Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez minden babával így van...

Ez minden babával így van ilyenkor, vagy én vagyok béna és rossz anya?

Figyelt kérdés

A kisfiam 7 és fél hónapos, most 2 héten belül először felült, aztán feltérdelt, most próbálkozik a felállással, elkezdett először kúszni, aztán mászni is, szóval mindent egyszerre. Na de. Csak ma kb. ötször ütötte be a fejét, hanyatt esett térdelésből, aztán állásból, aztán egyszer oldalra dőlt el, aztán mászás közben előre esett... szóval össze-vissza üti magát :(. Pedig esküszöm figyelek rá, de olyan hirtelen csinál dolgokat, és olyan váratlanokat, hogy képtelenség megelőzni. Rosszul csinálok valamit, vagy minden baba átmegy ezen? Nem lesz baja a sok fejsérüléstől (vagy nem igazán sérülés, csak beüti, és sír, néha csak pár pillanatig, néha keservesebben...)?

Jobban kellene figyelnem, igaz? :(


2015. márc. 30. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden baba átmegy ezen. 1-2 hét és megtanul úgy esni h ne üsse be magát. Hagyd esni akkor gyorsabban megtanulja DE arra figyelj h éles sarok, tárgy fele, bútor sarka fele, betonra ne essen.
2015. márc. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk nem volt ilyen. Megmondom őszintén, hogy addig, míg csak mászott, míg csak felállt, míg csak elkezdett járni a fiunk, egyáltalán nem mondhatnám, hogy lettek volna balesetek. Egész óvatosan és jól csinálta az esést, meg egyébként meg is tanulnak esni is, tehát jól megtartják magukat. Na, aztán mikor már biztosan érezte a talajt a lába alatt, és eljött az az idő, hogy nemcsak jár, hanem már szalad verzió, na akkor aztán volt esés, kelés, hiába figyelt oda a gyerek.

Ez nem a te hibád, a szemed mindig legyen rajta, de vannak helyzetek, amik olyan gyorsan történnek, hogy nem tudsz ellene tenni, ilyenkor megtörténik és kész. És mondom, egy idő után megtanulnak esni is.

Szóval fel a fejjel!:)

2015. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem föleg az elsö lányom volt ilyen.

De amijkor nem tudtam rá figyelni betettem a járokába, ekkor ott biztonságba volt, és amikor nem ott volt figyeltem és a feje alá tettem a kezemet, hagytam esni, de a kezem ott volt a feje alatt. pár hétig állandóan a fejüket ütik.

2015. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom is 6 hónaposan egyszerre tanult meg mindent felülni rá 1 hétre mászni (nem kúszott) majd 8 hónaposan felállt 9 hónaposan tett pár lépést és csak 10 hónaposan ment stabilan. Addig minden nap voltak esések. Volt mikor állt és hirtelen hátradőlt. Jól beverte a fejét. Vagy épp előre esett. Mikor tanult járni akkor kb óránként elesett. De kb 1 hét alatt megtanulta hogyan kell elesni. Nem lett semmi baja. De ha nagyon beveri a fejét figyelni kell.

Most 17,5 hónapos két hete jött rá hogy a székre is fel tud mászni, azóta 3-szor esett le. Ma pl úgy hogy ott főztem mellette. Olyan hirtelen esnek hogy nem lehet kivédeni.

2015. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A fiam 6hónaposan felàlltvoltak àm esèsek , vagy 2 hónap kellett mre igazàn stabil lett ès el mertem tàvolodni tőle most 9 hónapos most merem kimondani hogy elèg stabl esès nèlkül fel le megy az àgyon ès be ki a lavórokba, szerint2m addig tart ez mèg el nem kezd jàrni...
2015. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!