Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éveseteknek hogy néz ki a...

1 éveseteknek hogy néz ki a napirendje?

Figyelt kérdés
mikor eszik, mit, mennyit? és az alvás? hanyszor van egy nap? en probalok atallni napi egy alvasra ebed utan, mert a ket alvast sokallom. a delutani elhuzodik, este pedig azert nem akar normalis idoben elaludni.
2015. ápr. 7. 12:34
1 2
 11/15 piroska és a farkas ***** válasza:

1 éces kislányo 7 honapos korában elhagyta a déleltti alvást, ha itthon voltunk délelőttönként, de még elaludt, ha levegőn voltunk. 10,5-11 honapos korátol már kint sem alszik el délelőtt. Jelenleg a napirendünk :

8 és 8.30 között ébred, naturjoghurtot eszik, vizet iszik. mokázunk egy kicsit, de aztán megy a járokájába, én megfőzöm az ebédjét,rendet teszek, 10-kor kimegyünk sétálni, kint vagyunk délig. Fél11-kor valahol tízoraizik, gyümölcsöt.

Délre hazaérünk, játszik egy kicsit, fél1-kor ebédelünk, vagy egy 220 grammos üvegeset ( ritkán), vagy egy tálkányi húsos ételt. Leteszem aludni, 1 körltől 3-ig alszik.

Ébredés után játszunk, de van a járokában is, ha úgy van dolgom. Fél5-kor uzsonnázik, megint gyümölcsöt. A délutáni idő nagyban függ attol h enekem mennyi házimunkám van, ha több, akkor többet van a járokában, de inkább úgy szoktam, h játszunk egy 2 percet, beteszem egy 20 percet-csinálok vmit, megint játszunk, stb...

18.30 körül vacsorázik velünk, legtöbbször zabkását, de kenyeret is csipeget, vagy sonkát. Este leginkább az apukájával játszik, 8 kor fürdetjük, utána 3 dl tej-tápszer keveréket iszik, és alszik 20.30-tol.

Nálunk nagyon gáz volt ha hagytuk dlután 2 oránál többet aludni, mert olyankor fél9 től kezdve a nevetős, kinlodva síros, de elaludni nem tudos ( nincs hosszú o bocs ) müsor ment majdben 10 ig, tehát mi bevezettük, hogy max 2 ora lehet a délutáni alvás, utána finoman keltegetjük, ha néha szükséges, illetve azért persze va egy kis ráhagyási idő, ha azt látom, h nagyon mélyen alszik, de kb csak 15 perc. Valaki szerint ez biztos kegyetlen, de nekünk bevált. Délutáni alvás nélkül viszont nem bírná, tehát én inkább azt javaslom, hogy ha az egyik megszünik, az talán inkábba délelőtti legyen. Annak az anyukának meg, aki írta,h kiugorna, üzenem, hogy 1. ne ugorjon. 2. biztos sokan adnak mindenféle tanácsot, nálunk amikor a kislány érthetetlen modon sokszor felkelt egy éjszaka, akkor az elalvás előtti kaja adagot emeltem, jött az életmentő folyékony tejpép. És a dentinox. DE lehet, h ezeken már túl vagy, kitartást kívánok!

2015. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 piroska és a farkas ***** válasza:
mármint 20 percet játszunk, nem 2-t...
2015. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. 11 hós koráig aludt kétszer, de-du 1-1 órát. Aztán egyre később aludt el délelőtt, így többet is aludt. Eleinte 2,5-3 órát, gondolom ezért bírja ki estig. Mert így egyszerre alszik többet. Van, hogy estefelé nyűgösebb, mert elálmosodik hamarabb, de az jó, mert olyankor hamar alszik és ugyanúgy reggel 7-ig.
2015. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

8 körül kell iszik 230 ml tápszert ilyenkor el van magában játszik, pakol, jön utánam mindenhova

11 körül elalszik kb 1 órát utána eszik gyümölcsöt gabonával vagy kenyérrel

Ezután le szoktunk menni játszóra vagy sétálni csak.

3-4 körül jövünk fel utána alszik 1,5-2 órát de legkésőbb 6ig mert akkor felkeltem akkor eszik főzeléket vagy a mi kajánkat

7kor fürdés utána gyümölcs joghurttal, túróval nagyon ritkán tejpéppel

Este 10 körül szokott kidőlni fél 11nél még nem volt tovább fel.

Kb ugyanúgy el van csúszva a napirendünk mint nektek.Én nem görcsölök rajta nyáron úgyis megváltozik hisz nem délben megyünk majd le.Esténkbe se zavar bele mert mi baglyok vagyunk apjával.Volt már hogy 1x aludt akkor ki is dőlt fél 9kor.Légy türelmes amikor délelőtt már tovább bírja majd akkor kell elhagyni a délutáni alvást.De ezek az átmenetek eltarthatnak 1-2 hónapig is.

2015. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

7 óra körül felkel, felöltöztetem, játszunk.

8 órakor reggeli, kenyér, felvágott, stb.

8-10-ig játék, egyedül is eljátszik, de együtt is sokat játszunk.

10 óra előtt kap egy kis gyümölcsöt, utána másfél óra alvás következik.

fél 13kor ebéd, főtt étel, mindent eszik, amit mi.

3 óra után valamikor kap egy kis gyümölcsöt vagy joghurtot, és újból másfél óra alvás.

7 órakor van a vacsora, általában az, ami ebédre volt, vagy néha üveges bébiétel.

8 órakor fürdés, aztán fél 9kor 240 táp, és alvás.


A köztes időben séta, bevásárlás, játék. Ha a férjem hazajön, akkor ő veszi át, addig én el tudom intézni az olyan dolgaimat, amit nem tudok mellette megoldani.

2015. ápr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!