Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van-e arra mód, hogy a 15 hós...

Van-e arra mód, hogy a 15 hós oltást elkerüljük? Megtagadhatjuk?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 20:58
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/150 anonim ***** válasza:
Csak azért, hogy lásd, mennyire megéri a nagy oltásellenesség.
2015. júl. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/150 anonim ***** válasza:
54%

Írhatunk neki bármit, tudományos kutatások ezreit sorolhatnánk fel, megcáfolhatnánk minden mondatát adatokkal, tényekkel, hivatalos kísérleti eredményekkel, akkor sem hinne nekünk. Ő már abban hisz, hogy az oltás rossz, az oltás méreg és igazából minden betegség mögött az oltás áll.

Én ha jogalkotó lennék, nem gondolkodnék sokat, egyszerűen elvenném a gyerekét. Nem csak azért, mert nem oltatja, hanem mert egyszerűen hülye. Olvasott két kétségbeesett szülőtől pár sort az interneten, akik valószínűleg első kétségbeesésükben bűnbakot kerestek, amiért a gyerekekük cukros lett és már kimeri jelenteni, hogy az oltás a hibás. Nem egy esetleges anyai fel nem fedezett terhességi cukorbetegség, nem a minket körülvevő ezer meg egy méreg, a hulladékételek, hanem az oltás. Miért? Mert a légkönnyebb arra fogni. Ha az interneten azt írnák, hogy kenje szarral a gyereket, mert akkor okosabb lesz, azt is megtenné, mert az interneten fellelhető minden adat mint tudjuk valós. Sajnálom az ilyen szülők gyerekét. Nem hozzáértőktől kér segítséget, hanem az interneten tájékozódik csak és kizárólag.

2015. júl. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/150 A kérdező kommentje:
A spanyol kisfiú nem azért halt meg, mert nem kapott oltást, hanem azért, mert nem jutott gyógyszerhez.
2015. aug. 10. 11:14
 144/150 anonim ***** válasza:
A spanyol kisfiú azért halt meg, mert nem oltották be.
2015. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/150 anonim ***** válasza:

Az oltásellenesek nagy jódolgukban nem tudják, mit csináljanak.

Nincsenek járványok (legalábbis Magyarországon, eddig), van viszont viszonylagos jólét és van internet. És sok végtelenül ostoba ember.

2015. aug. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/150 anonim ***** válasza:
Még mindig azt hiszed, hogy értesz hozzá, kedves kérdező... ! Előbb az orvosi, utána jöhetnek az összeesküvés elméletek. Akkor legalább a tudásod már megvan a kétkedéshez is. Tudósnak tudós a vitapartnere.
2015. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/150 anonim ***** válasza:
52%

Az ember elgondolkozik azon, mennyi beteg gyerek van. 30-40 évvel ezelőtt nem volt ennyi allergiás, asztmás, ízületi gyulladásos, ételérzékeny, cukorbeteg, stb...Pedig akkor se volt kevésbé szennyezett a környezet, kevésbé vegyszerezett a zöldség-gyümölcs. Mi változott azóta? Talán bevezették az MMR-t? Vagy az elektroszmog az ami más, ahogy egy patológus ismerősöm mondja. Nem baj az, ha az ember elgondolkozik ezen. Vagy igen? Úgy tűnik a hozzászólók stílusa alapján, hogy igen, baj. Nem divat gondolkozni, szembe menni a nyájjal.


