Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ferjem 3. gyereket akar, ti...

Ferjem 3. gyereket akar, ti belemennétek?

Figyelt kérdés
Tudom, a döntést en hozom meg, csak kiváncsi vagyok a tapasztalatokra! 2 fiam van, 2 ev korkulonbseggel. A nagyobbik most nyáron lesz 3, a kicsi 1 eves. A ferjem már most, októberben akarna még egyet összehozni, hátha lany lesz, es azt akarja, hogy megint 2 ev legyen a korkulonbseg..... Ááá!!! Őrültség, én mondom neki, de nagyon akarja. A nagyobbik fiam irtó hisztis, a kicsi kisangyal. Ti belemennétek? Esetleg valaki, hasonló tapasztalattal? Egy 4 eves, egy 2 eves es egy újszülött??! Anyagi akadály nincs, de én azért nagyon nőci is vagyok, nem "csak" anyuka, a munkám is "szereplős"... Minden tapasztalat, tanács érdekel, senkit nem pontozok le, csak fel ;-)

2015. ápr. 7. 20:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
78%
Én belementem :) Nálunk van egy 4,5 egy 2év2hó és egy 6 hós,fiú-lány-fiú csapat. Nálunk sok nagyszülői segítség van és én nagyon vágytam még egy gyerekre,így amikor a férjem mondta h szeretne 3.-at örültem nagyon neki.
2015. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
53%

Elnézést az off-ért, de nem tudom szó nélkül hagyni, olyan vérlázítóan bunkónak érzem a 18-as hozzászólást. Elnézést a hangnemért is, de ez most nagyon kiverte a biztosítékot. Úgy gondolom, nem bántottam senkit, nem személyeskedtem, leírtam, hogy én adott helyzetben miért válaszolok nemmel a feltett kérdésre. És akkor megkapom, hogy micsoda egy sz.rházi vagyok, ha két kutyát választok testvér helyett. Bár semmi közöd hozzá, 18-as, de egy tenyérnyi lakásban lakunk a két kutyával, ebből az egyik hét éve él velem, akkor még nem is ismertem a férjemet. A másikat tavaly fogadtuk örökbe, miután hónapokon keresztül nem jött össze a gyerek, és úgy gondoltuk, talán nem is lesz. Nagyon nehéz összeegyeztetni a két kutyát és a kicsi körüli teendőket egy ekkora lakásban. Nyilván egy roh.dék vagyok, amiért a 35 nm-re nem vállalok be még vagy két gyereket, vagy nem adom menhelyre a kutyáimat. A hozzáállásomat nem kell, hogy minősítsd, majd megteszem én: ezt hívják úgy, hogy felelősségteljes gondolkodás.

Kedves felsőbbrendű hozzászóló, gondolkozz, mielőtt ítélkezel!

2015. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi hogy az egészet belinkelem, de pont most tettem fel én is 3askára azaz kistesóra kérdést és a kérdezővel hasonló cipőben járunk igaz nálunk én is szeretném a 3.babát jó lenne kislány de a legfontosabb hogy egészséges legyen :-)


3 ill több gyermekes anyukák mekkora korkülönbséggel vállaltátok a gyerekeket? Kinek mi a tapasztalata mikor ideális? Hogy alakult a gyermekek neme? Mennyire vannak meg jól a tesók?

Már van 2 gyermekünk a nagy nyáron lesz 3 a kicsi márciusban volt 1 - kevesebb mint 20 hónap volt a korkülönbség kettőjük között igaz a kicsi 1 hónappal korábban érkezett - de szerencsére egészségesen 2900g természetes módon szülőszobán.


Mindig is 3 gyermekről álmodtunk párommal és már gondolkodóba esünk egy újabb kistesóval kapcsolatban. Kisfiaim nagyon könynű természetűek, mindkettő viszonylag hamar egészen a mai napig átalussza az éjszakát nem volt se hasfájás se semmi nagyobb próbléma velük. Viszont még így is voltak kemény időszakok.

Kis korkülönbséget szerettünk volna mindenféleképpen az első 2 között hogy jól tudjanak mielőbb játsazani jó barátságot kialakítani (párom nővére és az én nővérem is csak 1-1,5 évvel idősebb és mindkettőnknek a mai napig jó a testvérkapcsolatunk, mondhatni nővérem a legjobb barátnőm). Viszont most 3aska előtt több dolgot kell végiggondolnom - vajon most is 2 éven belül próbálkozzunk, vagy egy kis munkáét is iktassak közbe... A józan ész és a gyerekek érdeke talán a kis korklönbség felé dönti újból a mérleget. Egyrészt jövőre már 30leszek, másrészt nehéz lenne újból kimaradnom a munkából, mint sem később újra kezdenem & persze a gyerekek már most olyan jól eljátsaznak együtt ha hamar jönne 3aska akkor neki is könynebb lenen becsatlakoznia a közös játékba.

