Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A születési súlyotokat megháro...

A születési súlyotokat megháromszoroztátok 1 éves korára?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 kg-val született, most 9 hónapos, de már 100 %, hogy nem lesz 12kg 3 hónap múlva, hisz most 9,3 kg, és az utóbbi 2 hónapban csak 200 grammokat hízott! Már megtette az első lépéseit, tehát nem is fog megugrani a hízása, mivel nagyon sokat mozog. Még anyatejes (napi 600 ml minimum), és minden nap eszik 250 ml főzit, plussz gyümölcs és pép összesen 200 gr.

HOgy sikerült elérni valakinek a 3-szoros súlyt? Akinek nem sikerült, ott a doki véleményezte a lemaradást?


2010. febr. 20. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam hónap elején lesz 9 hónapos, de már triplázott.

Azt nem tudom, hogy sikerült elérni. Idáig evett szépen, mostanában nem sokat, mert küzd a fogaival, de ha pl nem eszi meg a gyümi adagot, vagy főzelék adagot, akkor adok neki tápszert, mert ha nem nem szól, hogy éhes, viszont éjjel kel fel enni. Lehet, hogy az éjjeli evéstől hízik, vagy nem is tudom.

2010. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom most egy éves. 3900 grammal született, és most 9390 gramm, pedig nem vékony baba.

Szerintem hülyeség ez a háromszorozás.


Mióta mászik, és főleg mióta jár, alig hízik.

Az elmúlt három hónapban még fél kilót sem hízott!

2010. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben kell megháromszorozni a súlyukat! Ez inkább az átlagos születési súllyal született babákra vonatkozik. A fiad teljesen jó súlyban van. Lányom koraszülött volt és 2440gr volt. Most 10hónapos és 9250gr. Ő megsokszorozta,mert volt mit behoznia. Nem kell szentírásnak venni ezt a háromszorozást,mert csak kikészül az ember tőle. A lényeg, hogy egy 1éves baba átlagosan 9-12kg körül van. Nem egyformák a babák. Ameddig eszik rendesen, hízik addig nincs gond. Ne aggódj! Nagyon szépen fejlődik a fiad!
2010. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3850 grammal született és egy évesen 11700 gramm volt így éppen megtriplázta.
2010. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagy marhaság ez a háromszorozás!!! Lányom gurulna ha triplázna. Jövőhéten lesz egy éves, most kb 8600gr, születésekor 3500volt. Nagyon aktív baba, állandóan jön-megy, alig lehet követni. Egészséges, jókedvű, eszik amennyi jól esik neki, csak azért nem fogom "tömni" hogy megháromszorozza a súlyát mert az van írva a nagykönyvben. Szerintem nálatok is minden rendben, ne aggódj!!
2010. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mint azt előttem is írták az átlag vagy kis súllyal született babákra vonatkozik a félévesen duplázás, egyévesen triplázás. Képzeld el a tavaly 5-6 kilóval született babát,biztos nem lesz 15-18 kiló 1 évesen. Az én fiam 2900grammal született és 3 hónaposan duplázta 7 hónaposan triplázta a súlyát.
2010. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Alányom 2880grammal születet és most 14 hónapos és 11kg!
2010. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az enyém duplázott félévesen, de triplázni ő sem fog.

3000g volt születésekor, majd 6550g 6 hónaposan-


Most 9 hónapos és 7700g, a 9 kg-t nem fogja elérni. Én drukkolok, hogy 8,5 kg legyen egy évesen.

2010. febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A lányom 4180 g-mal született. 7,5 hónaposan duplázott, egy évesen 10,5 kg volt, most 21 hónapos és nincs egészen 12 kg, szóval még messze vegyunk a triplázástól, így közel két évesen is. A doki azt mondta a 18 hós oltáson, hogy tökéletes a súlya, ne aggódjak, amíg vidám, mozgékony, tanulékony stb. addig semmi baja.


Ne aggódj ezen, a nagy súllyal született babák, amúgy sem híznak olyan tempóban, mint kisebb súllyal született társaik.

2010. febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen

3 hónapos korára megkétszerezte,utána már lassabban hízott,inkább hosszra nőtt.

3150 gramm volt,amikor megszületett és 9700 gramm 1 évesen.

Most 15 hónapos,1 éves kora óta nőtt 5 centit,és már csak 9500 gramm,mert átestünk pár hasmenéssel járó betegségen,pedig szinte egész nap eszik


(11,5 hónapos koráig kapott anyatejet,de kapott alvásgondok miatt tejpépet is,az megdobja a súlyt)

2010. febr. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!