Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire hisztis lenne a fiam?

Ennyire hisztis lenne a fiam?

Figyelt kérdés

8 hónapos...már mászik,felül,kiságy szélébe kapaszkodva feláll.

Napközben 1-2 orát alszik..ez a maximum.Hiába teszem le feláll és sir.Általában a mi ágyunkon játszott eddig de most már nagyon menő az ágy széle...onnan pedig a padlo fejjel előre.Leteszek egy takarot a földre és lerakom.Nem tetszik neki üvölt.Laptopomat persze nagy vigyorral püfölné.Neki is van 1 kis tablete (játék)

nem kell neki.Ha valamiért sir,felveszem abba hagyja és nézeget.Leteszem újra elkezd üvölteni.Hiába terelném el a figyelmét bármivel,nem használ.Játszanék vele az se tetszik.Akármit csinálok nem jó.Babakompba berakom szintén sir.Van Jumperoo-ja is...tetszett neki egy ideig most már ez sem jo.Semmit nem tudok tőle csinálni.

Én ugy látom valamit elrontottam.Fogalmam sincs mit csináljak vele,hogy legalább egy kis ideig el legyen.



2015. ápr. 13. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Valamit? Kb mindent sz.rul csinálsz, pedig nem bonyorult, a jó viselkedèst jutalmazzuka rosszat büntetjük. Olyan nincs hogy felveszem mert különben ordìt... Naná hogy legközelebb is ordìtani fog, azèrt kapja meg amit akar. Miközben ott kène hagyni aztán ordìtson amìg bìr.
2015. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"...ott kène hagyni aztán ordìtson amìg bìr."

Én nem vagyok, az a minden nyikkra ugró, gyereket felkapó fajta, de a fenti mondatot nehogy megfogadd.

Valószínűleg szeparációs szorongása van, állandóan veled akar lenni. Ezzel sokat nem tudsz kezdeni, el fog múlni. Ne cipeld egész nap, ezt én sem javaslom, de legyél vele, ha leteszed a földre ülj mellé, ha dolgod van, menjen veled. Ágyon ne játsszon, sokkal jobb a föld.

2015. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1/-es...Akkor ha elkezd sirni és alvás helyett feláll..akkor verjem meg?!Kiabáljak vele?Felesleges..pici még ahhoz hogy megértse amit mondok.


Nem gondolom azt hogy azzal hogy felveszem amikor keservesen sir rosszat teszek.


2/-es Padlón elmászkál,hiába vagyok itt vele..kb 2 perc és újra sir.Megtalálta a papirokat,most ezeket pakolja :)

2015. ápr. 13. 12:27
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Biztos lepontoznak ezért, de szerintem hagyd egy kicsit sírni, nem azt mondom, hogy hagyd ott hadd üvöltsön, de pl amíg teregetsz addig beszélgess neki és ha sír, akkor sír, de ez csak pár perc. Sírás nélkül nem nőnek fel a gyerekek!

10 hónapos kislány anyukája!

2015. ápr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem kapom fel rögtön

Alvásnál is csak beteszem a kiságyba-2 perc sirás után elszokott aludni!De mostanában nem.

Kiságyba szoktam betenni amig a szobába tevékenykedek,ott nincs kábel,nincs laptop,nem eshet le.

:)

2015. ápr. 13. 12:50
 6/14 anonim ***** válasza:

Tedd le a földre hadd mászkáljon. Nem kell már alá takaró se, úgyis lemászik róla. Most pár napig üvölt, mert eddig az ágy puha volt, most a kemény talajt meg kell szoknia (már rég meg kellett volna)

Pakolj köré csörgő, zörgő játékokat! Építs neki tornyot amit rombolhat. Mondókázzatok.

És minden nem neki való dolgot rakj el az ő magasságából, többek közt a laptopot is.

Ha mész ki a szobából, hívd magad után, hadd másszon utánad.

Napközben 1-2 órát alszik-lehet ennyi elég neki, és azért nem akar aludni.

2015. ápr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hivom én a szobában de nem jön.A nevére sem figyel.

Ha lógatok az orra elött valamit, ami Őt érdekli,oda jön de nem azért mert én hivom.

:)

2015. ápr. 13. 13:50
 8/14 anonim ***** válasza:

az én fiam is ugyan ezt csinálja az alvásnál. 7 hós koráig letettem és aludt 5 percen belül, akkor megtanult felállni és káosz minden. majd elkezdtem ringatni, félig meddig bevált, de leszakad a kezem a 9kilós popsija alatt :) azt "megtanultam" a férjem altatási módszerét. karomba veszem, elfekszek fel, odaadom neki az egyik kezem had fogja, a másik kezemmel pedig simogatom a pocakját, buksiját, attól függ hogy érem el. és 10perc nem kell és alszik. nekem is kényelmesebb :) és imádom mikor így összebújunk. szerintem álmos a te fiad is azért nincs el napközben...de amúgy hagyd had pakoljon. én is egy hónap alatt elrendeztem a konyhát hogy bababarát legyen. van egy polc ahol pakolászhat, tettem elé habtapit, akkor még elég instabil volt, nehogy beverje a fejét. a hűtőre képeslapok vannak téve, imádja leszedni, meg hűtőmágnesek. akkor beletettem a szárítócsipeszeket egy dobozba, azokkal is eljátszik...a fiókokat leragasztottam, az alsót teletettem műanyag fedővel azt is pakolgatja. ma pl újságokat adtam neki, tépkedte, gyűrögette, de el volt vele...meg szeret szatyrokkal csörögni, de azért ezeknél figyelj nehogy megegye :) tehát hagyd hogy felfedezze a dolgokat. a laptop nálunk nagy csábító...ha fent van óránként max 1-2 percre nyitom ki hogy megnézzem van e levél de azonnal jön és csapkod. tehát a laptopot eldugom előle. esetleg adhatsz neki távirányítót amit nem használtok, vagy ha nem sajnáljátok akkor a mostanit is elem nélkül...vagy az én fiam szereti még a kis palackba tett babot :) megpróbálja elkapni, elgurul megy utána, a tojástartókat is lepakoltam neki, örömmel dönti le állandóan. stb...

de szerintem az alvást próbáld meg megoldani, mert nálunk is volt ilyen szakasz, nagyon ellenkezett én meg azt hittem nem álmos, egész nap nyűgös volt. az én fiam úgy jelzi ha kezd fáradni, hogy jön oda hozzám és kapaszkodik fel a lábamon, tehát kéreckedik fel, bújik.

2015. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kikapcsoltam a laptopot,ezért nem tudtam írni.Igy már nem is érdekelte.

letettem aludni de sírt. Úgyhogy babakocsiba el aludt.2,5 órás sétából 2,5 órát aludt :)

Utána mondhatni egy "angyal" volt.

Ha csend vagy és sötét a szobába,egy hang nélkül elalszik! :)

2015. ápr. 14. 15:29
 10/14 anonim ***** válasza:

8as vagyok :) ügyes vagy...ha nappal is csend és sötét kell a szobába, hát legyen csend és sötét, csak arra figyelj hogy az éjszakai alvása ne változzon.

nálunk általában a séta arra van ha fent akarom tartani :) 1.5 órából max 20percet szokott aludni...

a továbbiakban is a legjobbakat :)

2015. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!