Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már, hogy babátok...

Előfordult már, hogy babátok leginkább a rántott dolgokat eszi meg?

Figyelt kérdés
17 hónapos kislányom leginkább a rántott húst, a rántott karfiolt, fasírtot... ilyeneket eszik. Nem kell neki se főzelék se szaftos étel. Levesek közül is csak a húslevest eszi meg. Persze azt sem mindig. Mit tehetnék ,hogy mást is megegyen?
2010. febr. 17. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem anyu mesélte,hogy amikor arra került a sor,hogy rendes kaját egyek, nem ettem meg mást csak a húst. Nagyon sokáig. Se főzelék, se leves...csak hús. És semmi bajom nem volt tőle. Szerintem ne erőltesd.
2010. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 21 hós, és ő sem eszik meg semmilyen főzeléket. Igazság szerint azokat a kajákat szereti amiket mi (én is utálok minden főzeléket). Ma pld. bőrös malacsült volt, sült krumplival, nem egy egészséges étel, és neki csak a színhúsból adtam természetesen, de olyan jóízűen ette. Szereti a húslevest, borsólevest, zöldségköretet, rakott kelt, milánóit, mindenféle rántott húsokat ő is, és a rizst is, vacsorára a gyümölcsjoghurtokat. És hogy még egy furcsaságot írjak, semmilyen gyümölcsöt nem hajlandó megenni az eredeti formájában (undorítónak találja és meg sem kóstolja), csak ha turmixolom, úgy viszont mindet megeszi. Teljesen egészséges, minden nap ügyesen kakil, szépen fejlődik, úgyhogy már én is próbálok nem idegeskedni emiatt. Minden gyerek más.
2010. febr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attol függ hogy baj-e hogy miert? Ha eszik mindenfelet reggelire 10oraira uzsira es a föetkezesnek ez tetszik neki akkor nem gond. De (ez csak hülye pelda) lehet hogy tojast mashogy nem kap csak igy a panirral-a lenyeg remelem erthetö. Egy gyerek ha van lehetösege valogatni csak azt eszi meg amire szüksege van ezert fontos ra odafigyelni. Föleg ha nagyon akar valamit es csak azt. Mi igy voltunk a c vitaminnal pl. Kapta a c vitamint mezet citromot meg ezen felül is meg es egyik naprol a masikra nem volt hajlando semmit megenni amiben egy csöpp is volt tehat gyümit egyaltalan nem. Elsö nap ezerrel eröltettem volna a gyümölcsöket, de csak nem ment es egy masnapi pisiles vilagositott fel hogy c vitamin többlet van nem kell eröltetni. Es egy hetig nem evett semmilyen gyümit zöldseget es utana sajat maga ment ki es hozott maganak mandarint a konyhabol hogy pucoljam meg mert megenne.

Tehat erdemes ra odafigyelni, de az is lehet hogy csak siman szereti leszedegetni rola a "boritast".

2010. febr. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is csak a rántott húst eszi,én úgy etettem ,hogy a kezébe nyomok egy darab húsit és próbálok becsempészni a szájába néhány kanál köretet!
2010. febr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nálunk az a helyzet,hogy 10 hónapos koráig mindent megevett. Mindent meg akart kóstolni. Onnantól kezdve egyre rosszabb lett. Most már nem is akarja megkóstolni az ételeket. Rántott formában minden jöhet. + még minden ami egészségtelen. Amit nem adok szívesen. pl. vírsli,felvágott. pl. megeszi egyik nap a töltött káposztát másik héten már úgy csinál mint aki utálja és sosem evett.Imádja az uborkát, paprikát csak úgy magában. De akkor nem eszik hozzá semmit. Ami még a lényeg nagyon keveseket eszik.Bár azt mondták amíg fogzik ne várjak csodát.
2010. febr. 18. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!