Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek az újszülö...

Mennyit költöttetek az újszülött gyereketek érkezésére?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt a gyerekszobát, ruhákat, tisztálkodószereket, pelenkát, játékokat, egyéb kellékeket.

Ti honnan szereztétek be ezeket a dolgokat?

A további hónapokban átlagosan hogyan alakultak a költségek?


2015. ápr. 8. 11:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nehéz összeadni. Mi sem kaptunk semmit senkitől.


A kiságy és pelenkázó volt a két nagyobb összeg, összesen majdnem 70.000 Ft. A kisruhákat használt ruhacsomagban vettem, majdnem egy éves koráig minden volt benne a kisfiúnak, hibátlan állapotban, amiről senki nem mondta volna meg, hogy nem új, és ez volt 17.000 Ft. Csak sapkával, zoknival kellett kiegészíteni. Nagyon sok ruhát veszek most is használtan, de csak olyat, ami újszerű, sosem topis a fiam (csak a kertbe adok rá olyat, végülis a ruha van a gyerekért, nem a gyerek a ruháért) Babakocsink nincs, egy nagyon minőségi hordozókendő használtan 16.000 Ft volt. Kismotort egy éves kora után kapott, 4000 Ft alatt volt, ez új volt. Mosható pelusokat vettünk, 40 db nagyon jó minőségű tetra korszerű pelenkakülsőkkel együtt kb. 35.000 Ft, a mai napig (két éves) még 10 tetrával, néhány éjszakai betéttel és nagyobb külsőkkel kellett ezt a készletet kiegészíteni.


Tisztálkodószerek: előbb az orvos által felírtak, majd DM-es Babylove sensitive. Egyéb kellékek is onnan: fésű, stb.


Játékok nagyon sokáig nem is kellettek, újszülöttként a mi arcunkat nézte a fiam legszívesebben, amikor ébren volt, két hónapos korában már érdekelte egy forgó-zenélő játék (3000 Ft alatt), de a barna-fehér csíkos nadrágját órákig el tudta volna nézegetni, meg azokat az origami madarakat, amiket hajtogattunk neki. A mai napig is inkább használtan veszek jó minőségű színes fajátékot, mint újonnan gagyit, de nincs az a bolti játék, ami érdekesebb lenne számára, mint amit pl. a konyhában kipakolhat a szekrényből, vagy jó időben amit elbogarászhat a kertben.


Nagyon sokáig volt kizárólag anyatejes (10 hónapos koráig), mert nem fogadott el semmit. Amióta eszik mást is, azóta az étkezésre többet költünk mert igyekszem mindenből jobb minőségűt adni neki. A cipő még, ami nagyon drága, főleg tavasszal-nyáron, amikor kell valami bentre, egy könnyű szandál kintre és egy zártabb cipő is az esős időre. Cipőből én nem szívesen adok használtat, mert minden gyerek másképp tapossa ki, és ez szerintem nem jó a fejlődő lábnak. De a legdrágábbakat sem tudom megvenni.


Az autós hordozó és később a babaülés nagyon drága volt, erre szintén nem sajnáltuk a pénzt, nagyon utánanéztünk a teszteknek, és ebből sem vennék használtat.


Senkit nem akarok megbántani, de hallottam már én is olyat, hogy a saját kocsiját adott el az ifjú házaspár, hogy a gyerekszobát be tudja rendezni, ők soha hallani sem akartak semmi használtról, és csak a babakocsi több, mint 300.000-be került (annyiba, mint a mi rendes autónk). Aki ezt megteheti, az tegye, de ne panaszkodjon miatta, mert az irreálisan magas kiadások oka legtöbbször nem a baba, hanem a szülők telhetetlensége, vagy átgondolatlansága.

2015. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: azt kihagytam, hogy a mai eszemmel még sokkal több dolgot vennék használtan. Még tapasztalatlan voltam, de most már látom, hogy egy kiságy sem használódik el két év alatt (a miénk pontosan olyan, mint új korában, csak érett a fenyő), a pelenkázóról ugyanezt gondolom. Nem tudom elképzelni, hogyan lehet 100-150 ezret költeni havonta a gyerekre (ha nem betegség miatt, mert a gyógyszerek, Dévény-torna, egyebek tényleg drágák), nekünk jelenleg ennyi az összbevételünk egy hónapban, de sosem volt 200.000-nél többünk havonta.


Nem szabad kétségbeesni, egy babával drágább az élet, mint nélküle, de kis utánajárással, előre gondolkodással sokat lehet spórolni.

2015. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!