Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Ciki, hogy tápszeres. " Hogy...

"Ciki, hogy tápszeres. " Hogy jut el idáig egy beszélgetés?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam már, hogy sokaknak gondot jelent, hogy mások beleszólnak, hogy nem tud szoptatni és ezért tápszeres a baba.


Amit nem értek ebben: hogyan jut el egy szituáció addig, hogy ez kerekedjen ki belőle? Egyáltalán hogyan jut mások tudomására?


Az enyém is tápszeres, de ilyen helyzettel még nem találkoztam, ezért is csodálkozom rajta.


2015. márc. 28. 10:52
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
7esnek részben igaza van. a tápszeres babák anyukáit leszólják,hogy miért nem szoptatnak,vagy sajnálkoznak,hogy nincs tejük,de egy éves kor feletti babát szoptató anyukától kifejezetten megrökönyödnek. nálam mindkét eset bejátszott,az első hetekben nem volt elég tej, két harmad részben tápszert evett,. onnan tudták mások,hogy kb mindenki a világon rákérdezett, hogy és van elég tejcsi? akárhány nővel összefutottam,tök mindegy,hogy csak a pénztáros volt. szóval úgy,hogy egyszerűen megkérdezik. mai fejjel egyszerűen rávágnám,hogy igen és kész. ha meg üveget vittem valahová,tényleg kérdezték mi az. később mikor lett elég tej,már 3-4 hónapos korában hallgattam,hogy ezt adjak neki enni,azt adjak stb stb. nem is tudom mi lesz ha lesz 1 éves,állandóan azt hallgatom,hogy mit kéne ennie. egyik se jó,mindenbe belekötnek én úgy vettem észre :-)
2015. márc. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
73%

Ezek a tulajdonságok jellemzőek az emberre úgy ám blokk. Rivalizálés, versengés. Az "én jobb vagyok, mint te". Máshogy jön elő a fériaknál és másképpen a nőknél.

Mindenkiben benne van a versengésre való hajlam, csak valaki kellően intelligens ahhoz, hogy ezt kultúrált formában teszi és nem személyeskedik. Pl a munkahelyen igyekszik a legjobban teljesíteni. Frissen szült gyeses anyukák témája nem a munkahelyi teljesítmény, hanem az anyaság. Ebben versengenek jobb híján.

Lehet abban versengeni, hogy ki hogyan szül, szoptat, kinek mit tud a gyereke, hány foglalkozásra jár, milyen ruhákra futja stb.

Intelligens ember viszont nem lépi át a másik határait, intimitását. Számomra ez pl az intelligencia egyik mutatója. Ehhez el kell jutni arra a szintre, hogy valaki megértse, hogy a tejtermelődés nem akarat kérdése. Leállítani lehet akarattal, de beindítani csak nangyon korlátozott mértékben. Olyanért valakit elítélni, amiről nem tehet... hát mit ne mondjak.. Az LLL liga egyébként hasznos tevékenysége mellett legalább anynit is árt a fiatal anyáknak azzal, hogy ökörségeket állít, aminek semmiylen tudományos alapja nincs. ("szoptatni minden nő tud")

2015. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos tényleg az van a köztudatban, hogy a szoptatás csak "szorgalom" kérdése. Engem is azzal traktál(t) a többség, hogy ne adjak tápszert, mert elapad a tejem, meg ha nincs elég tejem, tegyem minél többször mellre, majd lesz. Hát jelentem: nem lett, legalábbis nem a gyakori mellre tételtől. Ennek ékes bizonyítéka, hogy nappal többet szoptatok, mint éjszaka, mégis éjszaka van több tejem. Miért is? Mert akkor magasabb a prolaktinszint. Viszont nem is apadt el attól, hogy adtam pótlást. Ennyi van, és kész, és ennél több már nem is lesz, ha megfeszülök se.

És igen, pofátlanul rákérdeznek, és pofátlanul ítélkeznek, és adják (többen a magas lóról) a jobbnál jobb tanácsokat. Csak épp hiába, mert az anyatej mennyisége hormonálisan determinált. De mivel ezt a többség nem tudja, vagy nem hajlandó elismerni, így alakul ki, hogy aki tápszert ad a gyerekének, az vagy lusta, vagy ügyetlen, vagy önző.

2015. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!