Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba koraszülött,...

Ha egy baba koraszülött, akkor korrigált korral kell számolni?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm babája 5 héttel korábban született.

Nem értem, hogy mindig egy hónappal kevesebbnek mondja a babáját.

Mondjuk, most 7 hónapos a születésnapja alapján, de ő csak 6 hónaposnak hívja.

Tényleg így kell?

Oké, hogy a mozgásfejlődésénél számít, de ha kérdezik, akkor miért "tagad" le egy hónapot?


2010. febr. 22. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem így van. Onnan kell számolni a korát, amikor született.
2010. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akar magyarázkodni. Nem tartozik senkire, hogy korababája van.

A gyerek minden teljesítményét még hónapokig korrigált kor szerint fognak értékelni. És valljuk be, könnyen mondunk ítéletet más gyerekéről.

konduktor-anyuka

2010. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De pont így kell magyarázkodnia. Hiszen tudjuk, hogy mikor született és senki nem foglalkozik azzal, hogy a babája mit tud vagy nem tud.

Az 1éves szülinapját majd 13 hónaposan tartja????

Egyébként örült, hogy pici babát szült és nem kellett végig szenvednie a terhesség végét. Szóval őt nem zavarja, hogy koraszülött a babája. Aki egyébként gyönyörű és semmi baja nem volt eddig.

2010. febr. 22. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:
a kora a születéstöl számít. és butaság mit csinál, az orvosok tudják hogy koraszülött, de ez sem sokat számít mert a legtöbb koraszülött 2 hónap alatt behozza a lemaradást. de pl testvérem 9-ik hónapban született elhalt méhlepénnyel (35 éve)1,5 kilóval így nagyon pici volt, és még más baja is voltak csecsemöként, így lényegesen kisebb volttársainál,ami már az oviban nem látszott.
2010. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 5 héttel korábbi, én a normál korát mondom, aztán meg látom a szemekben, hogy de hát ezt se tudja, azt se tudja. Most az jobb szerinted??? Pedig semmi baja, de természetesen el van maradva, hiszen 5 hetet le kéne vonni.

Szóval így se jó, meg úgy se jó, ő ezt a rosszat választotta...

2010. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam 6 héttel született korábban, de a megszületésétőlszámítjuk a korát. Azt mondták, hogy fejlődés szempontjából 1 éves korára eléri vagy akár lekörözi az időre születetteket. Most 9 hós a baba és szerintem már most többet tud, mint az időre született társai. Persze minden gyerek másként fejlődik, ezért mondják hogy 1 éves kora köről érik utol a koraszülöttek a társaikat.
2010. febr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Épp az lenne a természetes szerintem, ha a születési korát mondaná. Azt, hogy koraszülött, tudjuk. Így azt is tudjuk, hogy a mozgásfejlődése nem ugyanolyan, mint a kortársaié-nem is lehet. De ismétlem nem is érdekel, hogy mi tud a baba.

De amikor az iwiwre is egy hónappal előbbi dátumot ír, szerintem az elég vicces-ő tudja.

Én sosem hasonlítgattam mások babáját az enyémhez-nem is lenne értelme.

Egyébként az én fiam már 14 hónapos, szóval véletlenül sem a versenyeztetés áll a kérdésem hátterében, csak nem értem az embereket-miért baj, ha valakinek koraszülött a babája-szégyen?

Nem hinném.

Igaz a fiam a 40. hétre született, így nem tudom magamat beleélni a helyzetébe.

2010. febr. 22. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet csak nekem volt szerencsém, de a mai világban az az 5hét már nem sokat számít. Ha netán betegség vagy más gond miatt lett koraszülött a baba akkor megértem, hogy kell a korrigált kor. De!

Én is 5héttel szültem korábban ikreket! Nekem nem hogy letagadni, hanem épp hozzá kellene mondanom 1-2hónapot! Simán lekörözték a lányaim a elük egykorú babákat,pedig ikrek is és koraszülöttek is. Most múltak 10hónaposak és az egyik már kb 2hete jár a másik pedig pár lépést tesz meg. Náluk semmit nem jelentett ez az 5 hét. Talán a súlyuk az első hónapokban elárulta, hogy nem időre születtek és ennyi. Ma már senki nem mondja meg róluk. Szépen fejlődnek mind szellemileg mind fizikailag. Ez a korrigált kor azokra a babákra fonatkozik, akik 2kg alatt születtek. Azt is csak a mozgásfejlődésnél veszik alapul. A dokit is "csak" ilyen szempontból érdekli. Ha nálunk is ezt vennénk alapul akkor csúcsszuper gyerekek lennének, hogy már 8-9hónaposan járnak. Ez sokmindentől függ, nem hiszem hogy itt általánosítani kellene.

2010. febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

2600gr-al született 50cm-esen, magzatvíz elfolyt. Baba teljesen egészséges.

Mellékesen jegyzem meg, hogy az én fiam a 40. hétre született 50cm-nek.

Szóval a baba tökéletes, egészséges, az anyja mégis letagad egy hónapot a korából. Nem általánosítok.

2010. febr. 22. 16:11
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Igen, ahogy már többen leírták, orvosi szempontból, a mozgásfejlődés miatt számít, hogy korrigált kort mondjon. Emberileg meg teljesen mindegy. Így talán azokkal is megismerteti a "korrigált kor" fogalmát, akik esetleg még nem hallottak volna róla.


Bocsáss meg, de meg kell jegyeznem, hogy nem könnyű elhinnem, hogy nem érdekel téged, hogy mit tud az ő babája, ha ennyire felháborít még az is, hogy a korrigált korát mondja.


Ebben a kérdésben nem jó és nem is rossz egyik megoldás sem. Magyarázkodni sem szégyen és történetesen a z s e m s z é g y e n, ha mégis sérült gyereke lenne. Az egy állapot, amiről az esetek nagy többségében a szülők nem tehetnek.

2010. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!