Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van-e arra mód, hogy a 15 hós...

Van-e arra mód, hogy a 15 hós oltást elkerüljük? Megtagadhatjuk?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 20:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/150 anonim ***** válasza:
0%
59: ha belenéztél volna vmelyik videóba, akkor találtál volna választ néhány kérdésre. Jól össze van foglalva benne.
2015. márc. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/150 anonim ***** válasza:

55ös! hallgasd csak tovább! érdemes!


vendégeik voltak éjjel (ezért nem tudott egész éjjel aludni a csecsemő) a feleségét romlott étellel etették...


ezt aztán az összeesküvés elmélet! :) még csak 10 percnél járok, de már annyi "baki" van benne, hogy állítom a vége az lesz, hogy Labant Csaba egy földönkívüli :P

2015. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/150 anonim ***** válasza:
24%
2015. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/150 anonim ***** válasza:
100%
Az általad megosztott videók nem hitelesek kedves utolsó, de terméketlen földbe nem érdemes magot vetni. Meggyőzni nem lehet téged, mert csak a butaságot tudod szajkózni. A gyógyszeripar valóban nagy üzlet, de elmesélem neked, hogy nem célja,az hogy megöljön. A cél az, hogy minél tovább élj és FOGYASSZ! Közgazdász vagyok, de ehhez nem kell diploma, csak józan ész. Az, hogy videókat linkelsz még nem mentesít a dilettáns magatartásod alól!
2015. márc. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/150 anonim ***** válasza:
100%

Hallgatom folyamatosan :)...Viva Natura, több kérdés nincs!

Na egyetek sok füvet hamuval keverve mert gyógyítja a rákot, ez az a kategória :D

2015. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/150 anonim ***** válasza:

Van ismerősöm, akik portugáliában élnek és azt mondta több a kötelező oltás ott, mint nálunk.

Másik ismerősöm pedig nem adatott be oltásokat a gyerekének. Egyet sem- a kórházban kapta meg a gyerek a BCG-t, és semmi mást. Mert azt olvasták (anya és apa), hogy csirkeembrióból van az oltóanyag.


Én beadattam a kötelezőket mindhárom gyerekemnek, valamint a meningococcust és a bárányhimlőt is. Mikor én kicsi voltam és bárányhimlős voltam, akkor még a szemhéjamon is volt seb, és nem szeretném, ha az én gyerekeimnek is ezt kellett volna átélni. Azt mondta a doki, hogy így is elkaphatják, csak nagyon enyhe lefolyású lenne a betegség.

2015. márc. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/150 A kérdező kommentje:

Szerintem az a durva, hogy azért, mert valaki nem akar oltatni, egy válaszoló azt írta, hogy miért nem kapartat 12 hetesen.....

Na, ez a legalja mindennek.


Igenis dönthesse el a szülő, hogy akar-e oltást adatni, ne legyenek kötelezőek.

És aláíratják Veled, hogy beleegyezel, vállalod a felelősséget.

És ha én nem akarom vállalni? Ha nem írom alá?


Ja, aki meg azt írja, hogy karantént az oltatlanoknak, akkor mi van azokkal, akik Egyiptomba, meg Tunéziába, Indiába, ide-oda járnak nyaralgatni, ahol aztán millió oltatlan gyerek szaladgál (vszi azt se tudják, mi az az oltás), őket ne engedjük vissza az országba, mert hazahoznak valamit???


Tessék, érdemes elolvasni:

