Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és hogyan játszotok...

Mit és hogyan játszotok 8-9-10 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Ki hogy bírja, hogy egész nap egyedül van a babával? Nálunk apa 12 órát dolgozik hetente több napot is. Kicsit rossz, hogy nincs kihez szólnom. Ezért néha bekapcsolom a tv-t, de bűntudatom van, mert nem szeretnék kárt okozni a babámnak, de muszáj hogy legyen valami alapzaj.Akik szintén egyedül vannak ti hogy csináljátok, hogy ne kattanjatok be?
2015. ápr. 2. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
kb ugyanigy..neha tv...8honapos, olvasok neki konyvbol magyarazok mondokazok meg maszkal a lakasban én meg utana....ennyi a program, nem vagyok tul kreativ :) most amugy is folyon nyuszog ha nem ulok mellette, semmi se jo korszak van :)
2015. ápr. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaj istenem, ki tud akasztani ez a baromság, hogy a tévével kárt okoznál a babának. Hagyjuk már. Mi effektív tv-n nőttünk fel és semmi bajunk. Persze, én se azt mondom, hogy a gyerek egész nap a tv-t bámulja, de nehogymár bűntudatod legyen, mert néha nézed a tv-t. Amúgy sógornőm orvos, de mikor megszületett a gyerekük egész nap ment a tv, hogy szokja az alapzajt.
2015. ápr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egy ideig én sem hittem ebben, amíg nem volt gyerekem, de most mégis belém bújt a kisördög. Az idegrendszerre van rossz hatással, még ha nem is nézi, legalábbis ezt olvastam. Na de majd próbálok nem túlparázni mindent. :) Amúgy én is egész nap mondókázok neki, szerintem már unja is, mindenhova jön utánam, nálunk is most "anya központú" napok vannak már jó ideje. :)
2015. ápr. 2. 20:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is reggeltől estig egyedül vagyunk. Korábban nekem is ment többször a tv, de próbáltam csökkenteni, mert nem parázok rajta, de azért szerintem nem is olyan jó. Reggel megy rövid ideig, ha felkelünk és este kb. olyan 6 körül kapcsolom be, mert addigra már nagyon sok a 4 fal és semmi emberi kapcsolat. :( Napközben rádiót hallgatunk, többségében picur rádiót. Mondókázok, de most ő is unja már, énekelek neki, kukucskálunk, mutogatom neki a játékokat, építek neki és ő rombol, a süti faló kincses bödönt imádja(én bedobálom és ő kiveszi), könyvet mutogatok. Sokszor csak bámulok ki a fejemből, semmihez nincs kedvem, olyankor engem is elfog a bűntudat, hogy ő csak úgy mászkál. De már én sem tudok mit kitalálni és tényleg sok ez az egyedüllét, néha besokallok. :( Amúgy ő is csak úgy van el, hogy ott ülök mellette, különben megy a nyafi és a hiszti, kapaszkodik fel. De ugye néha a dolgomat is el kell végezni. Na ez újabb bűntudat, hogy szegénykém mennyit nyavalyog.
2015. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál te is kedves utolsó! Akkor hasonló cipőben járunk! :( Ezért lesz már jó ha tényleg bejön a jó idő, többet lehet kint lenni. Várom már hogy járjon a kisfiam, akkor sokáig tudunk majd a levegőn szöszmötölni, mindent 5x megnézni,hogy mi is az és hamarabb, izgalmasabb és nem a 4 fal között telik majd el az idő! :D
2015. ápr. 3. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt várom. Szerintem akkor, ha fent lesz és nem eszik éppen, akkor állandóan kint leszünk. :D
2015. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A babám 8 hónapos, sokat megyek a nagyobbal játszótérre és viszem őt is. Általában hintázik, vagy van olyan nagy hinta amibe bele lehet fektetni abba aludni is szokott, ha kevesen vannak akkor 15-20 percet elalszik benne. VAgy felteszem a kis mászókára ott nézelődik. van olyan kis asztal a játszótéren ahova le tudom ültetni és kis kavicsokkal szórakozunk. Itthon megy a rámolás, kukucs játék, ágyon gurigatom és röhög rajta. Fiókokat rámolja, olvasunk. Tv nálunk is van hogy megy, de inkább youtubon szoktam a Kerekmesét, vagy gyerekdalokat bekapcsolni. Már lépeget kapaszkodva, így azt szoktam, hogy a konyáába feláll a nagy székhez és azt szép lassan húzom a konyha egyik feléből a másikba és ő lépeget utána, ezt képes lenne egész nap eljátszani csak a derekam nem bírja:). Most akarok majd valami járássegítőt venni neki, csak olyan drágák.:(. Van hogy leültetem és kis kajadarabokat teszek neki tányérra, azt is sokáig eleszegeti, vagy dobálósat játszunk ami annyit jelent, hogy valamit a kezébe vesz, ledobja maga elé és kiabálok, mint aki megijed, ő meg röhög rajta és dobja újra. EZt is sokáig eljátssza. Van hogy leülök vele szembe, gurítom neki a labdát, ő meg "visszagurítja", ez is kb annyi, hogy hozzám vágja:D. Próbálom a pápá-ra tanítgatni napközben, meg szerintem meg lesz nemsokára az első szava a "hagggyál", mert mindig viccesen mondom neki mikor valamit csinál és ő is kezdi mondani, nagyon édi:). Ja igen meg a napnak jó része azzal telik, hogy tanítgatom hova nem mehet a lakásban, ezek általában a kébelek, laptop stb, mindig azzal játszana amivel nem lehet:).
2015. ápr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!