Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok tanácsot 7 hónapos...

Adnátok tanácsot 7 hónapos baba etetésében?

Figyelt kérdés

= hónapos babám sajnos a kezdetek óta tápszeres. 3 hónapos korában kiderült, hogy tejfehérje érzékeny. 5 hónapos kora óta hozzátáplálunk, a 10órai és az uzsonna van kiváltva. Néhány hete az első fogacska előbújt.

Tegnap óta sztrájkol, nem hajlandó elfogadni a cumisüveget/tápszert. Vacsorára és ma reggel is kb 30ml-t evett cumisüvegből, a többit tejpép (Sinemil) formájában kapta kanállal.

Mit csináljak? Tudom valahogy sűríteni a tápszert, hogy adhassam neki kiskanállal?

A másik gondom: ha a papírforma szerint (125ml víz+ 4 ekanál pép) készítem a Sinemilt, akkor nagyon híg, nem tudom kanállal adni, üvegből ugye nem fogadja el (de ezt pl a kezdetek óta nem fogadja el csak kanállal).

60lm víz+ 4 kanál pép= kanalazható állag, de ez nem "túl tömény"?

A tápszert gabonapéppel lehet sűríteni kanalazhatóra?

Van tippetek? Ti mit csinálnátok a helyemben?



2015. ápr. 6. 10:03
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

én eleve vártam volna 6 hónapos koráig a hozzátáplálással


a tápszer arányokat úgy csinálnám ahogy a dobozon van, plusz csinálnék tejpépet a kettőt összeöntöm és kész.

gabonapépet inkább 6-7 hó között KELL bevezetni


meg eheti akkor már a gyümölcspépeket(egy hétig egyfajtát)


de amúgy 6 hós koráig egy baba szervezetének teljesen megfelelő a napi 5 étkezés anyatej v tápszer.

2015. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tápszert sűrítheted sinemillel és adhatod kanállal. A sinemilt nem baj ha kevesebb vízzel készíted (az én lányom se szereti a híg ételeket), viszont utána kínálgasd többször vízzel (akár csőrös pohárból, akár pohárból, ha semmiképpen nem akar cumisüvegből inni).
2015. ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8%
*igazából te szoktattad le a normális étkezéséről :(
2015. ápr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért nem adod neki a tápszert pohárból? Ha olyan poharat szerzel, aminek kicsit kifelé hajlik a pereme, akkor abból már egy újszülött is tud inni. Azt azonban tudni kell, hogy a kicsik eleinte nem tudnak folyamatosan inni, hanem egy kortyot vesznek a szájukba, lenyelik és csak utána jöhet a következö korty. Sok szülö azért hiszi, hogy nem lehet pohárból itatni, mert önteni akarja a folyadékot a baba szájába, és úgy tényleg nem megy.


A tápszert besüríteni nem jó ötlet, mert akkor hiányzik neki a foyladék, és a legrosszabb esetben kiszárad a gyerek.

2015. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

A Dm-ben kapható saját márkás (Babylove) vagy márkásabb sima gabonapép, ami nem tartalmaz tejet. Én ilyet vettem, mert nálunk is rögös volt az etetés. Ezt be lehet keverni tápszerrel, anyatejjel, később tejjel stb. Te meg tudod csinálni, hogy a hagyományos módon elkészített tápszerrel kevered be és kanalazható. Így megkapja a tápszert is, és mégis kanalazik. 4-6 hónapos kortól vannak, bőven eheti ezeket.

Ez egy teljesen semleges ízű cucc, tehát ha nem is fogy el a tápszerrel keverve, sűrítheted a gyümölcsöt, főzeléket is.

Nem írtad, mit kap uzsira és tízóraira, de lehet, hogy meg kellene próbálni kiváltani az ebédet inkább és krumplit, husit, rizst, táplálóbb ételeket adni, ha szívesebben kanalazik.

Folyadéknak kaphat vizet, hígított gyümölcslevet, babateát (cukor, egyebek nélkül).

Valószínűleg átmeneti a sztrájk, vagy betegség bujkál benne, vagy a többi fogacska jönne és fáj neki, ahogy hozzáér az üveg. Amire még gondolnék, zavarhatja a kibújt fogacska, szokatlan neki, hogy van valami más is a szájában.

2015. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

A sinemilt nyugodtan kedved szerinte elkészítheted, rajta van a dobozán, hogy a baba életkorának megfelően lehet sűriteni. Én a tápszert is süritettem vele, mondjuk ugy, hogy 180ml táp és 3-4 kanál sinemil igy még átment a legkisebb lyukú cumisüvegen de viszont nem volt tápszer íze. Szerintem ugy is megcsinálhatod a tápszert h kanálal adod neki. Ha nem sinemillel akarod sűriteni, akkor én a babakekszport tudom ajánlani, én még nem adtam a kisfiamnak, de az orvosunk már mondta h azt adhatok neki.

7 hónapos kisfiú anyukája

2015. jún. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!