Csak röviden, aztán majd írok még. Két óriási különbség van mindjárt a védőoltás és a fertőzés között. A fertőzés nem rögtön a véráramba kerül, jóbsl korábban találkozik az immunrendszer a fertőzéssel (pl. bőr, nyálkhartyák stb.) Az oltással egy rakás védelmi vonal ki van iktatva. Azt sem tudja a test mit kezdjen vele. ezrét ún. adjuvansokat adnak hozza, az egyik ilyen pl. az alumínim-hidroxid. E-nélkül a test csak pillog, hogy mi történt. Van ugyan válasz, már amelyik oltásnál van, de annyira minimális, hogy az nem ér semmit. Régebben meg tiomerzállal tartosították (higany tartalmú!). Ezek a fémek a vér-agy gáton akadálytalanult jutnak be az agyba. A vér-agy gát teljes kifejlődésének az ideje vitatott, de az tuti, hogy pár hónapos csecsemőnek szinte nincs ilyen védelme, nem is kellene, hiszen nem véleltlenül annyira áteresztő. Másfél évesnek is fejletlen. Szóval ezek a nehézfémek amúgy is veszélyesek X mennyiség felett a bőrrel érintkezve is, lenyelve is akárhogy, na de akkor mit okozhat közvetlenül a vérbe, ill. agyba jutva. Az oltások hatásosságát antigéennel vizsgálják, de az a baj, hogy már kutatók seregei ismerték el, hogy nem bizonyít semmit. Gondoljatok pl. a BCG oltásra, már nem kell ismétlő oltás ha nem "ered meg", franc se tudja, hogy akkor most véd vagy nem, tudom ez MMR-es topic, de Szlovákiában ahol hasonlóan elég sok oltás kötelező a BCG-t kivették a kötelezők közül, mert több kárt okoz mint hasznot (YT-on fent van, ha valakit érdekel a szlovak foeü- akárkivel készített riport). Más részről, ha véd az oltás, akkor nincs mitől tartania az oltottaknak, ha nem véd, akkor nem a nem oltottak nem fogják veszélyeztetni az oltottakat, hanem maga a kórokozó, ami nem ment el sehova, nem kell ahhoz oltatlan közelsége, hogy fertőzzön egy oltottat, ha nem használ az oltása. Érdekes kérdés a "beutazik az országba", hiszen most is, évről évre ezrek, százerek jönnek külföldröl, nem oltottak tömege,tök mindegy, hogy mennyit lakik itt, 20 órát, 20 évet ide jár a csemete oviba, bölcsibe, nekik nem kötelező az otlás, mégsem fertőzik össze-vissza az országot. Akik meg kimennek nyaralni egy kevésbé átoltott országba, ők sem mentővel jönnek haza,mert az oltatlanoktól elkaptak valamit.

2015. márc. 31. 07:56
 68/150 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ez egy tök korrekt levél, és érdekes, utána senki nem merte azt mondani, hogy ők vállalják a felelősséget....



Tisztelt Doktornő!


„L" tanuló szülői jogkörrel rendelkező gyámja vagyok. Kézhez kaptam a Hepatitis B elleni védőoltás beadásához szükséges hozzájárulási nyilatkozatot, melynek aláírását erkölcsi aggályaim miatt nem vállalhatom.


Hangsúlyozva, hogy minden tiszteletem azoké az orvosoké, egészségügyi dolgozóké, akik embertársaik, különösen a gyerekek egészsége érdekében tevékenykednek, kérem, hogy levelemet ne az Ön személye elleni támadásként értelmezze!.


„L" a tavalyi évben megkapta hozzájárulásommal a Hepatitis B első oltását. Ezek után a gyermek napokon át fejfájással, szédüléssel, hányingerrel küzdött. Annak a gyereknek voltak ilyen panaszai, aki egyébként makkegészségesnek mondható, aki egészségesen élte túl azokat a napokat is a közelmúltban, amikor iskolatársak tömegei betegedtek meg.


Tudomásom szerint a Hepatitis B oltás a kötelezően beadandó oltások közé tartozik. Ha kötelezően beadandó oltásról van szó, akkor burkolt jelzést érzek a hozzájárulás megkérésében arra, hogy az oltásnak veszélyei, szövődményei vannak, melyekért a felelősségvállalást a szülőkre/nevelőkre/gyámokra hárítja az oltást elrendelő törvényhozó.


Törvénytisztelő polgár vagyok, így természetesen az oltást nem tagadom meg, ám hozzájárulásomat sem adom az oltás elvégzéséhez, mert erre viszont törvény nem kötelez! Sem az oltást elrendelő törvényhozóktól, sem az oltást beadó szakembertől nem vállalom át az oltás által kiváltott esetleges mellékhatás következtében kialakuló egészségkárosodásért a felelősséget.


A felelősségem, mint nevelő felelőssége többek közt személyi higiénia megtanítására, betartatására, a gyermek immunrendszerének megfelelő állapotban tartására kötelez. Nem vállalom fel, hogy egy esetleges, későbbi, oltás következményként jelentkező egészségkárosodás miatt „L"-től én kapjam azt a vádat, hogy a beleegyezésemmel oltották be.


