Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ferjem 3. gyereket akar, ti...

Ferjem 3. gyereket akar, ti belemennétek?

Figyelt kérdés
Tudom, a döntést en hozom meg, csak kiváncsi vagyok a tapasztalatokra! 2 fiam van, 2 ev korkulonbseggel. A nagyobbik most nyáron lesz 3, a kicsi 1 eves. A ferjem már most, októberben akarna még egyet összehozni, hátha lany lesz, es azt akarja, hogy megint 2 ev legyen a korkulonbseg..... Ááá!!! Őrültség, én mondom neki, de nagyon akarja. A nagyobbik fiam irtó hisztis, a kicsi kisangyal. Ti belemennétek? Esetleg valaki, hasonló tapasztalattal? Egy 4 eves, egy 2 eves es egy újszülött??! Anyagi akadály nincs, de én azért nagyon nőci is vagyok, nem "csak" anyuka, a munkám is "szereplős"... Minden tapasztalat, tanács érdekel, senkit nem pontozok le, csak fel ;-)

2015. ápr. 7. 20:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudni! Én belementem:)


2 fiam van, 2 év korkülönbséggel.

Bár én a 2. szülés után nagyon leépültem, egy komoly betegséget is összeszedtem. Így meg kellett várnunk, amíg teljesen felépültem, ezért nálunk most 3 év korkülönbség lesz. Most férj szeretne lányt, nekem mindegy, még nem tudjuk ki van a pocakban:)


16hkm

2015. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Aki belement, annak milyen 3 gyerekkel? Sokkal nehezebb, mint kettővel?
2015. ápr. 8. 10:00
 13/33 A kérdező kommentje:
Egyebkent mindig is harmat szerettem volna, de nem ilyen kis korkulonbseggel... Próbálom ferjem rávenni, hogy várjunk vele, de hajthatatlan. Azt mondja nem akar öreg szülő lenni, 30 felett mar minden plusz ev számít, bla bla.. Hülyeségek. Most lesz 34 eves egyebkent.. Ha most októberben osszejonne, akkor 35 lenne, amikor születik a babus
2015. ápr. 8. 10:11
 14/33 anonim ***** válasza:
31%
Szeretem, amikor érdemben válaszolok egy kérdésre, ARRA, AMIT A KÉRDEZŐ FELTETT, és lepontoznak, mert nem akarok több gyereket. Gratulálok!
2015. ápr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
:-( nem értem en sem ezt a lepontozast. En mindenkinek zöld kezet adtam.
2015. ápr. 8. 12:56
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem úgy működik, hogy ő hajthatatlan. Ha te azt mondod, hogy még várnál, akkor neki is várnia kell. Csak a nyomás miatt ne menj bele, mert neked kell kihordani, megszülni, aztán otthon lenni két kicsivel. Az 1 évesed egy angyal, de még nincs a hisztis időszakában. Az majd pont akkor jön, amikor megszületik a 3. baba, ezt gondold hozzá, plusz még a legnagyobbat kötött időben hoznod-vinned kell az oviba.

Te ismered a férjed. Mennyit segít? Számíthatsz rá? Ha azt mondja, megcsinál valamit, tényleg úgy van? Pl vinné ő a nagyot az oviba reggel?

Vagy csak mindenképp lányt szeretne, és ha mégsem az lesz, majd nem érdekli tovább? Ezeket neked kell mérlegelni.

Ha a legnagyobb akkor megy először közösségbe, hordja majd haza a betegséget a többinek, nem lesz egyszerű.


Én személy szerint akkor vállalnám, ha tudom, hogy számíthatok a férjemre, és nem csak reggel elmegy dolgozni, este meg hazaesik, aztán legyen minden tiptop. Illetve akkor, ha én magam is szeretném, nemcsak a férjem nyomásának engedek, hiszen akárki akármit mond, a meló nagyrésze a tiéd lesz.

