Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem forog? Mi lehet a baj?

Miért nem forog? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A kislányom 17.én lesz öt hónapos.

Amit tud:

hason fekve, könyökből vagy nyújtott karral kinyomja magát

háton fekve a kezeit nézegeti, nyúl a tárgyak felé, néha megsimizi a fejét

eddig torokhangon gőgicsélt, most már csücsörítve buborékol, hangosan Á-zik, olykor sikkant.

Háton fekve emelni próbálja a fejét, vagy homorít.

Csípőből forgatja a lábait, főleg fürdés előtt-után meg amikor pelenkázok.

Egyetlen egyszer hasról hátra gurult, de szerintem véletlenül, és nagyon megijedt.

Háton fekve a felsőtestét egyáltalán nem fordítja.

Főleg hason van.


2015. ápr. 4. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kötött az izomzata. A kislányom jobbról fordult balra, de fordítva nem. Nem akart kúszni és a mászás sem ment. Mondtam a tapasztalatokat a védőnőnek és mondta, hogy vigyem el Dévényre. A dévényes tornász mondta, hogy kötött, az egyik oldala. Tornáztatta és itthon is tornáztatni kellett. Kb 5-ször voltunk. Szépen fordult ide-oda, elkezdett kúszni, két napra rá mászni és 6,5 hósan fogta magát és felállt. Na akkor mondta a gyógytornász, hogy itt befejeztük, mert a kisasszony behozta a dolgokat, sőt már nagyon előre is szaladt. Mindenképpen jelezd a dokinak és a védőnőnek a tapasztalataidat és adnak tanácsot.
2015. ápr. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne aggódj, 6 hónapos korig "kell" forogni, addig még bőven van ideje a kislányodnak.
2015. ápr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van még ideje, nincs lemaradva. De ha szeretnéd megnyugtatni magad el is viheted dévényeshez, hogy megnézzék minden rendben van-e. Illetve vannak otthoni gyakorlatok is, azokat is csinálhatjátok vele. pl. pléddel átfordítjátok, plédben tornáztatjátok. Ezeket csinálják mozgásos órákon is. Itt is van néhány: [link]
2015. ápr. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja eddigiek alapján.Ha a 7ik hónapot betölti és nem fordult még akkor kell szakember.
2015. ápr. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj van mèg rà ideje. Az enyèm màr betöltötte az 5 hònapot amikor megfordult. Mi is izgultunk így kicsit tanítgattuk rà, míg kedvet kapott hozzà, majd egyedül is ment neki. De szerintem tanítgatni sem kellett volna, nem kell semmit sem siettetni.
2015. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!