Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a baby...

Mi a véleményetek a baby kompról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Igazából én soha nem használnám. Van egy 3,5 éves lányom, és egy 4 hónaposom is. Csak kíváncsi vagyok van-e aki használ ilyet, vagy használt. Vagy esetleg ő maga ilyenbe közlekedett anno. A mi családunkban ez megszokott volt. Én is használtam, bátyám is, és a bátyám mind három gyereke. Csak az enyémek nem. Azt tudom, hogy így kimarad a mászás, ami nagyon nem jó, és hát terheli a gerincet. Én nem látom értelmtét. Ti hogy gondoljátok?
2015. ápr. 29. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
én is pont azokat hallottam róla amiket te leírtál...nem egészséges. így mi sem vettünk a picinek, talán már kicsit nagyobb, van olyan erős a háta hogy egyedül ül, de egy 4 hónapos picit még biztos nem tennék bele.
2015. ápr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarok én 4 hónapost beletenni. Szó sem volt erről, még viccnek is rossz. Csak kíváncsi vagyok ki mit gondol/tapasztal erről. Bátyámék meg vannak győződve, hogy jó (ha neki és a két másik gyerekének sem ártott.)
2015. ápr. 29. 10:04
 3/9 anonim ***** válasza:
nem tesz jót,és mellé olvastam,hogy sok baleset is származik belőle.
2015. ápr. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én, amikor baba voltam bele voltam téve és semmi bajom nincs...

Sokat olvasgattam róla, hogy hátráltatja a baba mozgásfejlődését. Ez valóban így lehet, ha valaki mondjuk naponta órákat ebben tartja a babáját, mert mondjuk így jól elvan, addig megfőz az anyuka stb... Mi is vettünk ilyet a fiamnak, de én alig tettem bele. Nagyon minimálisat. Mondjuk hetente kétszer-háromszor 10-15 percet, és akkor is volt már vagy 9 hónapos, mikor először beleraktuk. Neki nem lett semmi baja, minden mozgást időben csinált. Mivel zenélt a komp és lehetett nyomkodni a gombokat neki járássegítőként is funkcionált. Imádta tologatni. A húga is használta, de kevesebbet, mint a fiam. Most várjuk a harmadikat, de eladtuk, mert elegem lett, hogy nagy helyet foglal és alig van használva. Használtan vettük 5000 forintért, de nagyon jó állapotban volt, ugyanennyiért sikerült eladni is.

2015. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én és a testvérem is használtuk gyerekként. Állítólag imádtam benne "rallizni", van is egy sztori, amikor száguldoztam a folyosón, és kirepültem a konyhába, mert megakadt a kereke a küszöbben :D

Mi örököltünk egyet a rokonoktól, az én gyerekem is szerette. Akkor használtuk amikor a nagyszülőknél voltunk, és a gyereket biztonságba kellett helyezni (pl. főzés közben, hogy ne jöjjön a lábunk alá, vagy amíg a felnőttek ebédeltek) Jó volt, mert nem tudott kijönni belőle, de azért valamennyire tudott közlekedni, és a rajta lévő játékokat is élvezte.

2015. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mért maradna ki a mászás? Nem éjjel nappal van benne, viszont én sem és az orvos sem támogatja. Nekünk volt mer kaptunk de én sose tettem bele, egyszer vigyázott rá sogornőm egy pillanatra nem figyelt és egy kisebb lépcsőn lesett kompostól a gyerek,szerencsére nem lett semmi baja.
2015. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem anno gyerekkoromban beletettek. A mozgásfejlődésem így is gyors volt, de a mászás ténylegesen kimaradt.

A lányomat viszont nem tettem bele, hagyok neki inkább teret a kúszás-mászásra (most kezdett el mászni, szóval nála nem marad ez ki).

2015. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, én is azt látom, hogy ily módon kimarad a mászás. Legalábbis ha a családunkban eddig kompozókat nézzük, akkor 5-ből 5-nél kimaradt a mászás. De nyilván nem napi 10-15 percet tettek minket bele, hanem jóval többet.
2015. ápr. 29. 14:16
 9/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. nekem lassan 9hós a fiam, amikor pl eszek akkor a szobahintába szoktam beletenni vagy magam elé az asztalra a hordozóba bekötni, arra a 10percre. ha ilyen rövidebb időre kellene neked akkor nem lesz baja, igaz nem 4 hósan. de hosszabb időre mindenféle dolog amibe beteszed a gyereket, hinta, pihenőszék...stb ami korlátozza a mozgást hosszú távon nem túl jó.
2015. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!