Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rugalmas, puha talpú cipő...

Rugalmas, puha talpú cipő vagy kemény kérgű?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk kifejezetten a kemény kérgű cipőt mondta, de mindenhol azt olvasom, hogy a puha talpú, rugalmas cipők a legjobbak... Ő azt mondta, hogy boka felett záródó, tépőzáras, kemény kérgű supinált cipőt vegyünk. (magyarul Szamos) Még csak a bútorok mellett lépeget. Viszont rengeteg helyen olvasom az ellenkezőjét...
2015. ápr. 2. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

[link]

Puha talpú csak otthonra alkalmi használatra javasolt.

2015. ápr. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

igen és igen :) olyan kell utcára amit az orvos ír, de ilyen értelemben számít, hogy "puha" legyen a talpa, vagyis hajlékony. tehát ha lép, a cipő is hajoljon a lábujjaival.

ez a szamosnál is így van.


viszont amit te olvastál az más, a "puhatalpú" az egy cipőke, azt otthon adjuk a kicsikre, tulajdonképpen csak egy kis bőr a talpa annak a cipőnek, az nem fogja a bokáját és fájna is neki pl. egy kavicsra rálépni

2015. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Nem annyira puha, hogy fájna kavicsra lépni... Dehogy olyan.


Mi elmentünk ortopéd orvoshoz és kikértük a véleményét. Minden láb más, minden gyerek más és nekem is annyi vélemény jött minden felől.


Rugalmas legyen a talpa, könnyen hajlítható. Ha egészséges lábra szupináltat adnak, csak elrontják vele. Teljesen felesleges, ha nincs gond a lábával. amit ugye nem a gyerekorvos dönt el jó esetben, hanem egy ortopéd szakorvos.

Én első nyáron, ha kivettem a babakocsiból a lányomat, liliputi puha talpúban járattam. Azért fontos, hogy nyáron, mert mivel bőr a talpa, mérsékelten vízálló. A pediped cipőcske jobban bírja a vizes talajt. Majd mikor ténylegesen elindult, hosszabb távokra, vagy elefantent, vagy pedipedet vettem, de szuper a superfit is. de a lányomnak egészséges a lába, nem kellett szupi cipő.


A doki mondta azt is, azaz több doki, mert másik két gyerkőccel másoknál voltunk, hogy nem kell boka fölött záródós, nem a bokát kell tartani, mert még alakul a láb, formálódik, nem kell lefogni. A saroknál kell kérges cipő, ami elég támaszt nyújt.


Persze itt jön, hogy mindenki maga dönti el, merre megy, mit választ. Sok sikert, annyi vélemény van. Kellemes Húsvétot!

2015. ápr. 3. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
A Szamos cipők jók,a talpuk rugalmas,és tartja a bokát.ilyen a Salus is,de szerintem annak merevebb a talpa.Az én lányom mióta tud járni a szobában Salus szandit hord,most vettünk neki kintre Szamos cipőt.mind a kető szupinált. Egyébként nem teszi tönkre az egészséges lábat a szupináció,inkább segít a láb fejlődésében.( ellenkező esetben csak orvos által felírva lehetne kapni) De egy jó üzletben megfelelően felkészült és képzett eladók vannak,akik segítenek neked.
2015. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!