Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Ciki, hogy tápszeres. " Hogy...

"Ciki, hogy tápszeres. " Hogy jut el idáig egy beszélgetés?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam már, hogy sokaknak gondot jelent, hogy mások beleszólnak, hogy nem tud szoptatni és ezért tápszeres a baba.


Amit nem értek ebben: hogyan jut el egy szituáció addig, hogy ez kerekedjen ki belőle? Egyáltalán hogyan jut mások tudomására?


Az enyém is tápszeres, de ilyen helyzettel még nem találkoztam, ezért is csodálkozom rajta.


2015. márc. 28. 10:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%
Mi, a "tápszeres anyukák" csak megosztjuk egymással hogy ki milyen beszólást kapott ezzel kapcsolatban...és ennyi! Én egyszer osztottam ki szoptatós anyukát (mint már fentebb is írtam), mert azt vágta a képembe hogy biztos nem akartam eléggé! Mondta ezt úgy, hogy félt a szüléstől ezért befizetett egy császárra! Na az ilyen nekem ne dumáljon!
2015. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%
Akkor engem lehet nyugodtan támadni, mert 2 gyermekemet szoptattam 3 és fél évig. Az meg, hogy más mit csinál, engem egyáltalán nem érdekel. A barátnőm 3 évig adott a fiának tápszert. Ez sem érdekelt soha.
2015. márc. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
A szomszédasszony például jóindulattal direkt megkérdezi, hogy "ugye még szopik"... De a legtapintatlanabbak mégis az anyukák egymással, mert sok szoptatós el sem tudja képzelni (érthető módon), hogy más anyuka valami miatt okkal nem tud szoptatni (pl. hipotón a baba, nem tudott szopni kezdettől fogva, vagy az anyának nem indul el egy csepp teje sem, míg másnak a szülés után ömlik).
2015. márc. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%
12: ki akar itt szerinted téged támadni? Az egész kérdés nem az évekig szoptatókról szól...
2015. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
12-es! Megint egy szoptatós anyuka kezdi! :) Szó nem esett arról aki sokáig szoptat, de azért beírod hogy téged nyugodtan lehet tàmadni!
2015. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem értettem, hogy miért nézik le azokat az anyukákat akik tápszerrel etetik a gyereküket, hiszen a tej termelődése tőlünk független. Persze vannak praktikák amivel lehet segíteni, de aki úgy van összerakva hogy max pár hétig tud szoptatni, hát addig szoptat. Nekem mindkét gyerekem 4 hetes koráig kapott anyatejet, azt is cumisüvegből mert sírtam a szoptatás fájdalmától és utáltam az egészet. Azóta tápszeresek. Na és??? Engem abszolút nem érdekel, hogy ki meddig szoptat, hát szoptasson ha jól esik neki de más se foglalkozzon azzal, hogy én hogy álltam a szoptatáshoz és hogy tápszeresek a gyerekeim. Nem is értem ezt a nagy cécót a szoptatás kontra tápszer között. Kinek mi köze ahhoz hogy mit eszik a gyerekem? Foglalkozzon mindenki a saját dolgával.

:)

Akinek meg ilyen kijön a száján, hogy ciki ha tápszeres egy gyerek, az nagyon gyorsan szégyelje el magát, pofa be, foglalkozzon a saját dolgával. :D

2015. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%

Én nem szoptattam sokat,de anyatejes volt,mert hordtam neki. 95%-ban azt kapott,maradék volt tápszer.Szerintem semmit nem számít.Ismerőséknél a városban pl alig van anyatej,most akkor haljon éhen a gyerek,mert ciki tápszerezni?

Én szerettem volna szoptatni,de stresszes voltam,elapadt.Sokáig agyaltam,hogy rossz anya vagyok.Aztán rájöttem,nekem ez így amúgy kényelmesebb volt.Anyatej üvegbe,megmelegítettem,vizet+ tápszert is és kész.De már 3hetesen is 1x kelt csak,7 hetes korától átaludta az éjjelt.Nappal meg semmivel nem tartott tovább hogy most kimentem fél percre melegíteni.Sosem volt megvárva hogy visítson az éhségtől.

