Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen "hangokat, beszédet"...

Milyen "hangokat, beszédet" produkálnak a 4-5 hónapos babák?

Figyelt kérdés
Sokat ment nálunk a hőe, heő, eee stb, de mostanában ez átment inkább a magas torokhangba, mintha énekelne, néha sikítozna, vagy néha hallom, hogy a torkában gurgulázik a sok nyálával. Pár napig fújta ki a levegőt, mintha brümmögne, de azt is abbahagyta. Nem baj, hogy mostanában nem úgy "beszélget"?
2015. ápr. 3. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy baj lenne, az én 5 hónapos kislányom pont ugyanígy csinálja :). Mindig újabb, és újabb tudománya van, és olyankor a régieket egy kicsit hanyagolja.

Szerintem teljesen rendben van.

2015. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én 5 hónapos kislányom csak rikácsol kb. olyan hangon, mint egy kis boszi. De mást nem nagyon gyakorol.
2015. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én babám is valahogy mint elsőé, mindig újabbakat mutatott, habár sokszor nem volt köze a beszédhez


a hőe, stb is megvolt, plusz eg nagcsomó túlartikulált hümmögés(Ú alakúra formált száj, így mozgatva az arcizmokat és hümmögési skála mellé) de volt amikor azzal szórakozott, hogy jó nagy levegőt beszív és hörögve fújja ki(mint aki hosszant mondja a K betűt, meg sok minden(nem is emlékszem :()de én is írtam ki ezért kérdést akkor, én is aggódtam, hogy sehol egy normális magán-, vagy mássalhangzó, nemhogy egy szótag..



és jelentem semmi baj, már szótagol, igaz, kellett még ehhez pár hónap, most 10 hós, talán olyan 8-9 hótól kezdte :)

2015. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De jó! Akkor megnyugodtam. Köszönöm a válaszokat. :)
2015. ápr. 4. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2015. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!