következő megállapítást tettem.


amikor a gyerek rettentő álmos, és nagyon mély álomba zuhan, akkor előfordul, hogy két nagy lélegzetvétel között szünetet tart. ez a 10mp-es időt is meghaladja, de nem APNOÉ, nem légzésleállás, hanem egy természetes dolog.


szóval nálunk volt - 8 hósan aztán már egyáltalán nem altattam a kiságyban a gyereket, csakis mellettem aluszkált :) sőt, most 1,5 éves, néha figyelem, és van hosszabb szünet a szuszogásban - igaz, a nagy szünet után jó mély levegőt vesz...

szóval, ne aggódj, teljesen természetes, nagyon mélyen alszik a gyerek, és hosszabb idő van a légvétel között.


gondolj arra, hogy ott a légzésfigyelő, ha bármi gond lenne, időben tudtok reagálni.

de nem lesz. ez tök normális.


ha nagyon rémült vagy, hogy lesz megint csipogás, akkor vedd magad mellé aludni a gyereket :) :) tudom, döbbenet amit írok, de ha utána olvasol a SIDS cikkeknek, meglátod, hogy írják is, a szülővel való alvás kedvez a légzésnek :)


amúgy ne aggódj. majdnem minden légzésfigyelős családban előfordul az ilyen. csak ott nem tudnak erről, ahol nincs légzésfigyelő,sose jönnek rá, hogy a gyerek nem mindig vesz levegőt 10mp-en belül :)

2015. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!