Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudtátok, hogy jó...

Honnan tudtátok, hogy jó ötlet a baba? Hogy jó anyák lesztek majd? Az én helyzetemben hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Sosem voltam az az érzelgős lány, nem érdekelt, hogyha valakinek komolyabb érzései voltak irántam, csak magammal foglalkoztam, alig voltak igazi érzelmeim a vonzalmon és a fellángoláson kívül.

Önző, magabiztos, manipulatív és céltudatos voltam mindig is, aztán mikor rájöttem, hogy a külsőmnek köszönhetően a férfiak odavannak értem, ezt kihasználtam. A 18. születésnapomon elköltöztem a szüleimtől, azóta nem is igazán beszéltünk, külföldre költöztem.

Tanultam, éltem, szórakoztam és jelenleg sem nyugalmas az életem.

A mostani barátom mellett érzem először azt, hogy milyen tényleg kötődni valakihez, szeretni valakit. De a babatéma még szóba sem került komolyan.

Erre itt vagyok 25 évesen és kiderült, hogy 5 hetes terhes vagyok... Először nem akartam, hogy a párom tudjon erről, de csak elmondtam neki, gondoltam, hogy ugyanazon a véleményen leszünk (ab.).

Mármint könyörgöm, akinek a kedvenc szabadidős elfoglaltságai közé tartozik a gyorshajtási bírságok gyűjtése, a legnagyobb bulikon való részvétel és a különböző szerencsejátékok, az nem éppen egy kisbabára vágyik... De Ő nagyon szeretné.

És miután erről beszélgettünk, én is elkezdtem gondolkozni azon, hogy vajon milyen lehetne az életünk egy babával.

Sosem gondoltam volna, hogy én, aki mindig a józan döntéseket hozott, majd babaruhákat fog nézegetni egy üzletben. Egyszerűen nem tudom elképzelni magunk szülőként, akik nyugisan élnek. Aztán a másik percben azon gondolkozom, hogy mi lenne a neve a babánknak...


2015. ápr. 27. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A te részedről nem látom problémának.

Az már más kérdés, hogy a párod valóban átgondolta-e. Sajnos sokszor ilyen típusú férfiak járnak úgy, hogy "jujj de jó, legyen baba", aztán a mindennapokban a sírás/pelenka/napirend ösvényen rájönnek, hogy mégse ilyen lovat akartak.


Gyerekkel is lehet jönni-menni, de semmiképp nem az első hónapokban (már csak a fejletlen immunrendszer miatt sem).

A szerencsejáték..hááát, függőséggyanús. A gyorshajtás pedig - babával az autóban azért más tészta. Ami egy felnőttnél két törött borda és néhány zúzódás, az már halálos ütközés egy babának.


Azt rágd át, hogy ha úgy alakul, hogy ő a mindennapok mókuskerekétől elmenekül, akkor egyedül is tudod-e vállalni a gyerek nevelését.

