Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a véleménye a kisbabá...

Kinek mi a véleménye a kisbabákról? Kérlek elmondanátok, hogy válalnátok/válaltatok-e vagy nem? És ha igen miért? Mi a rossz bennük és mi a jó?

Figyelt kérdés
Abban furcsa helyzetben vagyok, hogy a szívem azt diktálja, hogy válaljak gyereket, az agyam viszont mást mond. A háttér meg van. Stabil kapcsolat, lakás stb. Csak valahogy bizonytalan vagyok. Nem tudom hallgassak-e a szivemre és h készen állok-e az anyaságra. Amúgy párom szeretne babót.Tudnátok segíteni? 22L
2015. ápr. 14. 22:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak és szépek.

Párommal nem vagyunk házasok, de 4 éve együtt vagyunk.

2015. ápr. 15. 10:26
 12/12 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretnék gyereket, minden ambivalens érzésem és gondolatom ellenére. Tudom, hogy a kisbaba nemcsak nagyon édes, hanem nagyon rám lesz utalva, hatalmas felelősség, a nap 24 órájában rendelkezésre kell állnom majd. Segít a tudat, hogy a férjem is aktívan ki akarja venni a részét majd belőle, a munkát is úgy tervezzük, hogy felváltva leszünk otthon. Segít aza tudat is, hogy van egy itteni barátnőm, akinek már nagyobb gyerekei vannak, és anyukámat, és a tesómat is felhívhatom bármikor.


Nekem az az ijesztő, hogy tényleg folyamatosan ott lesz egy másik emberi lény, akinek ki kell találnom, hogy mi a jó neki, miért sír, hogyan tudok boldog felnőttetnevelni belőle.


Ugyanakkor nagyon izgalmas feladat, és a legtöbb szülő elmondása szerint semmihez sem hasonlítható érzés. Valamiért bennem is előjött a vágy/ösztön a gyerekre, pedig racionális okot nem nagyon tudok mondani, hogy miért jó, ha van. Kíváncsi is vagyok, hogy milyen leszek szülőnek, és azt is várom, hogy a férjemmel majd ketten örülhessünk a szép pillanatoknak, amikor például a gyerek először mosolyog, vagy vicces hangokat ad ki, vagy el kezd járni, beszélni, vagy mikor majd kamasz lesz, és össze kell ülnünk, hogy megoldjunk együtt egy kihívást.


Ez tényleg olyan dolog, ami szerintem szívből jön, így ésszel nem is nagyon lehet erre mit mondani.

2015. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!