Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposak miert nem forog?...

6 hónaposak miert nem forog? 2honapos kora ota járunk rendszeresen tornára

Figyelt kérdés

2honapos kora óta heti 1x jsrunk gyógytornára+én itthon tornáztatom!

Idoben született,nincs semmi baja!

De vékony vagyok es valoszinu hogy a terhesség végére mar kicsi volt neki a hely,így a bal oldalát elnyomhatta!

Hason szeret lenni de elfárad l akkor sir nem támaszkodik a könyökével hanem kicsusznak a kezei se slvan ugyis mert játékokat után nyúl!

Nem szeretem vinni gyógytornára mert azt az 1orat vegig ücolti ugy hogy berekedt es piros lett a torka

Oldalra fordul sokat de csak a bal oldalára

Egy kicsi kell neki hogy hasra forduljon!

De 4honap alatt nem fordul még meg

Nem sietettem de mondta az orvos is hogy könyökén tamaszkodnia kellene

A lapocka izma kicsit gyenge amiert elnyomta a pocakomban


2015. jan. 14. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezt csak en nem ertem teljesen? Oda-vissza nem forog? Vagy a hasara atfordul? Miert kell tornara jaratni ha az eg vilagon semmi baja? Vagy megis van mert elnyomodott ? Ha nem sietteted akkor miert jaratod gyogytornara? Tenyleg nem ertem. Elegge zavarosan irtal mindent.

6 honaposan ha meg nem fordult hasra egyaltalan akkor szerintem vidd el orvoshoz es majd megmondja. Nem tudom ezzel kapcsolatban mi a teendo, nekem a lanyom 36 hetre szuletett, enyhe oxigenhiannyal es emiatt a bal karjaban volt egy pici izom letapadas. 4 hos mult par nappal amikor eloszor hasra fordult. De csak a jobb oldalra fordult mindig, vissza 7 honaposan fordult. Igaz h 8 hosan mar allni tudott de mindket oldalat forgasra 7,5 hosan hasznalta, addigra oldodott fel a kotottseg. Semmi extra tornara nem hordtam. Tobbszor forditottam hasra h erosodjon. Es ennyi, kivartam, gyerekorvos is se mondta h kene kulon foglalkozas es a vedono se. 2 eves es tokeletes a mozgasa.

Kicsit ha erthetobben leirnad a dolgokat jobb volna. Mert en belezavarodtam, annyira osszefuggestelenul irtal. Legalabbis szamomra.

2015. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ha konduktorhoz jártok tornára akkor én nagyon tanácsolom,hogy vigyed!

Nekem is van halmozottan sérült lányom aki hasonló volt mint a tiéd.Ha nem vittem volna akkor mára már mozogni sem tudna mert beszűkülnek az izmai és az inak.

Tudom,hogy üvölt,de a látszat ellenére ez a javára válik(mármint a torna).

2015. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hason el van ha hasra rakom!

De se határa se a hasára nem fordul!gyerekorvos tegnap látta!azt mondta vigyem...dehat már 4honapja járunk és csak az oldalára fordul!

38.heten született 2.5ora alatt kitolassal egyutt!

Születése ota csak a bal oldalra fordította a fejét,ezert kezdtük a tornát...

2015. jan. 14. 12:31
 4/17 A kérdező kommentje:

Tudom az ő érdeme!egészséges allandoan keze lába jár,mosolyog gagyog is.fel akar ülni mostanában

De a forgás nem megy neki...semmi baja nincsen..csak a na oldali nyaki izma gyengébb...

Nogyogyaszom mondta hogy a végére mar nem fért el a pocakomban és elnyomhatta az egyik oldalát...

Csak a védőnő is mondja hogy már forognia kellene....😐

2015. jan. 14. 12:34
 5/17 anonim ***** válasza:
Az en lanyom 2 het mulva 6 honapos de o se forog egyik iranyban sem. Oldalra fordul de meg nem tudja atbillenteni magat. Nekunk nem mondtak hogy baj lenne. Turelem...
2015. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sima gyógytornász

A bal oldali lapocka izmok gyengébbek(Ennyi probléma van csak

2015. jan. 14. 12:39
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedved utolso

Ugyan ez van nalunk is..én nem is vinném tornára...mert nincs elkeseve szerintem sem...de a védőnő mondja...😐 meg a nyaka miatt vittük mg 2hosan.ami már 2 het alatt helyre jött

2015. jan. 14. 12:41
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

1. Gyermekorvos helyett gyermekneurológushoz kellene elvinni.

2. A "sima" gyógytorna a jelek szerint nem használ, így a neurológus tanácsa alapján kellene továbbmenni. Viszont a leírásod alapján nagyon el van maradva, ez kihathat a későbbi értelmi fejlődésére is, úgyhogy mielőbb kérj időpontot NEUROLÓGUSHOZ.

2015. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.

Vidd neurológushoz,ő majd konduktorhoz irányít.

Ugyanolyan torna mint ez csak hamarabb fejlődik.

Inkább menj neurológushoz potyára,mint hogy ne menj és egész életedben bánni fogod.

Ha tényleg kicsi volt a hasad akkor meg pláne nagyon el kell menni vele!!!!

Nem véletlenül küldtek tornára sem.Sajnos ha nem erősödik soha nem fog tudni menni sem ahogy az én lányom sem tud sajnos:((((

2015. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat

Már keresem a neurológus elérhetőségét

De kicsit fura hogy a gyógytornász sem szolt..tudom neki pénz....de akkor is egy kisbabanal nem a penzt kellene néznie

2015. jan. 14. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!