Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, elég ennyi...

Mit gondoltok, elég ennyi holmi a babának? Nem akarunk feleslegesen költekezni.

Figyelt kérdés
Babakocsit, kisàgyat veszünk a babànak, viszont ruhàkat kapni fogunk. Úgy gondoltam elsőnek veszünk egy csomag pelenkàt aztàn meglàtjuk mennyi fogy és ahoz mérten veszünk még. Ti mit gondoltok, elég ennyi holmit megvenni kb a baba hat hónapos koràig? Nem akarjuk haszontalan dolgokra költeni a pénzt.
2015. máj. 3. 07:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Jo az elkepzeles az biztos, de... mi vettunk pelenkazot is. Nekunk praktikus volt, mert abban tartottam a ruhait, textilpelust. Keves volt a helyunk es ez szekreny is volt egyben. Pelenka nalunk napi 6-8 db fogyott az elso hat hetben. Anytejrs baba es minden szopikor jott a termek. Egy cdomag 45 db os kb egy hetre lesz eleg... a ruhakat megkaptatok mar? Akkor biztos, ha megkapjatok. Bodybol meg az elso meretbol is kell jo par es legalabb 6-7 rugi, hogyha egy nap haromszor kell oltoztetni legyen ideje a tobbinek megszaradni. En sem hat honapra elore vasaroltam, csak ahogy nott folyamatosan. Az 56-62 es meretet kinovi egy honap alatt, szoval durva...
2015. máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a pelenka nagyon kevés, ez szinte azonnal el is fog fogyni. Kiskádat, egy pelenkázólapot és egy orrszívót még akkor is vennék, ha ennyire minimálra akarnám fogni az egészet.
2015. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%

Kiskádat lehet venni használtan, én 1000ft-ot fizettem érte és a 2,5 évesem mai napig abban fürdik, jó szolgálatot tesz.

Pelenkázóasztalom soha nem volt, merev pelenkázóalátétem volt, azt 500-ért vettem, ezt bárhová leteheted.

Egy orrszívót is érdemes beszerezni, mert az első hetekben még ürül a tüdejéből a meconium, szörcsögni fog a baba és később is jól jöhet, ne az éjszaka közepén vakarjátok a fejetek, hogy most mi legyen, ha úgy bedugulna az orra.

2015. máj. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Pelenkazo, vagy pelenkazo feltet. Furdokad, furdeto, kifogo, torolkozobol is tobb kell. Lepedo, tobb fele vastagsagu takaro. Orrszivo, homero, gondolom a pelenkazashoz, koldokapolashoz megvannak a dolgok.. Ruhabol nagyon sok kell nekik (bodyk,rugdalozok a legpraktikusabbak az elejen) pelenkabol is sok kell. 1es meretbol kb egy csomag eleg, 2esbol mar 3-4 csomagot nyugodtan vehetsz. esetleg halozsak, abban jobban alszanak. Szemetes a pelenkazo melle, esetpeg vmi sajat szennyeskosar, ezek praktikusak. Nem irtad tul reszletesen hpgy miket vettetek, de egy agy meg egy kocsi nyilvan nem eleg felszereles egy baba mindennapjaihoz :-)
2015. máj. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Mi is úgy kaptuk a ruhákat. Átválogattam méret szerint, kimostam, vasaltam. Rugi body-ból szerintem 6 db elég,úgy is sokat kell mosnod az elején.

Amiből kevés volt, vettem hozzá.

Nekünk kellett vinni a kórházba pelenkát. Szóval oda vettünk egy csomaggal meg itthon volt egy csomag ujszülött, és egy csomag 1-es méretű. Biztos ami biztos. Majd úgy is elfogy.

Textilpelenka, mindenképp. Azzal úgy lehet spórolni, hogy 1et elvágatsz 4 be és beszeged, beszegeted a szélét( ha van ismerős biztos szívesen megcsinálja) Bukci törlésre tökéletes.

Pelenkázót vettünk, de kb 2szer volt rajt a gyerek. Van pelenkázó lapunk, azon bárhol belehet pelusozni.

Orszívót nyugodtan vehetsz. Nem kell üjszülött... én simát vettem a legolcsóbbat a patikában. Tökéletes, pedig 6 hetesen megnáthásodott.

Én vettem 2 db cumisüveget is... csak megnyugtatás képp...aztán tápszeres is lett.a tejet is fejnem kellett.

Zoknit sapkát se felejtsd el.

mi sok dolgot utána vettünk meg. Az egyetlen gond vele, hogy ilyen picivel nem jössz mész, tehát nekem a férjem vett utána sok mindent egyedül:)

Törülközőből 3 , kifogóbol 2 dbot vettünk. nekünk elég volt.

Babatakaróból 4. Annyi szerintem kell. Autóba, babakocsiba. itthon. Gyakran lett balesetes.

