Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éveseteknek hogy...

Másfél éveseteknek hogy szivatjátok ki az orrát?

Figyelt kérdés

Másfél éves a lányom. Ha meglátja az orszivót már visít. Egyedül szinte ki sem tudom szivatni neki. Rá kell 'ülnöm' hogy a lábait lefogjam, a kezét meg vagy sikerül vagy nem. Ordít visít kapálózik utána a kis arcán ott a piros folt ahogy azt is lefogom. Annyira sajnálom hogy hogy szenved.

Decemberben 2 hétig minden nap szivattuk neki az orrát akkor kb 1 hét alatt megszokta és hagyta.

Ha a férjem is itthol van úgy egyszerűbb.

Én fogom ő szívja. Orszi porszink van. Más ndm jött be.


2015. ápr. 1. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Istent játszik a lányom. A nagynál is csak így sikerült mindig.

A combjaim között van a feje, a combjaim alatt pedig a két keze, úgy "fogom" le.

A lábaival meg vagy "hadonászik" vagy nyugton van, ha nagyon beteg.

2015. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi együtt kiszívtuk a macik orrát, meg anya orrát, meg apa orrát, és látta, hogy mindenki életben maradt, így hagyta, hogy neki is kiszívjuk.
2015. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt mondtam, hogy jön a "Babóca-orrszívás". Nagy kedvenc a bogyó és babóca, úgyhogy a babóca kulcsszó sokszor hatott. Aztán először jött a maci orra, utána a baba orra, utána meg a lányom orra. Mondjuk jó hosszú kör volt, mire ő is sorra került, viszont így már engedte. Sőt, hosszabb betegségeknél már ő tartotta magának. (sőt, így engedte beadni a "Babóca-gyógyszereket" is)
2015. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt próbàlom vele csinálni hogy a babái orrát is kiszívjuk, enyémet is apáét is még néha a kutyáét is (csak felé tartom) de így sem mindig engedi.
2015. ápr. 1. 12:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nézd, nekem két lányom van. A nagyobbiknak a csillagokat is lehozhattad volna, ő akkor is üvöltött, sírt, hisztizett. Neki semmi sem volt jó. Bármit csináltunk, bárhogy próbáltuk rávezetni, hogy ez milyen"király" dolog.

A kisebbik (másfél éves) pedig kezdetben sírt az orrszívás alatt, most meg már egész nap szívhatnám az orrát. Csak fekszik és várja, hogy "túl legyen rajta".


Ez annyira gyerek függő, hogy melyiknél hogy működik.

A nagyobbiknak kivették az orrmanduláját és azóta csak fújja az orrát (ha kell esetleg), elő se vettük azóta nála a porszívót.

Előtte meg .. még a porszívóval sem jutottunk előre, nem hogy az orrfújással.

2015. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam piciként hagyta magát, másfél évesen már nem, hiába szívtuk a maci orrát is, ő nem akarta. Én is ráülök, a két kezét egy kezemmel lefogom és közben a kezemet az állához nyomom így azt is csak nehezen tudja mozgatni. Sír, visít, de meg kell csinálni. Mindig dícsérem közben.

Januárban 2 hétig beteg volt, a 2. héten már nem kellett erősen lefogni de akkor sem tetszett neki.

1 évesen saját magának szívta annyira tetszett neki. Nem tudom mi változott azóta.

2015. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Eloszor orditott, elrohant, mindig le kellett fogni. Aztan mar annyira megszokta, es meg tetsztt is neki, hogy masfel evesen maganak csinalta! Sokkal profibban kiszivta maganak :) most 2 eves es megint le kell fogni, pontosabban "raulok", mert mar megint menekul....
2015. ápr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mienk is legutóbb már magának szívta, ő akkor sírt,ha már a többedik napnál tartottunk az orrszívózásban és már elege volt. Én az ölembe fektettem, balra volt a feje, a jobb karját a hátam mögé tettem, a bal karommal pedig a feje alatt átnyúlva lefogtam a bal kezét. Így ki lett iktatva mindkét keze. A jobb kezemmel szívtam, így gyakorlatilag mozdulni sem tud. Szörnyű, de muszáj miatta.
2015. ápr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!