Nem voltak problémás terhességeim se magas vérnyomás, se terhességi cukor, sem szülési komplikációk. Viszont a 2 terhesség más volt, az elsőt könnyebben vettem 36. hétig dolgoztam egészen szülésig heti 2szer terhes tornára jártam, igazi fitt kismama voltam, viszonta szopival meggyűlt a bajunk 6,5hósan egy 2 oladali középfül gyulladás során a cicit végleleg elutasította a csak fejéstől meg napok alatt elapadtam. A kisebbik fiamnál a terhesség nem volt gyalog galopp torna nem volt viszont a nagyfiam rendesen lefárasztott, és a hasaim is gyakorlta be-be feszült. 34. héttől már úgy éreztem magam mint aki szülni fog, gyakran kellett járnom nagywcre tisztára mint szülés előtti 24 órában és aztán 35. hétre meg is érkezett a kisebbik fiunk. Viszont a szopi jobban alakult mert már 13hós elmúlt és még cicizünk.


Kicsit félek a 3. terhességtől hogy hagyan tudnám a a mindennapokat venni immáron 2 kisgyerek mellett.

A másik dolog meg a szoptatás a kicsi még ígényli és nekem sem megterhelő, viszont így hogyan lenne jó terhesnek lenni? Sokakat hallottam akik terhesen is szoptatták a nagyot de ettől annyira idegenkedem, elvenni/megvonni viszont nem szeretném tőle.


Mindenkinek előre köszönöm, hogy megossza a tapasztalatait.

2015. ápr. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
73%

Hát sokan megcsinálták egyedül is (férj nem nagyon veszi ki a részét) de nálunk azért szerencsésebb a helyzet mert bőven van segítségem. Ha férjem itthonról dolgozik az a legjobb mert akkor napközben is van sok segítség, ha viszont bejárós melón van akkor szinte a gyerekeket el is kerüli mert reggel még nincsnek fent este meg épp a fürdetésre esik csak haza, ha meg itthonról dolgozik akkor ált bizonyos időközönként pár napra eltűnik külföldre - de még így is ez a munka a legoptimálisabb. Ha férjem nincs akkor apukám van a segítségemre mert munka előtt elviszi a nagyot CSANÁba, és du is sokszor benéz hozzánk mert nagy a szerelem az unoka ill unokák és közte. Viszont ha párom itthon akkor keveset jön mert 2 dudás nem fér meg egy csárdában :-)


Hát ha nem lenne segítség nem tudom hogyan bírnám ezzel a 2 nyugis gyermekkel is. Viszont volt már olyan hogy párom külföldön és apuék meg betegen és akkor egyedül is tudtam üzemelni tesóbabakocsival csanába vinni hozni a nagyot ill ha betegek voltak akkor 2 gyerkőccel együtt itthon is megoldottam - viszont érthető módon nehezebb volt.


Nálam a nagy 19hósan lett CSANÁS mert a nőgyógyászom a kicsivel 34. héten megmondta akkor mostantól ne emeljem a gyereket mert eléggé megártott nekem ez. Így szülés előtt másfél héttel szoktattuk be február utolsó hetében. Bár a beszoktatás vicces volt azonnal hidegen hagytam így azonnal megszokta az új környezetet és nem is nagyon hiányoztam neki ( ez egy kicsit rosszul esett) de azért 1 nap ott voltunk együtt edéd időg, második nap ugyanez csak én kint a folyosón 3.nap egyedül ebédig 4. nap már ott is aludt... PÉnteken kezdtük a beszoktatást egy hét lement köv héten kedden jött a telefon ogy lázas a bölcsiben és aztán szerda hajnalban megszültem... Sokat volt beteg a nagyfiam igaz már bölcsi előtt is eléggé beteges volt amit lehetett mindig benyelt, aztán kiderült hogy az orrmandulája a ludas mert akkorák hogy egy sima nátha is bennszorul rámegy a takony fülére...stb így végül 2éves szülinapja előtt 1-2 héttel ki is kellett neki venni azóta nincs füles problémák viszont volt azóta is beteg nem is egyszer. A műtéten apja volt bent vele mert én a picivel nem alhattam bent. És ha a nagy elkapott valamit akkor bizony azt a kicsi is benyelte, zömében jóval enyhébb lefutással, viszont 8hós kora körül most mikuláskor atipusos tüdőgyulladással élevzhettük a kicsivel a betesda kórház vendégszeretetét ill februárban olyan csuda kórt hozott magával a nagy a bölcsiből ami az egész családon végigment hányásig fokozódó köhögés és magas lázmenetek először nagynál rá 2-3 napra kicsinél rá 1 napra mindkettőnkbnél férjem és én is jól benyeltük.