2015. máj. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%

pelenkázonk volt, de sose használtuk, mindig az ágyon pelenkáztuk.


kifogo- ha nincs rá pénz, ne vegyetek, régen se volt, megteszi egy torolkozo is. gondolom az meg van nektek, ezért nem kell kulon venni.


lepedo, evidens..abbol azért 2 minimum legyen. takarot mi nem vettunk, hálozsákot kapott már a szuletésekor. pléd..nekunk az is volt 2 nagy, szétvágattuk, nem vettunk kulon.


homéro, orrszivo ok.


ruhábol egyáltalán nem kell sok!! (nem tudom miért irta ezt az egyik válaszolo...body kell, meg rugi (kis vékony sapka, meg zokni, eetleg a kezére kis kesztyu, hogy ne karmolja meg magát) ha jon a nyár, akkor meg ugye konnyebb ruhák, bár sztem akkoris a legpraktikusabb rovid body lesz, egy rovidnadrággal.. vagy csak egy body. 2 gyerekem van, egyiknél sem cseréltuk a napi 3szor a ruhájukat...ha még kellett cserélni, beáztattam, még akkor gyorsan frissen kimostam, másnapra megszáradt.


nem kell boduletes mennyiségu pelenka sem, majd ha fogyoban lesz akkor vesztek.


szemetes a pelenkázo mellé hulyeség, nem 500 nm -es házban laktak gondolom, hogy a szemetes olyan nagyon messze lenne..pelenkának vegyél zacskot, abba tedd bele a kakis pelust, hogyne buzologjon a kuka.


saját szennyeskosár is felesleges, és kulon mosni is felesleges a babáknak.. (ezt tobb orvos, védono is elmondja, hogy nyugodtan mosd egyutt a ti ruhátokkal, ha meg olyan..akkor kézzel 5 perc kimosni azt a kis ruhát)


oblitot ne használj, max. ecetet fertotlenités céljábol, nem lesz ecet szagu a ruha, ettol nem kell félni...mososzert se nagyon használj, még hipoallergént sem, legjobb lenne a mososzappan vagy a mososzoda.

2015. máj. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
57%
Azert irtam kedves utolso, hogy tobb ruha legyen, mert az en babam, babaim bizony nem egy gunyat osszebuktak es kellett. En nem taraztam be es akkor kapkodhattam mikor megszuletett a babam. Elso gyerekes snyukakent meg nem biztos, hogy lesz ereje meg ideje kezi mosassal kinlodni. Nem ertem miert kell leszolni a masikat. Kerdezett en meg segiteni akartam. Szerintem ne harom body meg harom rugi legyen keszenletben. A kifogo sem veletlen... lehet a sajat torulkozo durvabb anyaga bantja a baba boret. En sem vittem tulzasba a koltekezest, sajnos karat is lattam...de hogy meg ram jegyezzek meg, hogy nem erti miert irom a tobb rugit meg bodyt ez kicsit duhito...
2015. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
67%
Ilyen erővel minek babakocsi is, régen se használták, sőt elég sok népnél most is ismeretlen fogalom. Azért tegyünk már különbséget a "ha nincs, meghal a gyerek" és a "jó, ha van" dolgok között... Persze, lehet ágyon is pelenkázni, én mondjuk ezért naponta nem mosnék, egyszerűbb egy pelenkázólapot letörölni. Mint ahogy két ruhával sem kezdnék, mondván hogy kézzel majd öblítgetek mindent...
2015. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
6 honapos koraig csak pelenkaja meg ruhaja legyen.. hidd el, fog kelleni valami, amivel lefoglalod. Meg fogsz orulni, ha nincsenek kulonbozo opciok, amikkel lehet probalkozni. Par jatek azert nem art, es -ezt csak peldanak mondom-, de en mar falnak mentem volna, ha nem lenne hintaja a babanak. Amugy nagyon olcson be lehet szerezni dolgokat. Mi ugyan kulfoldon elunk, de otthon toltottunk par hetet es mindossze 5000 ftbol -postakoltseggel- beszereztunk egy jatszoszonyeget es egy adamo tipusu hintat -hasznaltan ugyan. Kicsit szet kell nezni, ennyi a titok
2015. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%
Ruhákat mi is kaptunk,egy darabot nem kellett eddig vennünk,de azért van jó pár dolog ami nem felesleges.Ilyen a textil pelenka,nálunk pelenkából az első hónapban elment vagy 200 db.Orrszívó,baba kád,vízhőmérő,lázmérő,saját törölköző a babának, a pelenkázót sem tartom haszontalannak.Baba körömvágó.ha lesz haja,akkor nem árt egy baba hajkefe.Tisztálkodási és ápolási szerek,cumi,cumisüveg.Ezek mind fontosak és alap dolgok szerintem. 3 hónapos kislány anyukája.
2015. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!