Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18hós és nem mutat a képekre,...

18hós és nem mutat a képekre, ha kérdezem. Nektek? Nem mutatja, hogy cicam, kutya. Tudja hogy mi az mert élőben ismeri őket, akkor muatja is. A tárgyakra is rámutat, a hozd ide ezt, vidd oda azt is megy.

Figyelt kérdés

csak a képeket nem akarja felismerni.ez baj?

a test részeit se mutatja, de ha öltözünk és úgy mondom tartja a lábát ,kezét, stb.

le van maradva?vagy a mozgás jobban lefoglalja?mert egy pillanatra se áll meg.


2010. febr. 19. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is pont ilyen, jövő hónap elején lesz 18 hónapos. Minden testrészét tudja már mutatni, kutyát, cicát is, de könyvben nem. És ő sem áll meg egy pillanatra sem... A múltkor pl. lapozgattunk egy könyvet, mutattam neki az állatokat, volt ott egy zebra, kérdeztem tőle hogy hol a zebra, felállt és odahozta a plüss zebráját. Nem igazán kötik le a könyvek, ahhoz egy helyben kellene ülni, és az nem megy :)))
2010. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyesmiről a gyerekorvost kérdezd. Ha tartja a kezét, lábát, vagy tárgyakra mutat, akkor egyértelmű, hogy érti, szóval max a képeket nem úgy ismeri fel, erre viszont nehéz valamit mondani, hogy baj-e vagy sem. Próbáld meg esetleg gyakorolni, mi pl saját képeit szoktuk neki mutatni, és egy idő után felismerte, hogy ott van :) De nagy és egyszerű képeket mutass neki, szoktunk pl olyat, hogy a pancsoló könyvben (ott nagyon vastagok a körvonalak), hol vannak a gyerekek, és megkeresi azt a részt, ahol látszódnak emberi fejek. De ezt nem magától csinálja, hanem sokszor "olvastuk együtt", és mindig mutogattuk, mi hol van. Esetleg a kedvenc tárgyait fényképezd le, és azt mutogasd végig képen, ahhoz mit szól.
2010. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak 1 éves de már látom, hogy Ő is ilyen lesz. A könyvben nem érdekli a cica viszont ha mondom, hogy cica akkor megy az ajtóhoz mert ott szokott ülni. Meg a másik, hogy 3 perc után otthagy könyvestül mert nem köti le.
2010. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem most lesz 18 hós a fiam, és mostanában kezdte (kb. 1 hónapja) mutatni. Mondjuk a cica és a kutya megy, de amúgy minden más állat, neki vau-vau. Már-már direkt csinálja, mert csak nevet és egyfolytában csak hajtogatja, hogy vau-vau, amikor én a képen lévő állat nevét mondom:-) Viszont olyan is van, hogy kérdezem, de a világért sem mutatna rá semmire. Szerintem nem mindig köti le. Kérdésre mutatja, hogy hol a feje(okos feje), stb. Ilyenkor körbe megyünk, hol az övé, ill. mindenkié, aki a közelébe van.

Kérdezd meg a gyerekorvost, védőnőt.

Szerintem elég, ha két évesen tudja ezeket.

2010. febr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Enyém ugyanilyen:)

De ő már 2 éves és fiú. Mindent megért, odahoz, dugja a kezét, lábát,mossa a pocit, a macinak is mindenét végigtörölgeti (mintha fürdetné) de ha én kérem vagy kérdezem tőle akkor könyvben tuti nem mutatja meg.

Nem tudom miért van ez, de szerintem ez így önmagában biztos nem baj.

Az én fiam is egy örökmozgó ha nem alszik épp, akkor meg nem áll egész nap.

Olyan hogy ölembe ülve mesét "olvasunk" kb. 5 percre ha van.

2010. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kisfiam 14 hós és ugyanilyen:)

akkor még ilyen marad egy darabig ahogy olvasom a többi hozzászólást:)

kisfiamnak is mutatom a könyvbe a macit és kérdezem hogy hol van ő inkább odahozza a maciját:)

mesét nem tudok neki olvasni mert kiveszi a könyvet a kezemből fél perc alatt átforgatja és megy is tovább:)

most kapott egy alátétet az asztalra nagy állatok vannak rajta arról tanuljuk a csigát kukacot meg ilyeneket. a csigát már megmutatja:)

nagyon sokmindent megért és kb két hete mindenre óóóóóó-zik, szinte egész nap és mutogat mindenre:)

2010. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A felsoroltakhoz még annyit tennék hozzá, hogy bocsánat, de olyan idióta figurák vannak néhány könyvben, hogy egy felnőttnek is elég felismerni! :))

Kaptunk egy cicás könyvet, amiben inkább a farkashoz hasonlít az a cica, és a mókus szinte tök ugyanolyan benne, csak a cica fekete, mókus barna. :)

Nálunk egér-mánia van (külf), már mindenféle plüss egere van, mindegyik nagyobb az élőben nagyobb állatoknál. A képeken látja a nagyobb állatokat, mint a maci, csacsi, ló, na ezek után magyarázd meg, hogy az a kis pici izé a képen, az az egér, mert az a kisebb ám a macskánál és a kutyánál is!:)

Mivel macikkal különösen nagy a hasonlóság, kitaláltam, hogy aminek farka van, az egér, aminek nincs vagy kicsi, az maci. Pár nappal később felfedeztem, hogy van olyan egere, aminek nincs is farka, és olyan macija, aminek kb. 3 cm-es farka van, tehát nem egy "pamacs"...

Szóval erre is gondolj! Jó, ha élőben látja szerintem az állatokat, szerintem az legyen a mérvadó. Felénk (nem nekünk) csak kutyákat látni, igen ritkán egy-egy macskát, ezért igazi különlegesség, ha Magyaro-ra megyünk, és majd megnézheti a baromfiudvart, netán tehén, disznó... A youtube-n ha beírod, tiere für kinder, kijön egy kb. 9 perces felvétel az állatok hangjairól, ezt nézzük néha.

2010. febr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!