Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez miert problema?

Ez miert problema?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra volnek kivancsi,hogy miert baj az ha valaki 22-23 evesen csaladot szeretne alapitani? Nem vagyok karrierista, engem es a paromnak is olyan hivatas erdekel amik vegezhetok otthonrol tehat nem volna felugyelet nelkul a baba.

Koszonom a valaszokat! (Mellesleg 3 eve tart a kapcsolatunk a baratommal es o is hasonlo velemenyen van mint en, tehat,hogy nem baj ha koran szeretnenk szulok lenni)

18/L 20/F



2015. ápr. 6. 03:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom ki mondta ezt neked, de egyáltalán nem baj! Ha rendezett a kapcsolatotok és mind a ketten akarjátok, mégis miért lenne gond? Korán akkor lenne, ha mondjuk 16 évesek lennétek! Felnőttek vagytok, ha ezt akarjátok, akkor rajta, sok boldogságot!
2015. ápr. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A szuleim szerint lenne tul korai. Ok csak azt latjak,hogy meg nincs onallo keresetunk es,hogy en epp addigra vegzek majd a foiskolan. Sajnos van egy kis problema a gerincemmel ez a madik ok amiert fiatalon szeretnek/nenk gyereket,hogy felbirjam meg emelni meg jatszani vele. (Lumbalis gerincserv )
2015. ápr. 6. 03:31
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal szülőkkel csak az szokott lenni a gond, ha úgy alapítanak családot, hogy majd a nagyszülők megveszik ami kell a gyereknek, majd a nagyszülők vigyáznak rá ha tanulni kell/dolgozni kell/bulizni mennénk, majd a nagyszülőknél lakunk, majd a nagyszülők fizetik a rezsit, a gyerek pelenkáját - de persze ne szóljanak bele az életünkbe, ne szóljanak bele a gyereknevelésbe.


Ha van mind a kettőtöknek önálló keresete amiből tudtok fizetni albérletet, neked meglesz a szükséges munkaviszonyod, hogy GYED-et kapj, stabil a kapcsolat, akkor nem hiszem, hogy nagyon lenne okuk ellenkezni.

2015. ápr. 6. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
De cuki. Már három egész éve tart a kapcsolatuk és ez alapján családot akarnak. Mármint úgy érti, hogy ki-ki otthon lakik, a háztartás vezetéséről annyit tud, hogy amikor szól anya, hogy fiam/lámyom kész a vacsora, gyere enni, vagy ma mosok, van-e a szobádban szennyes amit nem tettél ki, akkor erre kivonultok kajázni, meg kirakjátok a földön heverő szennyest, nyafiztok ha épp elfogyott a túrórudi a hűtőből... a pénzügyekről annyit tudtok, hogy kevés a zsebpénz, amit szintén anya ad, az együttélésről meg annyit, hogy jó egymással a szex, aztán hazamentek :D És ezeknek család kell ennyi alapján. Hátnem is értem, miért mondják a szüleitek, hogy ez még korai, hiszen olyan éretten gondolkodtok.
2015. ápr. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Például azért mondják, mert a gyereket nem csak megszülni meg babusgatni kell, hanem eltartani. És ha csak diplomád van, de munkatapasztalatod nincs, akkor egy kisgyerekkel a munkaerőpiacon cseszheted, sehová nem fognak felvenni.
2015. ápr. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nincs vele, ha valaki 22-23 évesen szeretne gyereket vállalni. Ha azt a gyereket el is tudja tartani. Tévedésben vagy. Soha nem dolgoztál még, de biztos vagy benne, hogy majd otthon végezhető munkából meg tudtok élni? És közben felügyelet mellett lenne a gyerek? Tudod, hogy az a gyerek mennyi törődést igényel majd? Egyelőre sem erről,sem a munkáról nincs semmi ismereted, hidd el, nagyon másképp néz ez ki a valóságban, mint ebben az álomvilágban, ahogy elképzeled. Igaza van a szüleidnek, szerezd meg azt a diplomát, dolgozzatok,tartsátok el magatokat, vezessetek háztartást és aztán vállaljatok gyereket.
2015. ápr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Csak én látom a kérdésben, hogy 22-23 évesen akarnak családot? Az még kb 3-4 év.

Szerintem ne foglalkozz azzal, ha valaki szerint ez baj. Mi is korán szerettünk volna a férjemmel szülők lenni,de közel 8 évbe került, hogy teherbe esni.


DE csak akkor vállaljatok babát, ha ti akkor már egyedül el tudjátok tartani, nevelni (ebben egyetértek az előttem szólókkal). Ha munkahelyetek van, megfelelő anyagiakkal, mert egy baba tényleg sok pénz. Ne a nagyszülők "nyakára".

Sok sikert!

2015. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Láttuk mi is, hogy 22-23 évesen szeretnének gyereket. Csak kiszámoltuk, hogy az egyetem öt év, meg illendő legalább két évet dolgozni, hogy az ember lánya kapjon GYEDet, és arra jutottunk, hogy a matematika nyert.
2015. ápr. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#4 Ne haragudj de en evekig vittem itthon a haztartast mikor fiatalabb voltam, a mai napig segitek ithhon fozok,mosok,takaritok, vigyazok az ocsemre. Soha eletemben nem ittam se cigiztem es ez a paromra is igaz, nem jarunk bulizni, tovabba az elmult 3 ev minden nyarat vegig dolgoztam es a baratomnak is van egy ha nem is sokat fizeto de allasa.
2015. ápr. 6. 10:05
 10/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, lehet az en hibam,hogy nem irtam le mindent.

Az elmult 3 nyar alatt kerestem megkozelitoleg 4000€-t. 1€-300ft tehat 1.200.000 ft,ebbol meg tobb mint a fele megvan. A tobbit amit elkoltottem azt anyameknak adtam kolcson,karacsonyi ajandekot vettem a csaladomnak es kivetelesen koltottem magamra 45000ft es vettem egy laptopot amire szuksegem lesz a tovabb tanulashoz. Felelossegteljes vagyok, tisztaban vagyok vele mennyi ido,penz es energia a gyerekneveles. Anyamek rengeteget dolgoztak mikor kissebb voltam (ami azt illeti most is) emiatt megtanultam gondoskodni az ocsemrol. 6 eves koromban szuletett onnantol pelenkaztam,etettem,altattam mert akartam segiteni anyueknak es mert szeret az ocsem. A penz ertekerol teljesen tisztaban vagyok, es emlitettetek,hogy nem biztos hogy ehybol lesz munkam ezt is tudom. Viszont 3 nyelven beszelek folyekonyan,van elelmiszer kezelo oklevelem, egy eves turisztikai es ket eves pinceri tapasztalatom, tovabba jovore tervbe van veve a C2-es nyelvvizsga letetele angolbol amivel mar tanithatok. A parom pedig barmikor talal maganak munkat (programozo)

2015. ápr. 6. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!