Én szülő vagyok és nem hinném magam felelőtlennek, bár a birka típusba sosem tartoztam. 3 hónapon át igenis mertem végiggondolni mindkét oldalt és nem köpködök azért, mert más is megteszi. Nem adattam be a 15 hónapos oltást, de hamarosan be fogom. És nem csak azért, mert kötelező, hanem azért, mert úgy gondolom, a kanyarótól igenis félni kell. Ha lenne külön oltás, nem oltatnék se rubeola, se mumpsz ellen. De a kanyarótól félek. Sajnos azt találtam, hogy a betegségek változnak, még a bárányhimlő is. El tudom képzelni, hogy a mutációk oka maga az oltottság. Szendi is azt mondja, hogy az oltás olyan új immunológiai helyzetet teremt, amiből nehéz lenne kihátrálni. Régen, amikor az emberek még gyerekként átestek a kanyarón és a felnőtt népesség 98%-a emiatt védett volt, a szoptató anyák védték meg kisbabájukat a kanyaró ellen. Magának a Nebáncsvirág Egyesület oldalán is ott van, hogy a rizikócsoportok a csecsemők, a felnőttek és idősek. Engem is oltottak kanyaró ellen (még nem MMR-el), így természetes védettségem nincs, a kisbabámat hiába szoptatom 1,5 éve, nincs meg az a védettsége, ami akár még 50-60 évvel ezelőtt meg volt a szoptatott csecsemőknek. Ezért döntöttem úgy, hogy nem nagyon tehetek mást, oltatom MMR-el, bár ha tehetném, rubeola és mumpsz ellen nem oltatnám! Értelmes, segítőkész választ nem kaptam se a védőnőtől, se a gyerekorvostól, ezért maradnak ezek az AntalVali félék és még sorolhatnám, akikhez fordulunk.


Mindenki olyan magabiztosan harsogja, hogy semmi baja nem lett a gyerekének az oltásoktól. De közben a gyerekeitek olyan betegségektől szenvednek, aminek nem tudjátok az okát!!! Tudok olyan orvost, akinek az unokája 5 éves kora óta krónikus ízületi gyulladással küzd. Természetesen nem az MMR oltástól, bár a mellékhatások közt ott van a gyári tájékoztatóban. és persze nem tudják, mitől van, de nem, nem az oltástól, hisz azt évekkel azelőtt kapta. De amíg nem tudja, mitől, miért is olyan biztos benne, hogy nem az oltástól??? Röhejes, amikor ismeretlen eredetű betegségben szenvedő gyerekek szülei harsogják, hogy semmi baja a gyereknek az oltástól. Miért is olyan elképzelhetetlen, hogy az immunrendszerbe beavatkozó oltás autoimmun folyamatokat indíthat el, mint pl. allergia, cukorbetegség, stb??? Az öszefüggés bizonyítására ne várjatok. Azt se lehet bizonyítani soha, ha valaki egy röntgenvizsgálattól vagy egy mammográfiás vizsgálattól lesz 5 év múlva rákos. El tudom képzelni azt is, hogy az elektroszmog az oka. Valóban nem volt ekkora 30-40 évvel ezelőtt. Patológus ismerősöm azt mondta, patkánykísérletekben a patkányok közé mobiltelefont tettek, a boncolás során szó szerint szétégett részeket találtak az agyban. A kisbabák különösen veszélyeztetettek, a vékony koponyacsont miatt. Nem lenne szabad babával a kézben telefonálni. Aludni is csak úgy szabad, ha a mobiltelefon legalább 10 méterre van a fejedtől kikapcsolt állapotban, mert még kikapcsolva is keresi a műholdat. Az egész hálószobát áramtalanítani kéne éjszakára. Minden sejtünk elektromos módon működik és ebbe kavar be az elektroszmog. Elképzelhető, hogy ezért van annyi beteg kisgyerek. Mert sokan vannak, ilyen érzékeny, olyan érzékeny, asztmás, allergiás, stb... Talán ezt nem tagadjátok. Gondolom elgondolkozni se szoktatok azon, hogy ez miért van. Én szoktam és amíg arra nem jutottam, hogy nem biztosan az MMR oltástól és társaitól, addig bizony nem hagytam beoltani a kislányom. És jelzem, a mobiltelefon azóta nincs a szobánkban és már nappal se hordom állandóan magammal.

2015. okt. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/150 anonim ***** válasza:
Persze joga van eldönteni minden szülőnek, de légyszi alakítsanak már ki az oltatlanoknak egy gettót és ott vígan lehetnek! Kanyarós volt a kislányom, mert koránál fogva nem kaphatta meg az oltást....Köszöntük szépen, "nagyon jó" időszak volt...
2015. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/150 anonim ***** válasza:
53%
Þőlem azon gondolkosz, amin akarsz, annyit amennyit akarsz, te dolgod. Egyet kérnék, amíg nem oltott a gyereked, addig maradj vele távol a többiektől, ne ceszélyeztess kisbabákat.
2015. okt. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/150 anonim ***** válasza:
Bocsánat. "Tőlem és veszélyeztess" akart lenni.
2015. okt. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!