Engem senki nem izélt emiatt.Kaptam szoptatós fogamzásgátlót,de folyamatosan véreztem mellette. 2,5 hónapos volt a gyerek,mikor a doki mondta hogy hagyjam fel a szoptatást,ha ennyire nem megy,mert rendes gyógyszert nem szedhetek,a fogamzós meg nem hat.Az már más kérdés,hogy a rendes gyógyszerrel is gondok voltak.Ha lenne még egy gyerek,ismét próbálnék szoptatni,de nem bánnám ha nem menne úgy,mint első gyereknél.

2015. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

1 hetes volt a lányom amikor feladtam a szoptatast mert semmi nem jött. A védőnő nem.akart tápszer receptet adni mert probalkozzak. Elkuldtem a halálba és vettem dupla áron recept nélkül. ..legközelebb adott. Nem bántam kenyelmesebb volt esne hiszem hogy hátrány érte volna legalabbis most 7eves és nem látom rajta.... Amúgy is sokkal rugalmasabban tudtam tapszeresen elmenni vele ide oda mert cumisuvegbe bekeszitettem a port termosztát a vizet és mehettünk bárhová míg szoptatni hol? Számomra visszataszító egy nyilvánosan szoptató nő. ...


Napokon belül megszuletik a 2.babám és tapszerre készülök. Elotejem nincs nem is fogok ezen kattogni , az hogy imádom őket nem függ össze a szoptatással és hidegen hagy más mit gondol emiatt rólam.

2015. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
94%

En ugyan szoptatok, VISZONT azert leirnam a velemenyemet:


Kulfoldon elek, a fiam 3 honapos volt, mikor hazarepultunk. Ott a 3 het alatt kb 50en kerdeztek ra igy, konkretan, hogy: szopik? Mindezt kb a hogy vagytok? kerdes utan. Irto szemtelen emberek vannak.. meg mondtam is anyukamnak, hogy tuti megkoveznenek, ha azt mondanam, hogy tapszeres. Akkor halat adtam, hogy sikerult a szoptatas.


Tenyleg olyan ez a szoptatok nem szoptatok kerdes, mint a normal vagy csaszar szules.. annyira pofatlanok az emberek.


Ami meg piszok modon idegesit az az, hogy terhessegem alatt kb 600 ember kampanyolt folyamatosan, hogy igy a szoptatas meg ugy, jo neked, jo a babanak. Viszont arrol senki nem ejtett egy mondatot sem, hogy azert konnyunek nem annyira konnyu. Meggyozodesem, hogy nekem nem sikerult volna, ha anyukam nincs itt 2 hetig segiteni. Es akkor meg sz*rul is ereznem magam a sok gonosz ember miatt, merthogy nem akartam elegge es tuti azert nem ment. Nehogy mar meg pszichologus kelljen feldolgozni a tenyt, hogy valakinek nem volt teje..


Ja, es igen, most 5 honapos a fiam es eddig minden heten/honapban volt valami a szoptatas korul.. eloszor nem volt tej, nem tudtuk, hogy eszik e egyaltalan, aztan megkuzdottunk kisebesedett mellbimboval, cumizavarral, fogyassal, apado tejjel, novekedesi ugrassal.. mindig van valami.. nem egyszeru meg most sem.


Lenyeg a lenyeg. Senkinek semmi koze hozza. Aki megprobalta, de nem sikerult, ha ez van. Oruljunk, hogy ezeknek a babaknak nem tehentejen meg tejbegrizen kell felnoniuk

2015. márc. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe nem jutna bárkitől megkérdezni, hogy szoptatja-e a gyerekét. Számomra ez privát dolog. Azt sem kérdezem meg, hogy hányszor fekszik le a férjével, nekem ez kb ugyanaz.

Ha olyan kérdezi, akivel úgysem vagy kapcsolatban, rá kell bólintani, hogy persze, és nem foglalkozni a hülyeségével.

Az én fiam is tápszeres lett, mert semmit nem hízott, de csak egyszer kaptam egy olyan kommentet, hogy a barátnőm anyatejes gyereke majd mennyivel egészségesebb lesz. Magamban gondoltam, hogy ja, persze, aztán nem foglalkoztam vele tovább.

2015. márc. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!