Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy laza izomzatú babát...

Ha egy laza izomzatú babát -aki e miatt sokkal lassabb a mozgásfejlődésben-, nem tornáztatnak, nem foglalkoznak a problémával, az a későbbiekben miben látja kárát a dolognak azon kívül, hogy lassabb a mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy konkrétan a laza izomzatnak milyen következményei lehetnek, de azt tudom, hogy a mozgásfejlődés és az agyi fejlődés összefügg. A kúszás, és főleg a mászás összehangolja a két agyféltekét, amelyik gyereknél kimarad vagy csak rövid ideig tart, nagyobb eséllyel alakul ki diszlekszia. A finommotorikával is összefügg, az a gyerek tud csak megtanulni például ceruzával bánni, amelyik már valamennyire az egész testét is uralja.
2014. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Például tanulási zavarban!
2014. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

a laza izomzatot csak következtettem,mert még 6 hónaposan is tartani kellett a hátát,mikor léptem vele. illetve úgy tudom,h feszes izomzattal hamarabb csinálnak ezt-azt,lazával később.

és kimondható,h. minden baba,akinek megkésett a mozgásfejlődése, az tanulási zavarral küzd? jelen esetben ez a baba 14-én lesz 10 hónapos és ott tart,h. hátrafelé NAGYON LASSAN kúszni próbál, picit kitolja a fenekét. megül,mert sokat ültették,de magától értelemszerűen nem tud felülni,mivel nem is mászik.

2014. márc. 28. 13:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, persze nem minden gyereknek lesz tanulási nehézsége, csak nagyobb rá az esély. Nem tudom, egy 10 hónapos gyereknek mit kell mindenképpen már csinálnia, de szerintem jobb most elvinni egy szakemberhez, és ha szükséges, néhány alkalommal elvinni tornára, mint később, óvodás-, iskoláskorban szembesülni vele, hogy mégis probléma lett belőle.
2014. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem biztos, hogy lesz, de lehet. Ültetni tilos lenne. Mindenképpen el kéne vinni szakemberhez, de ha jól sejtem, nem a te gyerekedről van szó, így nem nagyon tudsz beleszólni.
2014. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem a megkésett mozgásfejlődésű gyerekeknél nagyobb az esély tanulás nehézség kialakulásának. Hanem ha kimarad egy-két mozgásforma (kúszás vagy mászás)

ha most 10 hónaposan kezd el kúszni nem baj, dehogy baj. Kúszik, ez a fontos!

az a fontos, hogy végigmenjen a szükséges fejlődési szakaszokon

2014. márc. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Én most csak egy javaslatot szeretnék írni : lássa szakember, és legyen tornáztatva az a baba.
2014. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
tényleg nem az én babám, szakemberhez biztos nem fogják vinni,csak én izgulok érte nagyon,azért kíváncsiskodom. anyuka elmondása szerint az első két fia is 1 éves koráig semmit nem csinált,majd felállt és elindult. az egyik autista, sosem fog kiderülni milyen az iskolai teljesítménye, a második 4 éves lesz,még nem tudni hogy fog teljesíteni.
2014. márc. 28. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!