Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám vákummal és kulccsontt...

A babám vákummal és kulccsonttöréssel született. A későbbiekben lehetnek problémák?

Figyelt kérdés
Nem rég szültem az uzsokiban 4 hete. Vákummal született a kislányom, de a zárójelentésre nem írták rá, letagadták. Egyedül a kulccsonttörést írták bele. A probléma az, hogy elég nagy izom be van csomósdva a nyakán és ezért ellentart, vagyis jobb oldalra tartja legtöbbször a fejét. Tegnap dévényeshez vittem, gyakorta vinni kell őt.A kórházban hiába vertek ki a hisztit, nem igazán érdekelték, azzal magyarázták, hogy mivel alacsony vagyok(160 cm) és 3700 gramm és 57 cm-vel született a baba, ezért nem volt elég helye és ez miatt volt. Szerintem meg inkbáb azért mert több mint 2 órán át szültem, végén két doki volt bent és az egyik ajánlotta a vákumot. Nem nyomtam és hirtelen csak kicsusszant a gyerek. Jogilag lehet tenni valamit?
2015. ápr. 9. 11:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én 167 cm vagyok és 4520 grammos babát szültem simán. Nem volt vákum sem. Neki a bal válla keze volt lebénulva szülés után. Csak lógott szegényemnek a kis keze. Valószínű megnyomódott neki. Mikor jöttünk haza semmi baj nem volt.

Alacsony vagy nagy babád lett örülj neki hogy "csak ennyi" baj lett. Járjatok dévényre és minden rendben lesz.

2015. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hasonló kicsit a történetünk. Én is 160cm vagyok, de nem csak ez, hanem a mióma is megakadályozta a babámat abban, hogy magától jöjjön a világra, így vakumos lett. Ráírták a záróra, viszont azt, hogy eltörték(!) a kulcscsontját csak a 6 hetes kontrollon tudtam meg, mikor vittem az ortopédiára. nekem ezt "felejtették el" ráírni a papíromra.. Kicsi kezét folyton ökölbe tartotta, ez a hajlama még mindig kicsit látszódik, de ha játszik szépen bánik mindkét kezével. Meg a fejét tartotta ő is oldalra, de az ha jól emlékszem a 3. hónapra teljesen megszűnt. 4 hónapos koráig kellett tornáztatnunk. Most 7 hós.
2015. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha a szülőcsatornában van a gyerek, ott már NEM császároznak, mert fizikai képtelenség. Hüvelyen keresztül kell kiszedniük a babát vagy így, vagy úgy.


A vákuumot nem értem, azt elég sűrűn használják, meg azt sem, miért vagy kiakadva.

A szülésidődnek semmi köze a dologhoz, annak visznt igen, hogy nem volt heye a gyereknek normálisan.

2015. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

12-es, nem újdonság, sok babának eltörik a kulccsontját, ha elakad a válla.

Vagy ez, vagy meghal.

2015. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Persze, de ha annyira nem újdonság miért nem írták rá a papírra és nem mondták el, míg bent voltunk. Gondolom jogom van hozzá, hogy tudjam mi történt vele..
2015. ápr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Azért vagyok kiakadva mert ultrahangon nem mondta senki, hogy nincs elég helye meg ilyen problémái lennének a abának és könnyű az anyára fogni mindent. persze,h fizikai képtelenség kiszedni császárral, de ha látták, hogy nem megy és fél óra után is cska a két hajszála látszik a gyereknek, akkor már sejthették volna, hogy komplikáció fog fellépni. mindegy nagyon rmeélem, hogy nem marad így a gyereknek a feje és segíteni fog a dévény módszer. az a baj, hogy neki eléggé feltűnő, hogy ellentartja a kis fejét. de azért durva, hogy "elefelejtenek " valami ráírni.. elhiszem, hogy vannak problémák és nem tudtak mást csinálni én nem akarok ujjal mutogatni senkire, csak még mindig azt tudom hangsúlyozni, hogy a logikát nem értem miért nem tudták ráírni ..
2015. ápr. 11. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!