Tisztelettel kérem, hogy a kötelezően beadandó oltást az az egészségügyi szakember adja be a gyermeknek, aki írásban vállalja az esetleges negatív következményekért a felelősséget!


Dátum, aláírás."


Az iskolaorvostól ajánlott levélben kaptam választ. A levél tartalma az volt, hogy a megyei védőoltási tanácsadó szolgálat főorvosával történt konzultáció alapján az oltás beadásáért (szakszerűség, stb.) az oltóorvos vállal felelősséget, a szövődményekért pedig az állam. (Hát ha ennyien vállalják a felelősséget, miért nekem kell aláírni???)

2015. márc. 31. 07:59
 69/150 anonim ***** válasza:
14%
64: én egyáltalán nem (csak) a halálesettől félek, hanem főként az egyéb mellékhatásoktól. Nagyon jól tudom, hogy a gyógyszermaffiának nem halottak kellenek, hanem élő, degenerált betegek (van is nekik néhány a jelek szerint). És az oltás képes ezek kialakítására, mert több százezer ilyen esetet nem lehet kitaláltnak mondani. Ahhoz túl nagy már ez a szám. Ja, tudom, ez egyik sem hiteles forrás, csak a gyógyszergyár, az ÁNTSZ és társai, ugye? A gyógyszeripar lobbija igenis meggyőz engem, hogy mire megy ki a játék. Ehhez is csak józan paraszti ész kell... Ha jól belegondolsz, hány betegséget gyógyítottak már meg végérvényesen? Szinte egyet sem! Magas vérnyomás, szívbetegség, cukorbetegség, idegbetegség, rák, és még sorolhatnám a végtelenségig... mindegyik betegség gyógyszereit életed végéig szedheted! Ja, hogy az antibiotikumok? Igen, egy hét alatt, anélkül meg 7 nap... A gyógyszerek hatásai töredékei a mellékhatásoknak, a mellékhatások pedig kialakítják a következő függő betegséget, amire szintén kapsz majd vmilyen gyógyszert. És egyszer csak azt veszed észre, hogy gyógyszerből áll az ebéded és a vacsorád. Erre játszanak! Ha egy körömgombával nem tud megküzdeni az egészségügy, akkor miről beszélünk? Akiknek erős az immunrendszerük és vitaminból, nyomelemből, ásványi anyagokból nincs hiányuk, azok nem fognak elkapni semmilyen betegséget. De ha az ember már egy hat hetes csecsemőnek beavatkozik az immunrendszer-működésébe, ami még ki sem alakult koránál fogva, akkor nyert ügye van a gyógyszeriparnak. Ezt kéne észrevenni! Nem csak azokat az orvosokat meghallani, akik oltáspártiak, mert a gyógyszergyár a véleményükért busás juttatásokban részesíti őket, hanem azokat az orvosokat is, akik ellenzik, és meg is tudják indokolni. Akik fel merik vállalni a véleményüket állásuk kockáztatásával, mert igenis arra tettek eskük, hogy gyógyítanak. Akiken nem lehet megvásárolni... De nem szándékom téged sem meggyőzni, engem az én gyerekem érdekel.
2015. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/150 anonim ***** válasza:
100%

Látom linkeltek ide mindent, egyiket sem néztem meg és csak immel-ámmal olvastam bele a válaszokba.

Szerintem az utcára se vigyük ki a gyereket mert elütheti az autó. Akkor ez a véleményem. Én az orvosokra bízom az oltást, nem fogok h.lyét csinálni magamból a kardoskodásommal az oltások ellen.

Ezeket valamiért kitalálták, biztos nem hasraütés szerűen...

Mellesleg nekem kicsit abszurd, hogy valaki ilyen szinten beleássa magát a 15 hós oltás hatásaiba, vagy én vagyok a felelőtlen aki csak annyit olvasott róla hogy ez és ez várható oltás után?!

Mellesleg 9 hónapja túl van rajta a kisfiam, semmit nem vettem észre oltás után és azóta sem. (rendesen evett továbbra is, beszélt is ahogy előtte és beteg sem volt azóta)

Vannak kötelező dolgok, ez is az, na meg az szja és áfa, harcolhatsz ellene, de tök felesleges szerintem...

2015. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!