Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás, etetés kérdés?...

Hozzátáplálás, etetés kérdés? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a kislányom, tápszeres.4 hónaposan elkezdtem kóstoltatni vele a gyümölcsöt, zöldséget ami korának megfelelő. Nem izlett neki, sírt mindentől, nem is erőltettem. Most újra próbálkozom 2 hete, de nem sok sikerrel. Még 1 étkezést sem váltottam ki nála, és nem is eszik meg csak pár kanállal. Napi 4 étkezése van. Az orvosunk szerint már húst is adjak neki, de hogy mikor még az alap gyümölcs, zöldséget sem eszi meg? Vagy ugorjam át és adjak neki amit korának lehet?
2015. ápr. 19. 07:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne ugord át! Mindennap kóstoltasd, az alap zöldség-gyümölcsök közül is lehet próbálgatni, mit szeret jobban. Alma-répa-krumpli-sütőtök amit először lehet adni, ezeket lehet egymással variálni. Ha még nem váltottál ki étkezést, de azért már nagyobb mennyiséget, kb. egy fél étkezésnyit meg tud enni, akkor lehet adni húst is, meg más zöldségeket is már.
2015. ápr. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindig a jelen egészségügyi ajánlás alapján nyilatkozik az orvos, védőnő, csak ezt a babák nem olvassák.

Egyáltalán nem biztos, hogy a Te babád emésztőrendszere akkor érik meg, mint az átlag. Ma már tudják, hogy attól, hogy egy baba tápszeres, még nem lesz érettebb a gyomra, belei, sőt... Nem kell 4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást nála sem. Hogy mikor kell, az pedig nem attól függ, hogy pontosan hány napos. Az ismeretségi körömben van olyan gyerek, akit 8 hónaposan kezdtek hozzátáplálni, van, akit 4. Mindkettő ugyanolyan jó evő, jól fejlődő, aranyos, vidám kisfiú.

Olvass utána a témában egy picit, arra is van lehetőség, hogy amikor már tud ülni, akkor odaültesd az étkezőasztalhoz, amikor esztek és hagyd, hogy amit megkíván, abba belenyaljon.

Az én kisfiam 4és fél hónaposan kezdett csipegetni, mert már nagyon érdekelték az ételek, ízek, részemről nem erőltettem, ráért volna még. Csak olyan lehetőségek voltak neki felkínálva, amiket a korának megfelelőnek tartottam, nem csípős, nem puffasztó, nem fulladásveszélyes, könnyen emészthető.

Most 8 hónapos, kezébe veszi a főtt csirkecombot és rágcsálja, viszi magával a körtét, almát egész nap.

Szerintem akkor kell elkezdeni etetni, amikor Ő nyitott rá. Egészséges gyerek esetében ez magától bekövetkezik 8 hónapos kora előtt.

2015. ápr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!