2015. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon at tudom erezni a helyzeted .allandoan magamra koltottem a penzem ,sokat buliztam ,ittam ,dohanyoztam.rengeteget dolgoztam ,egyedul eltem ,ezer haverom volt ,el sem tudtam volna maskepp kepzelni az eletem.annyi ,hogy parkapcsolatom volt es van is ,de o elfogadta ezt az eletvitelt mert tudta hogy ezektol fuggetlenul maximalisan bizhat bennem.ja es rettento hiu is voltam ,leginkabb a kulsom foglalkoztatott.szoval osszessegeben nem egy anyatipus voltam.de ugy hozta az elet ,hogy 37 hos kismama vagyok.sokszor nem volt konnyu ,ezer lemondassal jart egyik naprol a masikra ,mert hat mondanom sem kell hogy nem terveztuk.de valahogy megis ,elsem tudtam volna kepzelni hogy ne legyen.ha nagyon duhos voltam inkabb csak azt kivantam teljen el par ev ,hogy egy picit szabadabb lehessek.sosem banom hogy igy dontottunk barmilyen fura is .es igen nem jarok szorakozni ,nem vasarlok ossze mindent esz nelkul ,nem iszom abszolut es nem dohanyzom ,a testem sok helyen narancsboros es strias ,van rajtam vagy 20 kg jelenleg.de szerintem ezeken idovel valtoztathatok es visszakaphatok valamennyit a regi eletembol ,persze nem a fektelen szorakozast.osszesegeben megeri.hiszem hogy jo szulo leszek mert nagyon szeretem a kisfiam es sosem tudnam elhanyagolni.23 eves no
2015. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a leírás alapján nem való nektek a baba. Nem írtad, hogy mennyi ideje vagytok együtt, mennyire stabil és összeszokott a kapcsolat. Amit leírtál, azok alapján nem való a párodnak sem, mivel egy kisbaba rengeteg lemondással és felelősséggel jár. Persze olyanok is "nevelnek" gyereket, akik nem alkalmasak rá, de annak megvannak a következményei, mind a szülők mind pedig a gyerek életére nézve. A szülők folyton elégedetlenek, hogy le kell mondaniuk a saját kényelmükről, (pl.: maguk helyett pelusra kell költeni, nem tudnak eleget pihenni, mert a baba felsír stb.) emellett még a legjobb kapcsolatot is megpróbálja egy kisbaba érkezése, mivel mondjuk egymásra sem tudnak annyi időt fordítani, amennyit kéne. A másik amiért nagyon átgondolnám a helyedben, hogy sajnos nem lehet visszaadni, ha rájössz, hogy mégsem akarod. Ha alkalmatlanok a szülők annak a gyerek is kárát fogja látni, például lelki problémái lehetnek, vagy ha a szülők nem tudnak kellően együttműködni a nevelés során válás miatt is problémái lehetnek, de az se jobb, ha együtt maradnak a szülők de folyton megy a veszekedés...


Egy baba csodálatos dolog, de mielőtt belevágnátok gondold át a következő kérdéseket:

-képes vagy lemondani a gyerek miatt a saját kényelmedről? (gyerek mellett nem lehetsz önző)

-képes vagy elviselni a terhességgel, szüléssel járó fájdalmat, testi és lelki változásokat?

-a jelenlegi párod alkalmas felelősségteljes apaságra? (a gyorshajtás miatt baleset érheti, és egyedül is maradhatsz a babával, szerencsejátékokon anyagilag bukhattok, amíg ő bulizik, te nem tudsz kimozdulni egy csecsemő mellől és egy darabig egyedül leszel...)

-a jelenlegi pároddal képes vagy leélni az életedet?

-a párod is egyértelműen veled képzeli a hátralevő életét?

-rendelkeztek stabil és megfelelő anyagi háttérrel?

-meg tud birkózni a kapcsolatotok egy erősebb akadállyal?

-ha mégis magadra maradnál a babával, úgy is tudnál magatoknak megfelelő B tervet biztosítani? (pl. család, aki támogat stb.)

2015. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

sok igazsagot irsz ,3as.

de ugy gondolom ,kicsit tul van aggodva a dolog.tudom nem lehet elegge odafigyelni es ez felelotlen kijelentesnek hangzik ,de attol hogy valaki nem egy mintaember vagy peldaerteku eletet el ,meg lehet jo szulo.szeretet ,torodes ,es sok lemondas kell.attol ,hogy valaki szerencsejatekot jatszott nem biztos hogy fuggo ,es hogy gyorsan hajtott ,nem biztos hogy az ujszulott gyermekevel is gyorsan hajt.sok mintacsaladot lattam mar ,ahol a szulok konzervativ ,kogazdag emberek a gyermek megsem boldog .

2015. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyulvan nem tudom helyetted eldonteni, hogy mi lenne a helyes dontes, de az en parom ittasan vezetett, elvettek a jogsijat, minden nap buliztunk, dohanyzott vagy 18 evig, irto porgos eletunk volt. Ejjel-nappal dolgoztunj vagy buliztunk, na meg esz nelkul szexeltunk folyamatosan. Meg is lett az eredmenye, 6 hos a fiunk. Ugyanugy porgos az elet, csak epp mashogyan. :) csodalatos eletunk van es a paeom is megvaltozott, szepen, honaprol honapra. Nem iszik, nem dohanyzik, nem bulizik, mindene a fia. Igenis mintaszulok vagyunk, es el sem tudom kepzelni, hogy mi lenne, ha a fiam nem lenne. Igy tokeletes az eletunk.
2015. ápr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hajrá! ;)
2015. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!