Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Haragszom a kisbabámra, mert...

Haragszom a kisbabámra, mert nem lehet szeretgetni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon lelkiismeret furdalásom van. Az én kisbabámat egészen egyszerűen nem lehet szeretgetni. Látom a sok összebújós képet facebookon és sírva fakadok....hozzám egyáltalán nem bújik a 6 hónapos kislányom. Nem igényli a szeretetem és elegem van. Kicsi korom óta vágyom kisbabára, legszívesebben egész nap puszilgatnám, ölelgetném de nem engedi. Eltolja magát, nem bújik oda, eltartja a kezeit. És akkor olvasom a sok " te jelented neki a világot" " A te érintésed a legjobb neki" és azt gondolom hogy nem is tudja hogy én vagyok az anyukája és egyáltalán nincs rám szüksége. Sokszor már azt érzem hogy haragszom rá és inkább akkor leteszem hogy akkor hagyjuk is..... nem így képzeltem, nagyon csalódott vagyok és folyton bőgök...Annyira szeretném szeretgetni, magamhoz ölelni, együtt aludni.. Mit lehet ilyenkor tenni?
2015. ápr. 15. 19:47
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy próbáltam a baba masszázst de 3 perc után nyüszít.....
2015. ápr. 15. 19:49
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Ne várd tőle azt a kommunikációs készletet, amivel egy felnőtt rendelkezik. A szeretetet nem csak fizikai kontaktussal lehet kifejezni.Vannak bújós és kevésbé bújós emberek, lehet, hogy ő is az előbbi típus.


De a lányomnak is sokáig ilyen időszaka volt, ő 10 hónapos korában kezdett bújni. Addig érdekesebb volt a lakás és a tárgyak, mint én.


Egyszerű kommunikációs félreértés van köztetek. Kapsz egyébként mástól szeretetet, vagy kizárólag rá tudsz támaszkodni ilyen szempontból?

2015. ápr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Erre csak egy dolgot tudok írni: menj pszichologushoz, nagyon nem normáls, ahogy hozzáállsz a gyerekedhez. A gyerek egy önálló személyiség, nem azért van, hogy a te szeretigényed, amit nem kapsz meg mástól kielégítse, egy 6 hónapostól egyébként is mit vársz? Ilyen pici baba még nem tudja az érzelmeit kifejezni, hogy tudna már hozzádbújni? Azt ne mondja, hogy szeret?
2015. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen a fiam és a lányom sem bújt.

Én is azt hittem, hogy majd bújunk, meg minden, de nem. :)

Ne legyél elkeseredve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:)

Fiam 2,5 éves, kb 1 éve bújik. Lányom 7 hós, ő még eltol.

2015. ápr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
nem valószínű,hogy úgy tol el,ahogy te érzed. ha sír,abbahagyja megnyugszik ha felveszed? reggelente rád vigyorog mikor meglát? inkább ezek számítanak,egy ekora még nem bújik úgy. azok beállított,fotós képek.
2015. ápr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

"Az kimaradt, hogy próbáltam a baba masszázst de 3 perc után nyüszít.....

"


Mitcsinál?!

2015. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
9%

a baba nem egy kabalamaci, hogy kényed kedvedre szorongasd :D


de valahogy így én még korábban érztem magam, amikor még minden nap non stop szoptatásból állt, meg pelenkacseréből, meg altatásból.

sokat segített ez az idézet, tlán neked is fog :


"Néha talán úgy érzed, csak egy kéz vagy, akinek mindig ott kell lennie, egy tejcsarnok,

ami nonstop nyitva tart, egy öl, amiben mindig van szabad hely, egy láb, aki mindig rohan, ha hívják.

De a babának sokkal többet jelent ez: biztonságot, bizalmat, jelet arra, hogy a világ jó hely, ahol gondoskodnak róla,

ahol szeretik őt, ahol érdemes élni, mert csodálatos. Épp, mint anya . "

Néha talán úgy érzed, csak egy kéz vagy, akinek mindig ott kell lennie, egy tejcsarnok,

ami nonstop nyitva tart, egy öl, amiben mindig van szabad hely, egy láb, aki mindig rohan, ha hívják.

De a babának sokkal többet jelent ez: biztonságot, bizalmat, jelet arra, hogy a világ jó hely, ahol gondoskodnak róla,

ahol szeretik őt, ahol érdemes élni, mert csodálatos. Épp, mint anya ."

Vida Ágnes

2015. ápr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*bocsi a másolási hibáért..
2015. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos kisfiam mostanában kezdett bújni. :)

(Ne higgy el mindent, amit látsz a fb-on...)

2015. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az en lanyaim sem ugy bújtak.. A nagyobbik most sem az csak ha szeretne valamit :P (5 eves)

A kicsit mar lehet olelni, o 9 honapos lesz 1 het mulva. De o ugyanugy nem bujik hozzam. Nekem az is mar haladas, hogy hagyja, hogy simogassam hosszu percekig es latom rajta, hogy jolesik neki. Van, hogy abba alszik bele. Meg ha ketsegbeesik valamiert es sir, ha felveszem azonnal megnyugszik. Ok még igy fejezik ki, hogy szeretnek es szukseguk van rad :)

2015. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!