Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férfiak miért nem ismerik...

A férfiak miért nem ismerik be hogy a babázás is van olyan fárasztó mintha munkahelyen dolgoznék 8 órában?

Figyelt kérdés

A férjemmel állandóan azon vitázunk hogy én ráérek, egész nap azt csinálok amit akarok, miközben ő keményen dolgozik a munkahelyén napi 8-10 órát heti 4 alkalommal.

És ő ha itthon van neki állandóan pihenésre van szüksége.

Akkor én mikor pihenek?

Éjjel nappal én vagyok a gyerekkel.

Hol itt az igazság?

Ráadásul enni sem szed magának.

Szó szoros értelmében semmit nem csinál itthon.

Alszik, filmet néz, számítógépezik.

Van okom a felháborodásra , vagy csak én látom így?



2015. ápr. 6. 11:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%

Abszolút együtt érzek és egyet értek veled.

Az esetek túlnyomó részében nálunk is pont így van. Néha meg is lepődöm, amikor MAGÁTÓL megcsinál valamit, vagy ha megkérem valamire, AZONNAL elvégzi. Mondjuk vigyáz egy kicsit a fiára, amíg én lezuhanyozom, vagy elviszi sétálni.


Talán jó megoldás lenne, ha alkalmanként magukra hagynánk a lurkókkal őket, hogy megérezzék a szülőség súlyát. Csak a kisfiamat sajnálnám...

2015. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Cserélni kell 1-2 napig az elfoglaltságokat. Aki nem próbálta a másik munkát, az nem tudja, milyen az.
2015. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Csereljetek. Maradjon otthon o a gyerekkel, te pedig menj el dolgozni. Rovid idon belul ki fog derulni, hogy kinek van igaza.
2015. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Ő hatalmas dolognak éli meg ha be kell pelenkáznia és fel kell öltöztetni a a kicsit, egyszerűen utálja öltöztetni lusta rá, nem élvezi, harcol vele.

De legfőként az zavarja hogy abba kell hagynia a tv nézést és fel kell állnia.

Sokszor van hogy kibukok, kiborulok, és nem érti miért, hisz a nő dolga ez.

2015. ápr. 6. 11:55
 5/30 A kérdező kommentje:
Egyébként volt rá példa hogy (cseréltünk szerepet) De azon felül hogy csak fél napig tartott az örömöm, azon felül ő semmit nem csinált csak 1 szer átöltöztette 1 szer megetette és amíg ő számítógépezett a gyerek folyton meglógott mellőle, nem pakolt össze a gyerek után semmit, inkább átlépte.
2015. ápr. 6. 11:57
 6/30 anonim ***** válasza:
40%

Nem ér semmit a csere se.Párom itthon volt a gyerekkel 5 napot,plusz előző héten is 3 napot,mert beteg volt a kicsi.Semmit nem csinált itthon,hétfőn is engem ugrasztott munkából haza,hogy vigyem a dokihoz a gyereket,ő meg jaj de rendes volt és elmosogatott,meg betett egy mosást.Boltba nem ment,nem főzött,nem mosott,nem takarított.Mikor szóvátettem,ő vigyázott a gyerekre.Jaaa mondom és akkor én ugyan miért is mozdultam meg abban a 2 évben itthon,mig otthon voltam vele?

Kész vicc...Párom vigyáz rá ha dolgozok,vagy megyek vásárolni stb,de amúgy munkán kívül semmit nem csinál itthon.

2015. ápr. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
78%
Gyerekvállalás előtt nem derült ki, hogy ő semmit nem csinál?
2015. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
70%

Az az igazság, hogy itt a férjed készülékében van a hiba. Az enyém segít, meg sok ezer másik férj is. Szóval túlzás lenne azt állítani hogy minden férfi ilyen.

Egyébként igen, jogos a felháborodásod, mert ennek nem így kellene lennie. A férjed vagy alapból ilyen vagy kihasználja a jelenlegi fölényét. Őszintén szólva egyik sem túl jó.

2015. ápr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Az egyik hozzá szóló válasza, pont olyan amilyen az én párom is, hogy vigyáz a gyerekre úgy ahogy, mert azért tesz tönkre úgy dolgokat a gyerek hogy az apja ott ül mellette, csak közben épp nem rá figyel, de munkát mellette semmit, mindent egyesével szoktam neki mondani, és vagy meg csinálja vagy nem.

Mindig az van hogy, mindjárt....De ha azonnal nincs megcsinálva akkor abból se lesz semmi.

Erre csak azt lehet írni hogy lusta, nem zavarja ha morzsán könyököl órákig a számítógép előtt, ami nem érdekli arra nagyon nehezen lehet rávenni főleg úgy hogy alapos munkát végezzen.

Engem pl idegesít ha számítógépezik és szólok hozzá és még meg se hallja de ne takarítsak most körülötte mert őt zavarja...

2015. ápr. 6. 12:26
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Újból kérdezem: gyerekvállalás előtt nem derült ki, hogy ő semmit nem csinál? Csak láttad akkor is, hogy ilyen lusta és semmit nem segít, nem?
2015. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!