Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen egy rémálom minden éjszaka?

Figyelt kérdés

Fiam 7 hónapos. Az éjszakák egyre katasztrofálisabbak, mindig a fogára fogjuk, de lehet nem is az a baj?!

A múlt éjszakánk a következőképpen alakult: 8-tól aludt 11-ig, közben most "csak" 1-szer ébredt, megnyugodott az ölemben és visszaaludt. 11-kor megszopiztattam, hátha az a baj. Aztán fél 12-től kb. 10 percenként ébredt visítva, rögtön hasra dobja magát és üvölt szerencsétlenem, amikor felveszem általában megnyugszik, de sokszor nem. Ez ment 10-15 percenként 2-ig, akkor hagytam 10 percig üvölteni, aztán adtam neki Nurofen kúpot. Azzal ha jól emlékszem fél 4-ig bírta, de szerintem a sírástól is kimerült. Hajnali 6 körül megetettem, de már nem is tudom mikor éhes, lehet nem is az, csak ha egyszer kap cicit, akkor rácuppan. És ez megy hetek óta!

Esténként Viburcolt adok neki, már lassan 1 hete. Napközben Chamomilla.

Már teljesen kivagyok, semmit nem pihenek és rettegek az éjszakáktól. Nappal meg olyan édes, teljesen jól van.

Egy fog már kint van, várjuk a párját.

Nem igaz, hogy nincs erre valami megoldás? Adjak neki minden áldott este Nurofent? (mert a Viburcol semmit nem ér) Azért az csak egy gyógyszer.

Segítsetek, totál kimerültem.


2010. febr. 21. 16:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy tanács (utolsó vagyok): aludjatok vele délután!

Én már azt csinálom úgy három hónapja, különben nem is lennék már észnél.

Egy-egy óra délutánonként - amikor megy ugye - és sokkal jobban bírom az éjszakázást.

2010. febr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Kedves 19:26-os az első hozzászóló vagyok!

Én is ezt próbálom meg. Azt szeretném kérdezni, hogy hány napig sírt éjszaka és mennyi ideig tartott mire belátta, hogy nem kap cicit? Előre is köszi!

2010. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is hasonló volt a helyzet ennyi idősen, és igaza van a többieknek, a hozzátáplálás és a mozgásfejlődés is bekavar, meg az is, ha megszokja hogy cicin alszik el meg cici van éjjel, akkor azért ébred. Én 3 nap alatt szoktattam le az éjjeli cicizésről, azóta átalussza az éjszakát.
2010. febr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

19:26-os vagyok, nem sírt, csak kicsit nehezebben aludt vissza, nem nagyon zavarta, hogy nem kapott cicit, a víz elég volt neki. Igazából én kellettem, nem is a szopi, de arról is leszokott pár éjszaka után, amikor kiköltöztem a szobájából, egyre ritkábban ébredt, de most fogzik és felborult minden :(

Akkor bizony sírt kicsit amikor első nyekkenésre nem teremtem az ágya mellett, de nem volt vészes, 2 éjszaka után már volt eredmény.

2010. febr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm 19:26-os
2010. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Felhívtam a doktornőt, azt kérdezte eleget eszik-e este. Mosdtam nem az a gond szerintem, amikor felébred nem éhes. Jó, akkor ír neki antipiretikus kúpot. Használt már vlaki ilyet? Remélem ez nem olyan erős, mint a Germicid C, azt egyszer próbáltam, másnap totál kómás volt szegényem.

A Dentinox nekünk csak pár percig hatásos, amíg elfoglalja magát a lenyalogatásával :-) Utána folytatódik minden.

Egyébként intenzív mozgásfejlődésben vagy a gyerek, mászik és még beszélni sem beszél, pedig 1-2 hónapja még be nem állt a szája. Ez érdekes, hogy álmában is mocorogna? Az biztos, hogy mindig hason nyomja ki magát, amikor felébred és üvölt, sosem háton, pedig úgy vagy oldalt fekve alszik el.

Na meg a hozzátáplálás, 1 hónapja gyümölcsötket kap, és elég sok minden puffasztja, éjjel is nagyokat pukizik.

2010. febr. 22. 10:16
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia!A tegnapi 17:33-as vagyok. Az én 7 hós kisfiam már kb. 4 hónapja nem eszik éjjel, tehát ez nem lehet gond. A hozzátáplálás sem, mivel már 4 hósan elkezdtük ( tápszeres ). Arra nem is gondoltam, hogy egy nagyobb "fejlődési ugrás" miatt nem alszik rendesen. Most tanulja a mászást, és éjjel ha felébred, mindig hason van, pedig vagy háton, vagy oldalt fekve alszik el. Ehhez jön még a kínzó fogfájás, és akkor így tevődik össze a rémálom ezek szerint...Hát reméljük hamar túlleszünk rajta!
2010. febr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Látom nagyon egy cipőben járunk, az én fiam is most tanul mászni. Hát én is remélem hamar túl leszünk rajta. Egyébként ma is egész nap szívta, szopogatta az ínyét... Férjemmel pezsgőt bontunk, ha kijön az a fránya fog. Megírom, ha túl vagyunk ezen a nehéz időszakon. Aztán nagyon remélem nem kell a következő 18-nál is ugyanezt eljátszani. Ja meg ha megtanul mászni után a járásnál is ez lesz?? Hátha nem! Én nagyon bízom. Kitartás mindenkinek!
2010. febr. 22. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!