Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is hülyén csinálom...

Szerintetek is hülyén csinálom az etetést?

Figyelt kérdés

Két és fél hetes tápszeres babám nagyon mélyen és sokat alszik, épp most kezd elmúlni nála a sárgaság.

Ezért 3, max 3 és fél óránként ébresztem enni, éjszaka pedig 4 vagy 5 óránként. Már alvás közben látszik rajta hogy éhes, cuppog, nyalogatja a kezét, stb. Nem szoktam megvárni hogy sírjon, mert akkor meg nagyon mohón kezd enni és félrenyel.


A férjem szerint így túletetem, és meg kéne várnom, míg magától ébred és sír.

Szerintetek is, vagy jó ez így?



2015. ápr. 11. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod, esetleg 4 órát azért kivárhatsz, ha nem ébred magától, nem muszáj a 3 órát tartani. Este pedig talán tovább is hagyhatod kicsit, lassan úgyis "megtanulja" az éjszakéákat
2015. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel besárgult a babád, teljesen jól csinálod, bár tényleg kivárhatod napközben a 4 órát is, éjszaka akár 6 órát is kivárhatsz.

Kislányom most 6hós, 3 hetes kora óta nem ébred éjjel, tehát nem is eszik éjjel, nappal pedig 4 óránként eszik. (így volt pár hetesen is)

2015. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, teljesen jól csinálod, amíg sárga, addig ébreszteni kell, nincs mese. De most már tényleg le kell mennie róla pár napon belül, úgyhogy lassan visszavehetsz, megvárhatod, míg magától ébred.
2015. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól csinàlod. Nem kell megvàrni amìg ordìt az éhségtől.
2015. ápr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 3 3,5 óra tök jó, az alatt meg tudja emészteni a kaját, nálunk volt az elején 20 percenként evés is, jó nagy káosz meg túletetés, kis agybajjal meg ordítással egybekötve....valóban túl lehet etetni a gyereket, de ahogy most leírod, az jónak tűnik :)
2015. ápr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs az etetéssel. Sőt nekem elég rendszeretetnek tűnik.

Nekem is be volt sárgulva a kicsi és én azt hiszem csak egyszer keltettem fel enni éjjel.

Aztán napközben meg 3 óránként evett. Soha nem vártam meg míg ordít az éhségtől,ahogyan most sem.

Most már rég elmúlt a sárgaság,az éjszakát végig alussza és 4 óránként eszik nappal./16 hetes/

2015. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
még jó,hogy jól csinálod. egy sárga babának sokkal több folyadék kell,különben kiszárad. ilyenkor aluszékonyabbak ezért nem is jelzik az éhségetszomjúságot. ha hagyod aludni,még többet fog,és még kevesebbet fog enni. keltsd csak,amíg nem múlik el neki teljesen. de utána is a 4 órát jó tartani még ekkorának. éjszaka meg majd úgyis az igényeitől,súlyától függ,hogy kis ideig kell-e kelteni majd még,vagy lehet hagyni. ha elmúlt a sárgaság,szerintem könnyebben ébred,és jelzi az éhséget,akkor lehet nem alszik olyan mélyen. de hát én is kivettem az ágyból mikor kezdett nyöszörögni,meg épp fel akarta falni a kezeit,mert aztán 5 perc múlva kipattant a szeme,és kegyetlen éhes vísítást kaptam :D úgyhogy sietni kellett,1perc türelem nem volt. így legalább nem nyel annyi levegőt se,ha nem úgy fal. később már úgy se lesz olyan mohó.
2015. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!