Mondjuk párom előtt le a kalapppal nagyon sokat segít a gyerekeknél pontosabban a nagyomnál bármit elvégez és most már a kicsivel is kezd megbarátkozni pl.: pelenkázás és társai témakörban. Párom ha kell este is felkel a gyerekhez pl.: mikor betegek voltak nálunk tök normális felosztás volt hogy ő a nagyot én a kicsit intéztem mível a kicsi még szopizik.


Én voltam a belinkelős válaszadó (aza a jó hosszú), mostani kommentem sem lett rövidke :-).


De szerintem ha már 2 gyerekkel plusz férj transzporttal boldogulsz akkor már 3mal sem lenne olyan nehéz dolgod, persze nehezebb mint most de simán meg tudnád oldani. Én sajnos nem vezetek bár utóbbi hónapokban előkapartam a 10 éve megszerzett jogsimat és mível kb utoljár a forgalmi vizsgán ültem kocsiba most újból elkezdetem megtanulni vezetni - ha megyünk valahová ált én vezetek és párom az anyós ülésen. Kell is a gyakorlás mert az óvi messze van nem gyalog távra így a nagyom szeptembertől kocsival fog oviba járni. És most megígényleg a kicsinek 2. szülinapjától az állami bölcsit bár sanszos hogy ő is CSANÁs lesz mint a nagy mert meg vagyunk velük elégedve (és közel is van) de azért megpróbáljuk az államit is.


Én 30askát nem szeretném ősz előtt hogy a kicsi is beszokjon már csanába/bölcsibe már a meérkezése előtt - bár ha szopizik akkor ez a terv füstbe megy :-)

Viszonz ha ősztől lennék terhes akkor 2 évnél nagyobb lenne a korkülönbség ami szerintem jobb lenne, mint a mostani 20 mert nagyomnak még szüksége lett volna 1-2 hónap egyke időre - ő olyan kis lelkizős befele fordulós kívülre mást mutat de belül nagyon kis rák. (az a csillagjegye).

2015. ápr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
36%
Krvára irigyellek, hogy ez a problémád. Az én férjem nem akar gyereket, egyáltalán. Sztem örülj annak, hogy ilyen a férjed!
2015. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Tudom, szerencsés vagyok :-) mindketten családcentrikusak vagyunk. Ha nem akart volna gyereket, hozzá se mentem volna.
2015. ápr. 10. 19:48
 27/33 anonim ***** válasza:
65%
Olyan jó, hogy most egy olyan kommentelő se tolja ide a fejét azzal, hogy egy nő csak annyi gyereket vállaljon, amennyit egyedül is fel tud nevelni.
2015. ápr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Ismertem olyan nőt, aki emiatt vetette el a 2. babáját. Mert megromlott a viszonya a férjével, es ugy érezte, egy gyereket könnyebben fel tudna nevelni egyedül. Aztán rettenetesen megbánta. Egész életében bánta. A férjével rendeződött a viszonya, és lett még egy gyerekük. De azt, amit elvetetett máig sajnálja. Félelemben nem lehet élni. Bárkivel barmi történhet. A lényeg, hogy amig tehetjük, tegyük meg a tőlünk telhető legjobbat.
2015. ápr. 11. 07:28
 29/33 anonim válasza:
nekem 5 gyerekem van :) persze :) csak varj egy kicsit . A baba jo dolog , de aludni biztos nem tudsz majd . Minden 2 órában kaját kell adni neki. Oda figyelés , furdetes , pelenkazas, es kitartás . Es ha van meg 2 gyereked akkor az is nagy gond . Nekem amikor a gyerekem 9 eves volt , és jött az uj akkor nagyon féltékeny volt de utána megszokta , tobb idot fog elvenni a kisbaba , de a masik gyerekekkel is kell foglalkozni . Akár az éjszaka közepén is folriad a kicsi hogy rosszat álmodott vagy éhes akkor bem jo . De ha félno es téged fog gondozni talan meg pelusozni akkor azt fogod mondani teljes mértékben megérte . Kölcsönös lesz , szerintem IGEN, CSAK VÁRJ EGY KICSIT VELE :)
2015. ápr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két fiam van 11 év korkülönbséggel, és ha a pici 2 év körül lesz szeretnénk egy harmadikat. Tehát igen a válaszom.:))
2015. ápr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!