Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokik le az állandó...

Mikor szokik le az állandó cipeltetésről? Hat hónapos a babám.

Figyelt kérdés

Már ügyesen forog minden irányba, ha leteszem,de bármit rakok elé, kb. három percig érdekli. Utána ordit.Csak úgy jó ha cipelem ringatom. Ha beteszem a babahordóba ott is csak maximum 10 percig van el. Sétálni is félve viszem, és legtöbbször alvásidőben mert a babakocsiban is sir.

Hordozni nem tudom kendővel, mert ficánkol és úgy szeret ha háttal van nekem és nézelődhet.

Mindig is ilyen volt, de már fáradok, egyre nehezebb és a kezeim is fájnak. Arról hogy magára hagyom egy kicsit a szobába, álmodni se merek. Mindenhova cipelem mert egyedül se szeret lenni. Lehet hogy elrontottam, de nincs szivem sirni hagyni, annyira kétségbe tud esni. Más is volt igy? Mikor nőtte el a baba?


2015. ápr. 23. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha elkezd kúszni/mászni akkor jobb lesz. :) Ahhoz viszont sokat kell a földön lennie, hogy megerősödjön.
2015. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne legyen igazam, de:

próbáld ki amit írok.

Fektesd hasra. Valami érdekes dologgal zörögj neki ,hogy forgassa a fejét jobbra és balra fel és le.Lehet a mozgás fáj neki, de komolyan! Próbál kúszni, mászni? Ha gondolod írj privit.

2015. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Amikor leszoktatod.


Az én bébiszitteltem is marhára igényelné, de juszt azért sem, mert így az életben nem fog kúszni-mászni.

Plusz a 41 kilómmal nem fogok naphosszat egy 8 kilós gyereket cuccolni - így is örülhetek, hogy még nem tiltottak el a munkától, de hamarosan bekövetkezik.

2015. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A miénk is ilyen volt, a párommal felváltva hoztuk-vittük, fekve is akkor volt el, ha a közelében volt valami és valaki, már akkor igényelte a foglalkoztatást. Babakocsiban én is csak akkor vittem, ha aludt, mert különben sírt, a szuper hordozókendőben izgett-mozgott, nem szerette, de kézen órákon át elvolt. Ha kényeztetésből lett volna ilyen, akkor arra tényleg megoldás, hogy nem csinálja az ember többé, de nem erről van szó. Amióta megszületett ilyen volt, babakocsiban újszülöttként csak sírt, kivéve, ha aludt.

Kb. egy éves korában változott a helyzet, vagy egy kicsit később, akkor már csak esti alvás előtt kellett ringatni, utána pedig hirtelen maga mutatta fürdés után, hogy tegyük az ágyba.

Kb. fél éves kora óta, mikor elkezdett ülni, hintázni, szerette a babakocsit, mert nézelődhetett, sőt nappal benne szeretett aludni, ha úton voltunk. Gyakorlatilag kint altattam még télen is, annyira szerette.

Nagyon aktív kisgyerek, maximálisan igényel minket. Szerintem a tiéd is ilyen lesz. Nagyon-nagyon nehéz időszak volt, tudom, hogy mennyire fárasztó, nekem ugyan volt segítségem, de jól tettük, hogy akkor felvettük, sétáltattuk, mert igénye volt rá. Vannak nyugodt, csendes kisbabák, akik jól elvannak egyedül, de olyanok is, mint a miénk. Mindig más játék, mindig más inger. Nagyon szociális természetű gyerek, aki igényli mások társaságát, de egyedül is csodásan el tud játszani. Egyszóval: kitartás!!! :)

2015. ápr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van egy videófelvétel róla, ahogy az esti félhomályban a gyerekszobában az egyébként rendesen fáradt apja halk zenére keringőzik karján a már ülő babával, akinek az arcán látszik, hogy marhára élvezi :) Csillogó nagy szemekkel, ártatlan mosollyal nézi maga körül a szobáját és engem. Legalább fél óra tánc esténként :) Hozzátéve, 3 hónapos kora óta teljesen átaludta az éjszakát, ilyen gondunk nem volt :) Vannak gyerekek, akiket nappal nem kell ringatni, viszont akár óvodás korukig felébrednek éjszaka.
2015. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát, már nagyon várom, hogy ő is helyet tudjon változtatni! Sokszor lerakom azért, de hamar megunja,az érdekesebb ami fenn van! A zene a tánc az megy hatalmasakat kacag ha énekelek neki és rázom a fenekét! Örülök hogy hallom hogy más is volt igy! Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 24. 08:52
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem se legyen igazam,de nekem reflux miatt ordít kis időre rá,hogy leteszem. ezt nem lehet mindig észrevenni,mert van mikor nem jön fel teljesen,vagy csak visszanyeli. néha azért hallanod kell,hogy vissszanyeli,meg köhécselnie is kell. ha nincs semmi baja,akkor csak ennyire ragaszkodik hozzád :-) gondolom ha már mászik majd,te se leszel olyan érdekes mint a felfedeznivaló ház
2015. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, reflux is lehet ok. Nem szokott bukni? Oka lehet, hogy szülés előtt belekakilt a magzatvízbe és nyelt belőle. Normális szülés volt? Ha szoptatod, gyakran keveset inkább, a fejét pedig kicsit magasabbra tedd, mikor alszik. De a védőnő bár biztos segített, ha ilyen problémák lennének..
2015. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!