Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Mit lehet ilyen helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Közös udvaros társasházban lakunk. Van egy idős férfi, aki nagyon kedves és jóindulatú, de amolyan "levakarhatatlan". Ha valaki kimegy az udvarra, azonnal megjelenik és beszél, áll a s.ggedben.

Ráadásul, ha a gyerek is ott van, fogdossa a kezét, de olyan is volt, hogy az orrát törölgette a saját zsebkendőjével (ez pont tegnap volt, a férjem volt kint vele, ő már dühében ráülvött, hogy ne csinálja. A reakció annyi volt, hogy "de hát folyt az orra")


Egyszerűen nem látja át, nem érti, hogy ilyet nem illik. Ráadásul nem is túl tiszta, ezért se örülünk neki, ha a gyerekhez nyúlkál, hiába jó szándékból teszi.

Ha nem lennénk jóba, elküldeném melegebb éghajlatra, de jelen esetben valamilyen szelídebb módszert keresek.


2015. ápr. 25. 12:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Korábban olyan is volt, hogy az akkor négy hónapos babával a kezemben kimentem, ő épp muskátlit ültetett. Ahogy volt, földes kézzel nyúlt a baba keze felé, győztem hátrálni vele. Akkor is látszott, hogy fogalma sincs, mi bajom van ezzel, hiába mondtam, hogy a szájába tömi a kezét és nem kéne földet ennie.
2015. ápr. 25. 12:30
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudom, nem vigasztal, de nagyon sok idosebb ember ilyen.... Engem is idegesitettek, de mar nagyobb a fiam, ez a gond ugy-ahogy elmult. De tudom milyen rossz, es azon kivul, hogy nem engeded, hogy koszos kezzel fogdossa, nem tudsz mit csinalni. Egyebkent nekem anyosom ilyen. El lehet mondani egyszer, ketszer, szazszor, nem ertik meg.
2015. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!