2015. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk két fiúnk van, 5 és 3 évesek.Így terveztük, nem akartunk nagy korkülönbséget...de most, hogy már a 3 évest sem tudom mindig babusgatni, mert már van, hogy nem engedi, nekem is hiányzik a 3. gyerek, és én is erősen gondolkodom :) Még nem került szóba férjemmel, vagyis csak az, még az első születése előtt, hogy kettőt szeretnénk....Nagy korkülönbséget nem akarok pedig az első és harmadik között már min.6 év lenne, ha mostanában teherbe is esnék.Szóval több szempontot figyelembe kell venni, és mindenkinek mások fontosak.Ha harmadikat szeretnék én sem azért mert lányra is vágyom, hanem újabb babára akinek szeretetet tudok adni.Anyagi szempontból Nekünk sem számítana, korom 33 év, így még teljesen kivitelezhető lenne a dolog, de nagyon átrágandó a téma...
2015. ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
60%

Egy előbb olvasott válaszhoz még azért hozzászólnék!!!Az, hogy a gyerekemnek testvért, vagy inkább két kutyát válasszak nem is nagyon részletezném, hogy milyen emberre vall.Nekem sem tud a férjem teljes mértékben részt venni a gyerekek nevelésében....reggel 6-kor elmegy, van, hogy este 10-kor jön meg!!!Az átlag az este 7 óra!Kb negyedévente elutazik egy hétre külföldi kiküldetésbe...szóval én is úgymond magam vagyok a két kisgyerekkel, és ráadásul nekünk is van két kutyánk, és még egy macskánk is...amikkel ugyanúgy foglalkozunk, sétálunk, játszunk!

De ugye ki mit bír!!!!Ja inkább ki mit AKAR bírni...

2015. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy te is írtad, én sem csak anyukának érzem magam, fontos hogy nő maradjak, fontosak a saját kis dolgaim is, így nem vállalnék 3. gyereket.

Nálunk 1.5 év van a két gyerkőc között, fiam 2 éves, lányom fél éves.

Hiányzik egy kis egyedül lét, hiányzik picit a munka (vagy inkább a közösség), hiányzik hogy kicsit több időm legyen magamra, kicsit bele vagyok fáradva abba is hogy estére hulla vagyok és csak az ágyra vágyom...

Nálunk anyagilag is necces lenne, most pont jól vagyunk, 3.-at már nem tudnánk eltartani.

Ha nekem is 2 fiam lenne, lehet hogy elgondolkoznék rajta de szerintem akkor sem vállalnék mégegyet.

Fiam ördög rossz, a kislányom egy angyal, attól is félnék hogy a 3. baba is ördög rossz lenne. :)

Én világ életemben gyerekre vágytam, aztán amikor megszületett a fiam teljesen összetörtem és rájöttem hogy nem vagyok az az ősi anya típus, aki teljesen feláldozza mindenét a gyerekéért, sokára kezdtem el kötődni hozzájuk, nem tudom hogy miért... Szóval, bár későn jövök rá, de nem vagyok az a minta anya típus, így elég a 2 gyerek.

2015. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Hat igen.. Ebben igazatok van, segítség nem túl sok...persze kedves a ferjem es pelusoz, elviszi őket játszótérre, es besegít, de éjszaka pl a legritkább esetben kel csak fel, reggel 6:30kor megy dolgozni, a gyerekeket mindig en viszem-hozom... Jogsija nincs, csak nekem, szóval azért nagyon sok hárul ram... Általában 5 körül lehet csak számítani ra, hogy hazajön, ha érte megyunk autóval... Egyebkent csak este jönne haza :-D szóval tudom mit vállalnék. De hat magamnak szülnék, nem azért, mert valaki azt mondta. Nagyszülői segítség se nagyon van, max hétvégén pár óra... De eddig is mindent meg tudtam oldani egyedül is. A nagyobbik fiam 2,5 eves elmúlt, amikor csaladi napközibe kezdett járni. Abban bízom, azért az immunrendszere megerősödik már addigra, ameddigre jönne a tesó...
2015. ápr. 8. 14:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!