Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom butaság, de nem vagyok...

Tudom butaság, de nem vagyok benne biztos hogy jól csinálom-e? Biztos jó ez így? Sokszor olyan lelkiismeret furdalásom van.

Figyelt kérdés
Hamarosan 2 hónapos lesz a kislányom. Este fürdetés és evés után szinte rögtön elalszik a kiságyában és éjszaka is max 2szer ébred fel. Nap közben csak szenvedtem vele. Se a pihenőszékben, se kézben, se a kiságyban, sehol nem akart elaludni. Észrevettem, hogy a babakocsiban a friss levegőn, ha lemegyünk rögtön elalszik. Így napközben kinn alszik az erkélyen. De az a baj, hogy nem egy nap egyszer alszik kinn jó nagyot, hanem minden etetés után kiteszem. Mindig teszek egy próbát benn a lakásban hátha elalszik, de ha el is alszik a kezemben ha le szeretném tenni abban a pillanatban felébred. Ezt úgy kell elképzelni, hogy tisztába teszem, megetetem és kiteszem aludni, aztán 3-4 óra múlva behozom etetni újra pelus csere és megint ki. Ettől olyan szintű lelkiismeret furdalásom van, hogy csak bőgök. Más anyáktól hallom így meg úgy szenvednek a babával én meg csak kirakom az erkélyre mintha nem foglalkoznék vele.. nekem is többet kéne úgymond szenvedni vele, hátha elérném hogy benn is aludjon napközbe. Azt érzem hogy túl keveset foglalkozom vele. Első babám és fogalmam sincs mit hogy kéne.Ez így nem jó, nem megoldás hogy csak úgy kirakom és kész. :( Tudom hogy butaság kicsit de tényleg ezt érzem.
2014. dec. 26. 22:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

En hagynam aludni.

Majd no, egyre tobbet lesz fent, es jatszhatsz vele, ne legyen ezert lelkiismeretfurdalasod.

En letettem a fiam, es aludt, a kisagyban, orultem, h alszik, te is orulj 😊

2014. dec. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Es meg valami, jo levegon alszik, semmi rosszat nem teszel vele. Mivel lenne jobb, ha egesz nap sirnaa lakasban? Vagy egesz nap tologatnad az utcan? Ha baja lenne, jelezne, nyugi.
2014. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem is azal van a problema hogy kiteszed, jo a friss levego, na de kerlek ne december vegen tedd ezt, 3.4.ora egy 2 hos kisbanak biztosan nem tesz jot!
2014. dec. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

Csak egyetlen egy dolgot tehetsz: Adj hálát! ;) Jó babázást/pihenést!


Egy soha sehol nem alvó féléves anyukája

2014. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó: nekem az összes gyerekem télen is kinn aludtak a teraszon a babakocsiban, se semmi bajuk sem volt soha, mégcsak náthásak sem lettek. Pedig akár -10 fokban is kinn voltak.


Ha rendesen fel van öltöztetve meg betakarva, akkor sokkal jobb egy pici babának is kinn a friss levegön, mint benn a (túl)fütött lakásban.

2014. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Hát ezt lehet jobb lenne egy orvossal megbeszélni. nem tudom, én el se tudom képzelni, hogy egy ilyen pici baba, órákat fekszik kint mozdulatlanul... Basszus, lassan minuszok járnak, nem fog megfagyni???
2014. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Norvegiaban, Finnorszagban is kint altatjak a gyerekeket.

Mondjuk -10 foknal hidegebb idoben, vagy kodos, szeles idoben nem vinnem ki, plusz nyilvan tudod, h kremezni kell akis pofijat.

A bolcsodekben is bebugyolalva kint altatnak, legjobb a szorme.

2014. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%
Nekem a védőnő mesélte, hogy a télen született kisfia a teraszon aludt napközben, bent a lakásban nem volt hajlandó. Én minden nap órákat sétáltam a fiammal, még hóesésben is sétáltunk, bár akkor kevesebbet. Soha nem volt beteg, nem fázott meg. Csak fel kell öltöztetni, betakarni és kell egy kellően védett babakocsi. Ne legyen emiatt lelkiismeretfurdalásod. És ne félj, nem fog megfazni.
2014. dec. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

A fiunk 4 hónapos koráig kb. evett, aludt. NEm tudom, hogy 6 órát ébren volt-e az evésekkel együtt egy nap. Aztán elkezdett mozogni, kúszni, játszani a játékokkal és egyre többet volt napközben ébren és aludt kevesebbet. Éjszakai jószokását sosem adta alább, vannak ilyen babák is, hagy pihenni, a nyugodt, jó evő baba hálás lesz később is, de nem alszik egész nap majd, ha érdekli a világ már. És hidd el, fog jelezni, ha nem ez lesz az igénye már.


Kint azért alszik jól, mert nincs melege. Ne altasd bent csak 20 fok körül, vannak babák, akik nem alszanak jól melegben. Nálunk éjjel 18 fok van pl. és alszik 12 órát is békésen 2 hónapos korától éjszaka.

2014. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%

szerintem ez igy nagyon meredek meredek...8 héttel ezelott még a hasadban volt..most meg kint van az erkélyen 5-6 orát a hidegben?? :-O


probálj vele "játszani", ringasd, énekelj, vegyél hordozokendot, de azért szerintem ezt nem kellene csinálni, hogy

"megetetem és kiteszem aludni, aztán 3-4 óra múlva behozom etetni újra pelus csere és megint ki."

szerintem neked orvosi segitség kellene..egy 8 hetes baba ne aludjon kint szerintem 6-7! orát egy nap és aki ezt helyesli azokkal valami nagyon nincs rendben!

foglalkozz azzal a kicsi babával!

2014. dec. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!